Phedra/Ulysse - kilka pytań przed zakupem

Moderator: stabraf

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Kilka pytań na temat Lancii Phedry,Fiata Ulysse

Post autor: giekso » 08 gru 2016, 18:32

pääkäyttäjä pisze:Kompozyty... jak firma wyśle mnie do Ropczyc/Sędziszowa Małpolskiego po nowym roku a i Fiata będę miał, mogę dać Ci pomacać : gafa : Ugly.
: buja w oblokach : baaaaaaardzo chętnie! Jeśli tylko uda mi się zgrać moją robotę czasowo to byłaby malina :D

@wojtek24nysa - z uwagi na fakt, że mam podobne dylematy do Twoich, napisz proszę czemu bardziej stawiasz na benzynę w tym wydaniu 2.0? Z tego co widzę w Twoim podpisie to jeździłeś i benzyniakiem i dizlem więc porównanie masz ;-)

Pozdrawiam.
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kilka pytań na temat Lancii Phedry,Fiata Ulysse

Post autor: Duch-Dziadka » 09 gru 2016, 9:04

My mieliśmy w domu 2.0 jtd 110 KM.
Nie było to monstrum jesli chodzi o przyspieszenie, ale na 3 biegu miał fajny moment dzięki czemu dawało się nim sprawnie wyprzedać. No i spalanie które mieściło się w 8l. Silnik ten u nas wykazywał jedną usterkę, która się powtarzała a dotyczyła ona układu rorządu, którego trzeba było pilnować jak ognia. Wytrzymywał dość niskie przebiegi, a konsekwencji zaniedbania przez pracowników zwyczajnie przeskoczył.
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
wojtek24nysa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 25 lip 2013, 15:15
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Nysa

Re: Kilka pytań na temat Lancii Phedry,Fiata Ulysse

Post autor: wojtek24nysa » 09 gru 2016, 10:07

Witam,osobiscie wolal bym benzynke,poniewaz wydaja mi sie mniej problematyczne,a tym ulysse to I tak jezdzil bym w max 3 osoby. Choc na 1.9 jtd nigdy zlego slowa Nie powiem
Lancia Lybra 2.0 20v SW - była

Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD - była

Audi A6 C5 2.4 V6 sedan - byla

Rover 75 2.0 CDTI sedan- był

Renault Laguna 3 2.0 Dci -byla (została w rodzinie)

Bmw 320d E91 Kameleon- była

Opel Signum 1.8 16V xer jest

pääkäyttäjä

Re: Kilka pytań na temat Lancii Phedry,Fiata Ulysse

Post autor: pääkäyttäjä » 09 gru 2016, 13:14

wojtek24nysa pisze:Witam,osobiscie wolal bym benzynke,poniewaz wydaja mi sie mniej problematyczne,a tym ulysse to I tak jezdzil bym w max 3 osoby. Choc na 1.9 jtd nigdy zlego slowa Nie powiem
2.0 jest prosty, z 3.0 jest trochę gorzej ze względu na wariatory ale silnikom nic nie da się zarzucić. Może tylko elektronice (BSI)...

Awatar użytkownika
wojtek24nysa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 25 lip 2013, 15:15
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Nysa

Re: Kilka pytań na temat Lancii Phedry,Fiata Ulysse

Post autor: wojtek24nysa » 09 gru 2016, 14:40

A mając na uwadze rosnące ceny ubezpieczeń oc to już w ogóle odniechciewa się dużych pojemności,
Lancia Lybra 2.0 20v SW - była

Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD - była

Audi A6 C5 2.4 V6 sedan - byla

Rover 75 2.0 CDTI sedan- był

Renault Laguna 3 2.0 Dci -byla (została w rodzinie)

Bmw 320d E91 Kameleon- była

Opel Signum 1.8 16V xer jest

Awatar użytkownika
wojtek24nysa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 25 lip 2013, 15:15
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Nysa

Re: Kilka pytań na temat Lancii Phedry,Fiata Ulysse

Post autor: wojtek24nysa » 09 gru 2016, 14:44

Dziś na olx znalazłem kilka kilometrów ode mnie citroena c8 3.0 za 9900 ze Szwajcarii,może podjade obejrzeć
Lancia Lybra 2.0 20v SW - była

Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD - była

Audi A6 C5 2.4 V6 sedan - byla

Rover 75 2.0 CDTI sedan- był

Renault Laguna 3 2.0 Dci -byla (została w rodzinie)

Bmw 320d E91 Kameleon- była

Opel Signum 1.8 16V xer jest

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Kilka pytań na temat Lancii Phedry,Fiata Ulysse

Post autor: giekso » 09 gru 2016, 21:33

Hahahahhahaha Ramzes prorokiem powinien zostać :D :D
Jak byś się wybierał go obejrzeć to daj znać jak wrażenia po spotkaniu z cytryną ;)

A co do tych pojemności - ja będę celował raczej w diesla 2.0 16v - tego 136-cio konnego - moim zdaniem najbezpieczniejsza opcja ;)

EDIT:
Z uwagi na fakt, że pod nosem trafiła się Phedra (oczywiście z innym silnikiem niż zakładałem...) chciałem sprawdzić jej dokładne wyposażenie po VIN - eper tego widzę nie ogarnia - znacie jakieś dekodery vin, które możecie polecić?

Pozdrawiam.
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra/Ulysse - kilka pytań przed zakupem

Post autor: giekso » 16 gru 2016, 23:34

No to tak: we wtorek oglądałem phedre z silnikiem 2,2. Z zewnątrz samochód raczej w dobrym stanie, znalazłem kilka rysek tu i ówdzie ale ogólnie git. Po przejechaniu się nie słyszałem żadnych puków ni stuków, silnik ładnie pracował nawet musiałem agresywnie wyprzedzić pojazd przede mną i byłem miło zaskoczony tym jak się ten klocek za to zabrał - myślałem że będzie gorzej. Natomiast środek to już inna bajka... Tapicerka w jasnej alkantarze dosyć zabrudzona i zmechacona, przetarty fotel kierowcy, wykładzina mocno zabrudzona - ogólnie nie zawesoło ale do ogarnięcia. Przy fotelu kierowcy połamana obudowa od sterowania fotelem przez co sobie beztrosko zwisa i odstaje, naderwana roleta w tylnych drzwiach. No i skrzynia piątka. Auto dosyć bogato wyposażone i wszystko to sprawne, wywalony DPF. Ogólnie blacharsko i mechanicznie nieźle tylko to wnętrze - ciekawym czy alkantare można skutecznie wyczyścić???
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

pääkäyttäjä

Re: Phedra/Ulysse - kilka pytań przed zakupem

Post autor: pääkäyttäjä » 17 gru 2016, 2:08

Alcantarę? Można. Byle jej nie przemoczyć i nie trzeć...

Lähetetty minun Xperia XZ laitteesta Tapatalkilla ;-)

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra/Ulysse - kilka pytań przed zakupem

Post autor: giekso » 17 gru 2016, 19:33

;) straszernie bodzie mnie w oko to "C" :D :D :D

Obawiam się właśnie, że ta tapicerka wygląda jak wygląda bo ktoś MONDRY tą alCantarę zwyczajnie wyprał na mokro jak zwykły materiał.... :roll:
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

pääkäyttäjä

Re: Phedra/Ulysse - kilka pytań przed zakupem

Post autor: pääkäyttäjä » 17 gru 2016, 21:22

giekso pisze:;) straszernie bodzie mnie w oko to "C" :D :D :D

Obawiam się właśnie, że ta tapicerka wygląda jak wygląda bo ktoś MONDRY tą alCantarę zwyczajnie wyprał na mokro jak zwykły materiał.... :roll:
Mnie tak jedne pazuroki, mistrzowie Psuj i Popsuj z jednej "myjni" wyprali alcantarę. Oni umio i mam się nie martwić. Mta, yhm - przemoczona. Wilgotne różni się od prania na mokro. Pranie na mokro w przypadku tego materiału oznacza ni mniej ni więcej, jak wniknięcie brudu głębiej a tarcie jej powoduje szybsze mechacenie - co przy jej trwałości, taki "zabieg" ją niszczy.

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra/Ulysse - kilka pytań przed zakupem

Post autor: giekso » 17 gru 2016, 21:45

Chciałoby się rzec: "k**wa o to to!!!". To właśnie tak wygląda: uwietrzniony brud i dużo zmechaceń. I teraz tak: zmechacenia można na spokoju ogarnąć tylko ten syfek - można go jeszcze wydrzeć czy już ni chu chu? (pokrowców, jak grzyb, nie będę zakładał :-D :-D :-D )
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

pääkäyttäjä

Re: Phedra/Ulysse - kilka pytań przed zakupem

Post autor: pääkäyttäjä » 17 gru 2016, 22:00

Da się wyczyścić tylko trzeba to zrobić z głową.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zeta/Phedra”