Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Moderator: stabraf

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: jenks » 11 maja 2008, 12:36

witam,ja od miesiąca użytkuje lancie kupioną od LT,przez ten czas okazało sie ze do wymiany jest chłodnica oleju,łożysko tylnego koła i zawór egr.zadzwoniłem ,umówiłem sie na konkretny termin i wszystkie usterki zostały usunięte za darmo,z wyjątkiem zaworu,którego nie mieli,ale maja dosłać pocztą(sam jestem ciekaw czy wyślą).w moim przypadku jedyną wadą LT jest odległość,pozatym same zalety.kupcie auto w komisie,a potem zadzwoncie,że cos wam mają naprawić,to was spuszczą na drzewo.moje auto po zakupie zosało poddane oględzinom i mechanik potwierdził bardzo dobry stan techniczny(za wyjątkiem opisanych usterek)i wizualny.na moje pytanie czy jest kręcona powiedział ze przebieg z hodometru się zgadza,a on nie potrafi go skorygować,jak ktoś umie to prosi o namiary,a z drugiej strony logicznie myśląc trzeba przyjąć,że auto w niemczech z silnikiem diesla robi w roku ok 40tys,a na koniec dodał po co ci przebieg skoro silnik jest suchutki,tyka jak zegar ,turbina ok,to niech ma nawet 250tyś.polak lepiej sie czuje w 10 letnim dieslu,jak ma na liczniku ok 100tys,choć sam wie ze jest kęcony niż miałby znać prawde.
pozd
lancia lybra intensa 2,4jtd-sprzedana
lancia delta III platinum 2,0 M-jet 2010r-sprzedana
Alfa Romeo Tonale-użytkowana
***** ***

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Fugaz » 11 maja 2008, 23:34

Cześć, ja też kupiłem swoją lyberkę w LT, po tygodniu padło mi sprzęgło, zaprosili mnie do siebie i wsio naprawili, auto od nich nie należało do najtańszego, ale po przygodzie ze sprzęgłem kolejne auto tylko od nich
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: jenks » 05 cze 2008, 15:11

"jenks" pisze:witam,ja od miesiąca użytkuje lancie kupioną od LT,przez ten czas okazało sie ze do wymiany jest chłodnica oleju,łożysko tylnego koła i zawór egr.zadzwoniłem ,umówiłem sie na konkretny termin i wszystkie usterki zostały usunięte za darmo,z wyjątkiem zaworu,którego nie mieli,ale maja dosłać pocztą(sam jestem ciekaw czy wyślą).w moim przypadku jedyną wadą LT jest odległość,pozatym same zalety.
pozd
no i wczoraj otrzymałem wspomniany zawór.nic dodać nic ująć,tak działają profesjonaliści
pozd
lancia lybra intensa 2,4jtd-sprzedana
lancia delta III platinum 2,0 M-jet 2010r-sprzedana
Alfa Romeo Tonale-użytkowana
***** ***

Awatar użytkownika
Klaudek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 12 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

...

Post autor: Klaudek » 05 cze 2008, 19:05

Ja powiem tylko tyle że samochody w LT kupowałem pare ładnych lat temu, pierwszy kupiłem w 2005r następny w 2006...

w 2005r firma jeszcze nie była tak popularna... moge powiedziec że w pewnym sensie byli jeszcze na etapie zaczynania...

popełnili pare rzeczy ale z czasem widziałem jak się rozwijają i dopracowują...

przy pierwszym samochodzie nie oferowali miernika grubości lakieru... przy drugim dostałem...

ja twierdze że kazdy na poczatku robi wałki większe i mniejsze... jak sie już ustabilizuje to może włożyć w to pasje i wychodzi...

nadal twierdze że jak bym miał kupowac auto w komisie to wole LT....

jedyne co to mogli by więcej otwarcie mówić o samochodach....
co było jak było...

ja sie o wszystkim dowiadywałem od ludzi którzy coś tam przypadkiem kiedyś tam widzieli...świat jest mały...

Pozdrawiam Fanów Włoszczyzny... 8)
Top Taxi 600-194-536 2zł Kilometr
10% Zniżki dla starych znajomych z LKP :)

arkashka

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: arkashka » 12 cze 2008, 10:50

"arkashka" pisze:Ochłonięty już po zakupach dorzucę jeszcze 3gr. Oba auta zostały pojeżdżone, można się pokusić o wstępną ocenę stanu technicznego i sprzedawcy, czyli LT:

Alfa, rocznik 2002, sprawuje się bez zarzutu. Czasem żarówka nie zaświeci, czasem jakiś błąd na kompie po dobrej jeździe, innym razem inna duperela. Stan ogólny bdb, jeszcze nie zawiodła. Drobiazgi właśnie się naprawiają.

Kappa, rocznik 1998, już nie tak różowo. 30km od zakupu zaczęła się gotować. Diagnoza: pęknięta głowica. Naprawiona w LT, na ich koszt. Po 1000 km zauważyłem ubytki oleju - wyciekał z silnika. Na mój telefon typu "Nie chcę już : cenzura : tego : cenzura : samochodu" dowiedziałem się, że bez problemu mogę sprzedać samochód za pośrednictwem LT za te same pieniądze, że mogłem się zrazić i to rozumieją, że bardzo chętnie wszystko mi porobią gratis jeśli zechcę itp. Uspokojony, po feriach, za 300zł usunąłem nie tylko wyciek, ale też porobiłem różne drobiazgi - takie tam moje fanaberie. Mechanik, nie pałający nadmierną miłością do LanciaTeam, bardzo pozytywnie wyraził się o stanie technicznym mojego pojazdu i zapewnił, że żadne większe wydatki mnie nie czekają w dającej się przewidzieć przyszłości. Jak na 10-latka nie jest najgorzej.
Sprawę odsprzedaży auta zawiesiłem :D

Podsumowanie:
Należy pamiętać, że mówimy o autach używanych. W każdym coś się może kryć, trzeba po prostu się z tym liczyć. Osobiście jestem bardzo zadowolony z obsługi w omawianej firmie, jak też z podejścia do klientów. Każdemu może się zdarzyć jakieś przeoczenie, ważne jest, że chcą je naprawiać. Szkoda tylko, że to ponad 120km... :(
Myślę, że spokojnie można u Nich robić zakupy, trzeba jednak, jak wszędzie, oglądać co się kupuje. Gdyby jednak pomimo przedsięwziętych środków ostrożności coś było nie tak, radzę zadzwonić do LT z reklamacją zamiast wylewać żale na forum. Często okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak nam się wydaje na pierwszy rzut oka.

Jest wielce prawdopodobne, że następny samochód również kupię w Łodzi.
Winien jestem zakończenia historii:
TDS został sprzedany za pośrednictwem LT (no nie spełniał moich oczekiwań...), a ja dostałem propozycję nie do odrzucenia: Kappa JTD z niewielką dopłatą. Po tygodniu od zakupu, w ramach rękojmi, usunięto wszystkie usterki, które "wyszły", dodatkowo założono mi zestaw głośnomówiący za 66% ceny warszawskiej : yesyes :
Czego chcieć więcej?
Przyglądałem się również pracy mechaników: zero zbędnych ruchów i dumania "co to może być?", momentami straszny kocioł, prawie wszystko w biegu. Mają prawo czasem coś przeoczyć, nie dziwmy się.

Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że następne auto będzie pochodziło z LanciaTeam.

Awatar użytkownika
darkobo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1547
Rejestracja: 09 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: darkobo » 04 lip 2008, 0:29

No cóż, ja w dniu 30 czerwca b.r. zakupiłem w Lancia Team kappę, nawet nie widząc jej na oczy (znając tylko z opisu i ze zdjęcia) - więcej info chętni znajda w dziale "Nasze Lancie". Myślę, że może być to prawdziwy test wiarygodności Firmy, albo poziomu mojej naiwności lub też głupoty.
Obiecuję wszakże, że będę opisywał wrażenia na bieżąco. Póki co kappa przyjechała na podwórko. Planowany termin bliskiego spotkania III stopnia - jeszcze przed półmetkiem lipca.
homo homini Lancia (est)
Było: Dedra 2.0 ie, Kappa 2.0, Kappa 2.4 JTD
Jest: Delta II 1.6 8V (w rodzinie ;) )

Awatar użytkownika
CitroFan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 225
Rejestracja: 05 lis 2008, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie ?

Post autor: CitroFan » 18 cze 2009, 11:53

Witam.
Stoi u nich autko, które mnie zainteresowało, cena nie najniższa rozpatrując rocznik, ale .....
... biorac pod uwagę co ma wymienione ? i tu pytania ;)

Jak podchodzą do sprzedawanych przez siebie aut ?
Czy to co wypisują, że zrobili jest faktycznie zrobione ?
Jak z egzekwowaniem ewentualnych roszczeń jeśli coś wymienione padnie ?
Ktoś kupował u nich samochód/y ?
Jakie opinie krążą o nich ?
Poproszę o wszelkie opinie i in "+" i in "-"

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: kaeres » 18 cze 2009, 12:03

Lancia Team z wszelkich dostępnych na forum informacji to solidna firma.
To co napisali to wymienili i to raczej na porządnych częściach.
Dają na to gwarancję.
Podejrzewam, że nawet jakbyś dostał jakieś poważnej awarii zaraz po zakupie to wchodziłaby w grę nawet naprawa darmowa bądź możliwość zwrotu samochodu (z doświadczenia jednego z użytkowników mówię).
Zdarzały się wpadki ale raczej wynikające z niedomówień bądź braku dobrej woli ze strony klienta.
Drogo ale pewnie.

Awatar użytkownika
CitroFan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 225
Rejestracja: 05 lis 2008, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: CitroFan » 18 cze 2009, 12:10

kaeres pisze:Lancia Team z wszelkich dostępnych na forum informacji to solidna firma.
To co napisali to wymienili i to raczej na porządnych częściach.
Dają na to gwarancję.
Podejrzewam, że nawet jakbyś dostał jakieś poważnej awarii zaraz po zakupie to wchodziłaby w grę nawet naprawa darmowa bądź możliwość zwrotu samochodu (z doświadczenia jednego z użytkowników mówię).
Zdarzały się wpadki ale raczej wynikające z niedomówień bądź braku dobrej woli ze strony klienta.
Drogo ale pewnie.
Hmmmm, dopytam o ten zwrot auta ;)
Czy chodziło może o Z'ete 2.0-16vJTD, Zielona była z 2001 roku
Widziałem ją kiedyś u nich, potem się sprzedała i po jakimś czasie wróciła.

I druga częsc pytania, jak otwarci na negocjacje cenowe są ?

nietoperz

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: nietoperz » 18 cze 2009, 13:25

Co do negocjacj cen to kwestia ile będziesz chciał zbić. Pewną kwote myślę że wynegocjujesz na pewno.

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: tomek » 18 cze 2009, 13:34

Mimo dobrych opinii LT nalezy traktowac jak kazdego sprzedawce - zasada ograniczonego zaufania.
Jedyna pewnosc to taka, ze nikt nigdy nie zarzucil, ze gdy mialo byc cos wymienione to nie bylo. Jezeli bedziesz mial napisane, ze wymieniony jest rozrzad, to taka usluga powina byc wykonana, ale... w dzisiejszych czasach lepiej miec wszystko na pismie ;)
generalnie - auta maja drozsze niz na wolnym rynku, ale za te roznice raczej warto doplacic.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
CitroFan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 225
Rejestracja: 05 lis 2008, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: CitroFan » 18 cze 2009, 13:43

nietoperz pisze:Co do negocjacj cen to kwestia ile będziesz chciał zbić. Pewną kwote myślę że wynegocjujesz na pewno.
Rozmawiałem juz nawet z Nimi ;)
Poczytałem na ich stronie że robią ChipTuning aut włoskich.
Zatem zapytałem czy w ramach negocjacji wchodziłoby to w grę.
Uzyskałem odpowiedź że i owszem.

Ale czekam na jakiś inne opinie o Nich, nawet te negatywne (z uzasadnieniem)

Awatar użytkownika
Garos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 15 mar 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: Garos » 18 cze 2009, 16:04

CitroFan pisze:
kaeres pisze:Lancia Team z wszelkich dostępnych na forum informacji to solidna firma.
To co napisali to wymienili i to raczej na porządnych częściach.
Dają na to gwarancję.
Podejrzewam, że nawet jakbyś dostał jakieś poważnej awarii zaraz po zakupie to wchodziłaby w grę nawet naprawa darmowa bądź możliwość zwrotu samochodu (z doświadczenia jednego z użytkowników mówię).
Zdarzały się wpadki ale raczej wynikające z niedomówień bądź braku dobrej woli ze strony klienta.
Drogo ale pewnie.
Hmmmm, dopytam o ten zwrot auta ;)
Czy chodziło może o Z'ete 2.0-16vJTD, Zielona była z 2001 roku
Widziałem ją kiedyś u nich, potem się sprzedała i po jakimś czasie wróciła.

I druga częsc pytania, jak otwarci na negocjacje cenowe są ?
-- 18 Cze 2009, 16:05 --
CitroFan pisze:
kaeres pisze:Lancia Team z wszelkich dostępnych na forum informacji to solidna firma.
To co napisali to wymienili i to raczej na porządnych częściach.
Dają na to gwarancję.
Podejrzewam, że nawet jakbyś dostał jakieś poważnej awarii zaraz po zakupie to wchodziłaby w grę nawet naprawa darmowa bądź możliwość zwrotu samochodu (z doświadczenia jednego z użytkowników mówię).
Zdarzały się wpadki ale raczej wynikające z niedomówień bądź braku dobrej woli ze strony klienta.
Drogo ale pewnie.
Hmmmm, dopytam o ten zwrot auta ;)
Czy chodziło może o Z'ete 2.0-16vJTD, Zielona była z 2001 roku
Widziałem ją kiedyś u nich, potem się sprzedała i po jakimś czasie wróciła.

I druga częsc pytania, jak otwarci na negocjacje cenowe są ?

Jeśli tak się zdarzyło to nie koniecznie auto było zwracane.Ktoś kiedyś od LT mógł kupić samochód a zobaczył coś bardziej interesującego i zostawia w rozliczeniu poprzednią Lancię i wyjeżdża inną.
Ja u chłopaków serwisuję swoją AR 166 i nie ma żadnego problemu,są otwarci w miarę możliwości więc trzeba pogadać.
A to co piszą jeśli chodzi o wymiany to tak faktycznie jest.

Awatar użytkownika
pepe
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 02 maja 2009, 1:43
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: pepe » 18 cze 2009, 16:25

Jeśli chodzi o LT niedawno kupiłem u nich swoją Lybrę. Auto jak na razie bez zarzutu. Naturalnie jedziesz po samochód więc należy wszystko porządnie sprawdzić. Można sobie u nich wjechać na podnośnik. Dostajesz gwarancję na to co zrobili. Ja jestem zadowolony. Tutaj nie ma czegoś takiego, że wyjedziesz za bramę i ich nic nie interesuje. Faktycznie ceny są wyższe ale ma się ten "komfort", że w razie czego nie zostajesz sam. Co do negocjacji to zawsze jest jakaś możliwość. Co utargujesz to Twoje ;) Co do wracającej Zety to faktycznie istnieje możliwość, że ktoś zostawił w rozliczeniu. Myślę, że to też jakiś znak iż auta od nich zazwyczaj (chodź były negatywne opinie) są w dobrym stanie i klienci wracają bo uważają ich za dobre źródło.
Lancia Lybra 2,4 JTD '01

Obrazek

Obrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Zakup Auta -> Lancia Team - Auto CompleX - co sądzicie

Post autor: skyblu » 18 cze 2009, 16:54

CitroFan pisze:Witam.
Stoi u nich autko, które mnie zainteresowało, cena nie najniższa rozpatrując rocznik, ale .....
... biorac pod uwagę co ma wymienione ? i tu pytania ;)

Jak podchodzą do sprzedawanych przez siebie aut ?
Czy to co wypisują, że zrobili jest faktycznie zrobione ?
Jak z egzekwowaniem ewentualnych roszczeń jeśli coś wymienione padnie ?
Ktoś kupował u nich samochód/y ?
Jakie opinie krążą o nich ?
Poproszę o wszelkie opinie i in "+" i in "-"
kupując w salonie masz gwarancje .....ileś lat
kupując u nich w LT masz również określoną,
ponijając te dwie możliwości lepiej nie trafisz,

pozdro :D i piszi co i jak :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”