Thesis - zakup?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Thesis - zakup?

Post autor: mawi » 18 lut 2013, 20:55

Witam wszystkich posiadaczy Thesis. Mimo, że w którymś poście napisałem, że jest bardziej skomplikowana niż produkt NASA (wahadłowiec), to coraz bardziej myślę o zakupie takowej.
Mam pytanie do kolegów, jak nazywa się najbogatsza wersja wyposażenia wnętrza.Jeżeli chodzi o silniki to zdecydowanie 3.0 V6, lub 2.0 turbo. Z tego co się zorientowałem im dalej w lata produkcji, tym gorzej z wyposażeniem (totalny włoski chaos). Myślę o przedziale 2004-2008, Emblema, Executive.... nic mi to nie mówi. Proszę o konstruktywne wskazówki :)
Pozdrawiam
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

Awatar użytkownika
sksk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:34
Imię: Kalman
Lokalizacja: Rád (Węgry)

Re: Thesis - zakup?

Post autor: sksk » 18 lut 2013, 23:31

Kolego, przeczytaj rozdział, gdzie się znajduje twój post! (Forum Techniczne ? Rozpoczynam przygodę z Lancią ? Thesis) A w dodatku instrukcje obsługi Thesisa. Potem mogą być następne konstruktywne wskazówki...
Emblema ma być bogatsza wersja wyposażenia wnętrza, w porównaniu do Executive. Co do "najbogatszej wersji wyposażenia wnętrza" czy np. potrzebny jest masaż w tylnej lawie? i to ma decydować o kupnie danego auta?
Daihatsu Applause 1.6 Zi 4WD 1991 od nowości
Honda Civic 1.5 iLS 1999 od nowości
Lancia Thesis 2.0T Emblema od miłości

Areis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2011, 13:13
Skype: areispl
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Thesis - zakup?

Post autor: Areis » 21 mar 2013, 14:12

http://otomoto.pl/lancia-thesis-po-opla ... 72896.html

Co sądzicie o tym? Cena podejrzanie niska. Może ktoś oglądał ten samochód. Nie wiem czy w ogóle warto się ruszać 120km aby to oglądać. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Thesis - zakup?

Post autor: Heathen » 21 mar 2013, 14:20

Powiem tak, mnie na utrzymanie thesis nie stać. A muszę założyć wariant pesymistyczny bo przy 3-4letnim użytkowaniu na pewno będzie co nieco do roboty;)
Gdybym jednak miał patrzeć na tereskę, nie szukałbym na pewno auta w cenie podejrzanie niskiej...chyba że masz dużo czasu i pieniędzy, na naprawę kwiatków;)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Thesis - zakup?

Post autor: brygadzista1 » 21 mar 2013, 14:22

Targuj na 10 tys PLN i śmiało bierz. Kto wie może zostaniesz zwycięzcą w konkursie na największy kapitał wpakowany w Thesis'a.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1564
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - zakup?

Post autor: rain » 21 mar 2013, 14:28

Oj zmeczona ona jest. Jak ktoś ją z opłatami za tyle sprzedaje to musiał kupić za pół tej ceny conajmniej żeby zarobić jeszcze. Ciekawe co jej dolega, bo zewnętrznie jest całkiej fajna, poza lampami. Pewnie skrzynia ;)
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Areis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2011, 13:13
Skype: areispl
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Thesis - zakup?

Post autor: Areis » 21 mar 2013, 17:04

Jeżeli nie ma tu osoby która widziała ten samochód na własne oczy to chyba zbiorę się z osobą która ma trochę pojęcia i skoczymy to obejrzeć. Aktualnie mam Kappe 2.4 VIS Topcia i pÓki co odpukać sprawuje się bez problemów. Nie przymierzałem się do zmiany ale jak by się okazało że ten samochód nie wymaga wkładu więcej niż 3000zł to może i bym się skusił.... Trochę mi się nie chce bujać z Kappa aby ja sprzedać ale... :P

Jakby ktoś był zainteresowany zakupem Kappy 96r, 2.4VIS przebieg 320 000km, ciemny niebieski kolor, czarna skóra, fotele z elektryką, gaz sekwencja.... to niech pisze :)
na początku marca minęło 2 lata jak ją kupiłem i po za standardowymi rzeczami jak olej, rozrzad, klocki zrobiłem:
- kompletny remont przedniego zawieszenia (amortyzatory kayaba)
- wymiana wtryskiwaczy gazowych
- tylny układ wydechowy
Ostatnio zmieniony 21 mar 2013, 17:37 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ort.

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - zakup?

Post autor: Alley » 21 mar 2013, 17:22

Areis pisze:http://otomoto.pl/lancia-thesis-po-opla ... 72896.html

Co sądzicie o tym? Cena podejrzanie niska. Może ktoś oglądał ten samochód. Nie wiem czy w ogóle warto się ruszać 120km aby to oglądać. Pozdrawiam
Nie łudź się na niską cene. Ktoś kiedys powiedział, niestety po moim kupnie, że thesisa w bardzo dobrym stanie nie da się kupić poniżej 20k, ja kupiłem za 17k i od 2 miesięcy remontuje 3.2 v6.


Edit: aha u mnie w Żurominie stoi

http://artek.otomoto.pl/lancia-thesis-C24445228.html

jest nawet spoko, silnik ładnie pracuje, niestety skrzyni nie sprawdzałem bo była bez opłat, stała 21,900 w listopadzie jak chciałem ją kupić, krzyknałem im 17k to powiedzieli ze prezentów nie robią, teraz z chęcia za taką cenę oddadza :) bez gazu, bez opłat, z niemiec, malowany był prawy płotnik, nawet lampa nowa, lewa nie spolerowana, od razu sie rzuciło w oczy, ale kobieta bez problemu opowiedziala, ze błotnik był uszkodzony i został wymieniony. Felge ma ładna jak na thesisa, a środek po prostu rewelacja.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis - zakup?

Post autor: edym » 21 mar 2013, 19:05

rain pisze:Oj zmeczona ona jest. Jak ktoś ją z opłatami za tyle sprzedaje to musiał kupić za pół tej ceny conajmniej żeby zarobić jeszcze. Ciekawe co jej dolega, bo zewnętrznie jest całkiej fajna, poza lampami. Pewnie skrzynia ;)
pewnie masz rację ale skrzynia to ledwo 8-10 tysi ;-)
strzelam, że jeszcze całe zawieszenie wybite albo panewki do roboty ...
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - zakup?

Post autor: Alley » 21 mar 2013, 20:07

Pamietaj, że same graty to nie wszystko. Tu trzeba jeszcze mieć fachofca od lancy. Tylko nie takiego, gdzie kiedys podjechalem do jednego znaffcy od lancy i chcialem się umówić na wizyte na warszacie bo wszystkie wkazówki w themie mi opadły. Facet popatrzyl tak na theme stojącą 100 metrów dalej i stwierdził:

- aaaaaaaa ja tam sie do alf nie dotykam, maja poje*ana elektryke

Podziekowalem i szybciej się stamtąd zawinałem niż przyjechalem ;-)

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - zakup?

Post autor: fazi » 21 mar 2013, 23:06

Areis pisze:Jeżeli nie ma tu osoby która widziała ten samochód na własne oczy to chyba zbiorę się z osobą która ma trochę pojęcia i skoczymy to obejrzeć. Aktualnie mam Kappe 2.4 VIS Topcia i pÓki co odpukać sprawuje się bez problemów. Nie przymierzałem się do zmiany ale jak by się okazało że ten samochód nie wymaga wkładu więcej niż 3000zł to może i bym się skusił.... Trochę mi się nie chce bujać z Kappa aby ja sprzedać ale... :P

Jakby ktoś był zainteresowany zakupem Kappy 96r, 2.4VIS przebieg 320 000km, ciemny niebieski kolor, czarna skóra, fotele z elektryką, gaz sekwencja.... to niech pisze :)
na początku marca minęło 2 lata jak ją kupiłem i po za standardowymi rzeczami jak olej, rozrzad, klocki zrobiłem:
- kompletny remont przedniego zawieszenia (amortyzatory kayaba)
- wymiana wtryskiwaczy gazowych
- tylny układ wydechowy
3 tyś :) ha ha ha , życze powodzenia i dalej takiego optymizmu, bo bardzo jest potrzebny to nie kappa choć i ta potrafi swoje kosztować .
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: Thesis - zakup?

Post autor: paśny » 21 mar 2013, 23:27

fazi pisze:to nie kappa choć i ta potrafi swoje kosztować .
Ustawiamy obok kolejną, kolejną i ....

Z inwestycyjnym pozdrowieniem : lol :
Viva la macchina

Areis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2011, 13:13
Skype: areispl
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Thesis - zakup?

Post autor: Areis » 22 mar 2013, 11:26

Dobra już mnie przekonaliście :D

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis - zakup?

Post autor: edym » 22 mar 2013, 20:00

żebyś tylko z zakupu Thesisa nie zrezygnował :nono:
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Thesis - zakup?

Post autor: adamM20 » 22 mar 2013, 20:21

fazi pisze:3 tyś :) ha ha ha , życze powodzenia i dalej takiego optymizmu, bo bardzo jest potrzebny to nie kappa choć i ta potrafi swoje kosztować .
.....za komplet uszczelek do silnika Kappy 3,0 dałem 650 PLN to już nie jest optymizm ale walka o przetrwanie, ha ha ha ..... też życzę powodzenia i dalej takiego optymizmu!
Generalnie jak sie powiedziało A to trzeba umieć powiedzieć B czyli ..... oczekuje zdjęć Thesisa ;)
Serdecznie pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”