Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: Taz » 18 cze 2009, 18:04

:link: w tym temacie masz chyba wszystko - dublowanie go tutaj nie ma sensu.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Garos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 15 mar 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: Garos » 18 cze 2009, 20:12

CitroFan patrząc na avatar to chyba masz ochotę na Phedrę ? Ja też poważnie zachorowałem na ten model,oglądałem w LT tą niebieską i naprawdę jest super.

Awatar użytkownika
CitroFan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 225
Rejestracja: 05 lis 2008, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: CitroFan » 19 cze 2009, 9:27

Garos pisze:CitroFan patrząc na avatar to chyba masz ochotę na Phedrę ? Ja też poważnie zachorowałem na ten model,oglądałem w LT tą niebieską i naprawdę jest super.

.........upisałem się i zdechło....... wrrrrrrrrrrr

ale resumując po krótce, w tej niebieskiej:
- nie zgadza się już przebieg "... byliśmy nia 3x w niemczech..." a gwarancja na rozrząd bije i ucieka, a cena NIE spada.
- brakuje jej dodatków, które w tańszych są: roleta/półka z tyłu, belki/pałąki dachowe
- nie sprawdzałem jeszcze niezależnie przebiegu deklarowanego, ale średnio wierze w nawet 120kkm w 6 letnim 2,2HDi z zachodu, mój krajowy Evasion 2.0HDi w wieku 6 lat miał 160kkm, w wieku 9 - już 247kkm, a jeździłem NIE zawodowo, można rzec dla przyjemności ;)

Na zdjęciach wyglada ślicznie, niemniej czujnik trzeba zabrać na oględziny i dużo zdrowego rozsądku :(
Ostatnio zmieniony 19 cze 2009, 13:39 przez CitroFan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: tomek » 19 cze 2009, 9:49

CitroFan pisze: - nie sprawdzałem jeszcze niezależnie przebiegu deklarowanego, ale średnio wierze w nawet 120kkm w 6 letnim 2,2HDi z zachodu, mój krajowy Evasion 2.0HDi w wieku 6 lat miał 160kkm, w wielu 9 - 247kkm, a jeździłem NIE zawodowo, można rzec dla przyjemności ;)
Tu zawsze trzeba miec ograniczone zaufanie. Ja rowniez nie wierze w takie przebiegi. Jedyna mozliwosc sprawdzenia to historia serwisowa z Lancii, wtedy mozna miec jakies odniesienie do realiow. Niestety dopoki w PL nie skarza kogos za krecenie licznika dopoty liczniki beda krecone :(
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Agoocha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 123
Rejestracja: 17 mar 2009, 23:23
Lokalizacja: Łódź

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: Agoocha » 19 cze 2009, 11:35

CitroFan pisze:Witam.
Stoi u nich autko, które mnie zainteresowało, cena nie najniższa rozpatrując rocznik, ale .....
... biorac pod uwagę co ma wymienione ? i tu pytania ;)

Jak podchodzą do sprzedawanych przez siebie aut ?
Czy to co wypisują, że zrobili jest faktycznie zrobione ?
Jak z egzekwowaniem ewentualnych roszczeń jeśli coś wymienione padnie ?
Ktoś kupował u nich samochód/y ?
Jakie opinie krążą o nich ?
Poproszę o wszelkie opinie i in "+" i in "-"
Ja kupiłam u nich auto 3 m-ce temu, w ogłoszeniu też były podane części, które zostały wymienione (podobny zestaw co tu). Do tej pory przejechaliśmy z mężem 3 700 km i autko spisuje się jak należy. Poza tym mam w razie potrzeby kontakt z panami z LT, a oni zawsze chętnie służą rada i pomocą. Nawet, gdy dwa tygodnie po zakupie, pojawiła sie drobna awaria, LT usunęło usterkę na własny koszt. Pomimo, że auta u nich są zwykle droższe, niż u prywatnych sprzedawców lub wątpliwych komisów, to ja zdecydowanie wolę dopłacić za spokój i poradę ludzi, którzy znają Lancie na wylot. W przyszłości pewnie też skorzystam z zakupu u nich.
Lancia Lybra SW 2.4 JTD 2003r. - druga Lucynka - od 26 października 2009 do... (mam nadzieję jeszcze długo!)
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000r. - moje pierwsze auto! - od 13 marca 2009 do 19 lipca 2009

Awatar użytkownika
CitroFan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 225
Rejestracja: 05 lis 2008, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: CitroFan » 19 cze 2009, 13:34

tomek pisze:
CitroFan pisze: - nie sprawdzałem jeszcze niezależnie przebiegu deklarowanego, ale średnio wierze w nawet 120kkm w 6 letnim 2,2HDi z zachodu, mój krajowy Evasion 2.0HDi w wieku 6 lat miał 160kkm, w wielu 9 - 247kkm, a jeździłem NIE zawodowo, można rzec dla przyjemności ;)
Tu zawsze trzeba miec ograniczone zaufanie. Ja rowniez nie wierze w takie przebiegi. Jedyna mozliwosc sprawdzenia to historia serwisowa z Lancii, wtedy mozna miec jakies odniesienie do realiow. Niestety dopoki w PL nie skarza kogos za krecenie licznika dopoty liczniki beda krecone :(
I tam właśnie sprawdziłem ;) w niezależnym ASO Lancia.
Przebieg wygląda na autentyczny - 04/01/2008 była odnotowana w systemie ostatnia wizyta przy przebiegu 90500km.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: kaeres » 24 cze 2009, 8:59

CitroFan pisze:
tomek pisze:
CitroFan pisze: - nie sprawdzałem jeszcze niezależnie przebiegu deklarowanego, ale średnio wierze w nawet 120kkm w 6 letnim 2,2HDi z zachodu, mój krajowy Evasion 2.0HDi w wieku 6 lat miał 160kkm, w wielu 9 - 247kkm, a jeździłem NIE zawodowo, można rzec dla przyjemności ;)
Tu zawsze trzeba miec ograniczone zaufanie. Ja rowniez nie wierze w takie przebiegi. Jedyna mozliwosc sprawdzenia to historia serwisowa z Lancii, wtedy mozna miec jakies odniesienie do realiow. Niestety dopoki w PL nie skarza kogos za krecenie licznika dopoty liczniki beda krecone :(
I tam właśnie sprawdziłem ;) w niezależnym ASO Lancia.
Przebieg wygląda na autentyczny - 04/01/2008 była odnotowana w systemie ostatnia wizyta przy przebiegu 90500km.
Była już opisywana historia Opla Vectry C, która u znanego i respektowanego dilera samochodów używanych była cofana na liczniku.
Podkreślę, że była również sprawdzana w ASO i przebieg się zgadzał.
Lecz później w jakimś wpisie była naprawa przy o wiele większym przebiegu niż był w samochodzie i po tym doszli do tego gdzie i jak było oszustwo.
Kasę mu oddawali rozwiązując wcześniej umowę.

Awatar użytkownika
CitroFan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 225
Rejestracja: 05 lis 2008, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: CitroFan » 24 cze 2009, 9:30

kaeres pisze: I tam właśnie sprawdziłem ;) w niezależnym ASO Lancia.
Przebieg wygląda na autentyczny - 04/01/2008 była odnotowana w systemie ostatnia wizyta przy przebiegu 90500km

Była już opisywana historia Opla Vectry C, która u znanego i respektowanego dilera samochodów używanych była cofana na liczniku.
Podkreślę, że była również sprawdzana w ASO i przebieg się zgadzał.
Lecz później w jakimś wpisie była naprawa przy o wiele większym przebiegu niż był w samochodzie i po tym doszli do tego gdzie i jak było oszustwo.
Kasę mu oddawali rozwiązując wcześniej umowę.
No własnie sprawdzono mi w centralnej bazie Lancii odnotowane wizyty, ostatnia była tak jak napisałem przy powyzszym przebiegu.

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: tomek » 24 cze 2009, 9:53

Wszystko zalezy ile ktos jezdzil przez 1,5 roku. Mozna zrobic 30 ale i 90 tys ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: Blash » 24 cze 2009, 10:08

Agoocha pisze:
CitroFan pisze:Witam.
Stoi u nich autko, które mnie zainteresowało, cena nie najniższa rozpatrując rocznik, ale .....
... biorac pod uwagę co ma wymienione ? i tu pytania ;)

Jak podchodzą do sprzedawanych przez siebie aut ?
Czy to co wypisują, że zrobili jest faktycznie zrobione ?
Jak z egzekwowaniem ewentualnych roszczeń jeśli coś wymienione padnie ?
Ktoś kupował u nich samochód/y ?
Jakie opinie krążą o nich ?
Poproszę o wszelkie opinie i in "+" i in "-"
Ja kupiłam u nich auto 3 m-ce temu, w ogłoszeniu też były podane części, które zostały wymienione (podobny zestaw co tu). Do tej pory przejechaliśmy z mężem 3 700 km i autko spisuje się jak należy. Poza tym mam w razie potrzeby kontakt z panami z LT, a oni zawsze chętnie służą rada i pomocą. Nawet, gdy dwa tygodnie po zakupie, pojawiła sie drobna awaria, LT usunęło usterkę na własny koszt. Pomimo, że auta u nich są zwykle droższe, niż u prywatnych sprzedawców lub wątpliwych komisów, to ja zdecydowanie wolę dopłacić za spokój i poradę ludzi, którzy znają Lancie na wylot. W przyszłości pewnie też skorzystam z zakupu u nich.
ja przejechałem 100000

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: Duch-Dziadka » 24 cze 2009, 11:13

Ja kupilem auto 4 letnie z przebiegiem 80 tys km. Sprawdzony salon Polska.
Z tym ze auto prawie 9 miesiecy stalo na placu...a ja w pol roku machnalem juz ponad 21 tys km.
Na te przebiegi nie ma reguly, mimo wszystko zalecam czujnosc i sprawdzanie wlasnie tego tak jak kolega to zrobil w ASO w bazie.
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
CitroFan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 225
Rejestracja: 05 lis 2008, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: CitroFan » 24 cze 2009, 11:45

Duch-Dziadka pisze:Ja kupilem auto 4 letnie z przebiegiem 80 tys km. Sprawdzony salon Polska.
Z tym ze auto prawie 9 miesiecy stalo na placu...a ja w pol roku machnalem juz ponad 21 tys km.
Na te przebiegi nie ma reguly, mimo wszystko zalecam czujnosc i sprawdzanie wlasnie tego tak jak kolega to zrobil w ASO w bazie.
Dokładnie, nie ma reguły na przebiegi, zwłaszacz w aucie kilkuletnim.
Na początku nowe auto zawsze więcej jeździ, potem bywa że mniej, a czasami jest długo odstawione przed sprzedażą.
Wgląd w baze daje w związku z tym pogląd jak jeździło auto na przestrzeni kilku lat, czy dany przebieg jest realny.
Oczywiście są tez kwiatki które maja ewidentnie cofany przebieg ;)
Ostatnio miałem 3 takie przypadki ;)
2x C8 (2003/2004) dla mnie
1x C5 (koniec 2006) dla Taty ;)

C8'ki miały 2-3 lata temu dużo wyższe przebiegi niż mają teraz ;) wtedy ~180kkm teraz 120kkm

Natomiast C5'tka przebiła wszystko co do tej pory widziałem, auto miało niecałe 3 lata (w zasadzie 2,5) podany przebieg ~100kkm wydawał sie realny, BARDZO realny, zwłaszcza że auto wyglądało na NIE zjeżdżone, ładnei utrzymane, bez śladów zużycia.
Tymczasem Baza Centralna Citroen była nieubłagana ;) auto na ostatnim przeglądzie we Francji we wrześniu 2008 miało odnotowany przebieg PONAD 240kkm!!!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”