Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 23 wrz 2018, 7:26

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostDodany: 27 maja 2015, 18:56 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Artek
Witam. Od roku posiadam Lancię Lybre 2.4jtd cf3 140KM. Interesuje mnie zakup Lancii Thesis. I mam Takie pytanie, czy tego samochodu trzeba się bać? Wiem, że na awaryjność nie ma się wpływu, ale może wypowiedzą się na ten temat posiadacze Thesis. Na dzień dzisiejszy koszty utrzymania, oraz eksploatacji Lybry bez problemu ogarniam, więc interesowała by mnie ta sama jednostka napędowa, czyli 2.4jtd. Patrząc na moc silników w Thesis, zastanawiam się czy budowa, oraz eksploatacja tego silnika jest taka sama? Motywuję się mocą danych silników. Jakie są ceny utrzymania Thesis pomijając sam silnik. Zawieszenie, elektryka i inne rzeczy. Kwotę którą mogę przeznaczyć to 14tyś... Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi...

PostDodany: 27 maja 2015, 19:49 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Lancię możesz kupić w granicach 14 tyś zł ale tylko wtedy gdy masz na "w razie czego" przynajmniej z 5 tyś zł. Naprawdę trudno znaleźć przyzwoity egzemplarz za kwotę poniżej 20 tysi a i powyżej trzeba być czujnym. W Twoich pieniądzach najczęściej jest coś do zrobienia...części mechaniczne raczej bez problemu powinni poradzić sobie z naprawą zwykli mechanicy ale elektronika to po moich przejściach uderzaj tylko do polecanych elektryków tu na forum bo zwykły koleś sobie nie poradzi. To nie VW bądź Audi czy inny Niemiec. Jaka skrzynia biegów Cię interesuje?

Jest:
Alfa Romeo 166 2,4 JTD Progression 2004r.
Alfa Romeo 166 2,4 JTD Progression 2000r.

Była:
Lancia Thesis 2,0TB lpg Emblema 2002r.
Lancia Thesis 2,4 JTD Emblema 2004r.
Lancia Dedra 2,0tds 1993r.

PostDodany: 27 maja 2015, 20:03 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Manualna, automat jest fajny jak się nic nie dzieje, a koszty naprawy 50% ceny auta..

PostDodany: 27 maja 2015, 20:34 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Miałem Lybrę, Thesis mam. Lybrę miałem prawie od nowości, Thesis kupiłem lekko zmęczoną.
Thesis w dwa lata pożarła koszty warsztatowe kilkunastoletniej eksploatacji Lybry. Ale jak się już doprowadzi do ładu Thesis, to jest lżej. Drożej być musi, bo zawieszenie w tych dwóch modelach jest nieporównywalne. Elektroniki w Thesis więcej, więc i procentowo więcej usterek. Ale, jak zwykle najwięcej zależy od modelu który kupisz. Od szczęścia też, bo nie wszystko da się wyłowić podczas oglądania i przejażdżki przed kupnem. Mając te wszystkie doświadczenia ? polecam Thesis, z tym że jest to głos subiektywny.

PostDodany: 27 maja 2015, 22:56 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Maciej
Thesis nie jest taki straszny :D :D :D niestety za 14 k to życzę duuuuużo szczęścia ...
W moim mniemaniu jest dużo tańszy w utrzymaniu jak merc s klassa i pierwsze lepsze audi , naturalnie z półki wyżej o bmw nie wspomnę :)

PostDodany: 27 maja 2015, 23:54 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Kup sobie 150 konnego Thesis -a. Ten silnik masz i wiesz czego się spodziewać, to bardzo dobra jednostka. Reszta (wnętrze) to zależy jak trafisz, bo14 tyś. srebrników, to za mało by wymagać, no chyba, że trafisz jak Luki z felgami czego życzę.

PostDodany: 28 maja 2015, 7:36 
Klubowicz
Klubowicz

:-P kup kup

PostDodany: 28 maja 2015, 18:52 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Automat działający to naprawdę super sprawa. Boisz się kosztów to bierz manuala...zawsze taniej w przyszłości. Ja ogólnie też polecam Thesisa...mimo że ja wydałem już więcej jak na alfę 166 moją przez 6 lat. Każdy diesel bez dpf-a można polecić...bardzo solidne silniki. Tylko im wyższy moment tym bardziej zainteresuj się poprawnością działania sprzęgła. Przed zakupem napewno pojeździj jak najdłużej danym egzemplarzem aby spróbować jak najwięcej negatywów wyłapać

Jest:
Alfa Romeo 166 2,4 JTD Progression 2004r.
Alfa Romeo 166 2,4 JTD Progression 2000r.

Była:
Lancia Thesis 2,0TB lpg Emblema 2002r.
Lancia Thesis 2,4 JTD Emblema 2004r.
Lancia Dedra 2,0tds 1993r.

Tytuł:
PostDodany: 30 maja 2015, 20:52 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

No będę rozmyślać zakup, a jakie są wersje wyposażenia?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00