Jak to szukalem samochodu...

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: Nat » 07 lut 2008, 21:50

To racja- dodatkowo bagażnik w 156 SW jest mniejszy niż w Lybrze SW.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: norbiwolow » 08 lut 2008, 8:21

to co ja mam zrobic ?????
nie widzę sie w innym aucie tej marki , w stosunku do lancii to jedyne cos ponad kappe to dla mnie thesis ale $$$$$$$ :(

co do 156 to nie myslałem o sw tylko sedanie :) wczoraj nawet zonie pokazywałem na zywo jak wygląda 156 srebrna sw to powiedziała że OK ale nie kombi - co do kappy to psioczyła na początku :)

czy faktycznie jest tak strasznie mało miejsca w 156 ???? czy nie zmieszczę wózka do bagażnika ?? a resztę maneli na tylną kanape - na razie jest nas trójka i nie przewiduję 2 fotelików :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: skyblu » 08 lut 2008, 8:29

"norbiwolow" pisze:to co ja mam zrobic ?????
nie widzę sie w innym aucie tej marki , w stosunku do lancii to jedyne cos ponad kappe to dla mnie thesis ale $$$$$$$ :(

co do 156 to nie myslałem o sw tylko sedanie :) wczoraj nawet zonie pokazywałem na zywo jak wygląda 156 srebrna sw to powiedziała że OK ale nie kombi - co do kappy to psioczyła na początku :)

czy faktycznie jest tak strasznie mało miejsca w 156 ???? czy nie zmieszczę wózka do bagażnika ?? a resztę maneli na tylną kanape - na razie jest nas trójka i nie przewiduję 2 fotelików :)
ech wy ... :D :D :D dziecko całe życie w wózku nie jeździ później spacerówka, a poza tym alfa srebrna ....durszlak...... i samochód wybiera żona :oops:
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: norbiwolow » 08 lut 2008, 8:46

"skyblu" pisze:
"norbiwolow" pisze:to co ja mam zrobic ?????
nie widzę sie w innym aucie tej marki , w stosunku do lancii to jedyne cos ponad kappe to dla mnie thesis ale $$$$$$$ :(

co do 156 to nie myslałem o sw tylko sedanie :) wczoraj nawet zonie pokazywałem na zywo jak wygląda 156 srebrna sw to powiedziała że OK ale nie kombi - co do kappy to psioczyła na początku :)

czy faktycznie jest tak strasznie mało miejsca w 156 ???? czy nie zmieszczę wózka do bagażnika ?? a resztę maneli na tylną kanape - na razie jest nas trójka i nie przewiduję 2 fotelików :)
ech wy ... :D :D :D dziecko całe życie w wózku nie jeździ później spacerówka, a poza tym alfa srebrna ....durszlak...... i samochód wybiera żona :oops:
czemy durszlak ?????? czyżbym wyczuwał ironię w stosunku do chęci zmiany auta na AR ???? a kolor srebrny jak dla mnie the best do 156 - potem obstawiałbym czarna perłę lub grafit .

co do żony to wiadomo - to jak podejmuje dezyzje ale fajnie jak bedzie zgodna co do mojego wyboru - kappy nie chciała ale ja sie uparłem :) z czasem sie przekonała - wnetrze :) ale dalej zewnętrznie jej się nie podoba - woli kształty 156 :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: maciej_ignys » 08 lut 2008, 9:03

Oczywiście, że Kapeć wygląda starzej, ale porównanie rozmiarów wypada dla AR druzgocąco. Bagażnik w 156 nie jest aż tak mały (mówimy o sedanie bo w kombi to dwie pary butów 45 i pełno) ale otwór załadunkowy to nędza. Jak chcesz kupić 156, to jedź z wózkiem i zobacz czy wejdzie :D
W kwestii miejsca z tyłu....hm. Nie ma go.
Można to jeszcze porównać z Roverem 75, skąd inąd również ślicznym autem. Mam 190 cm i ważę 115 kg. Tam nie jest ciasno, ja się tam nie mieszczę !

Jako rodzinne auto - odpada !

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: norbiwolow » 08 lut 2008, 9:24

w takim razie co polecacie jako auto rodzinne aby nie było to kombi bo nie lubie tego typu nadwozi , w miare młode , w dieslu ( oszczędne) , do kwoty około 18 tys zł ???????
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: Orsya » 08 lut 2008, 9:29

poszukaj dobrej 406 w HDI
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: Taz » 08 lut 2008, 10:10

hmmm... może to nie diesel, ale co powiecie o Saabie 9-5?
Poza tym mógłbyś się rozglądać za Alfą 166

Bagażnik:
kappa sedan - 525l.
lybra sedan - 420l.
156 sedan - 378l.
166 sedan - 490l.
Saab 9-5 - 500l.
406 - 430l.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: norbiwolow » 08 lut 2008, 10:13

jeżdziłem takowa - szwagier miał taką - żadna rewelacja - ani pod względem wyglądu wewn i zewn. - silnik w miarę - a bagażnik chyba niewiele wiekszy od tego w 156; jezeli francuz to chyba bardziej lagune tak 98/99 po liftingu
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: norbiwolow » 08 lut 2008, 10:16

saab - to juz prawie jak samolot :) nie widzi mi sie ta marka - ostatnio ogladałem na tvn turbo porównanie z kappą.

166 - zawiecha strasznie droga i ten przód :( reszta w tym aucie jest super ale te przednie swiatła jak u rekina :) w 2,4 jtd mogłem takąwa kupic za jakies 17 tys zł z uszkodzonymi z jednej strony drzwiami do rejestracji
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: maciej_ignys » 08 lut 2008, 10:37

Saabinki mają ten sam problem co Alfa - po pięknym mieście Breslau nie zrobisz więcej niż 40 000 km na jednym komplecie wahaczy - czyli jakieś 4700
Rada jest podła. Kup pancerwagena, jakieś VW albo Módeło, jak ma Radziu służbówkę i zbieraj na zabawkę, na po godzinach.
Spędziłem sporo czasu w Breslau i wiem, że to misto hardcorowo nieprzyjazne zawieszeniom (choć zmiany widać : yesyes : )

P.S. W serwisie Saaba we Wrocku założyli mi do Saaba Cabrio wahacze odwrotnie (!!!!)

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: norbiwolow » 08 lut 2008, 10:48

tak mi przez głowę przeleciał passat b5 1.9tdi - w sumie można juz w tych pieniadzach poszukac cosik :) tylko to VW :( zero duszy w aucie :(
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Kamillo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: Kamillo » 08 lut 2008, 10:58

Tja,

Przypomina mi sie rozmowa na ikarze, jak ktos napisal ze wozek nie wejdzie... i ktos musial zmienic alfe na avensis w dizlu, bo zona tak chciala... A gdzie pasja? Moze lepiej juz kupic sobie kapelusik:).

A kiedys był maluch i wszysy sie miescili. Moze nie problemem jest wielkosc bagaznika, ale umiejetnosc jego zagospodarowania- wlosi idealnie sie mieszcze do bagaznika w alfie, a my musimy nabrac wszystkiego co jest nie potrzebne.

Jesli chodzi o SW- Mi sie wydaje ze bagaznik jest wystarczajacy. To nie jest ciezarkowka, zeby wozic kanapy, od tego sa samochody dostawcze...


A i tak jakby sie mialo te 200 litrow wiecej.. to i tak wiecej sie nie zmiesci:)- zawsze bedzie za mało.

a jesli chodzi o 156 sw- to ma ona bagaznik plytki, ale obszerny... :).
Ale gdyby miala duzy kufer to wygladala by jak mondeo poprzedniej generacji, a nikt by tego nie chcial.
Reasumujac- dla chcacego nic trudnego.

Pozatym jak alfa to tylko rosso, albo nero- to nie tojota by byla srebrne :((((. Same srebrne sa na rynku (u nas) bo np. w holandii juz sa inne proporcje:|.

A co do vw- coraz czesciej maja wielowahacza i dopiero w nich sie sypie zawias... zreszta te na pojedynczych wahaczach tez szybko koncza sie.
Rada jest jedna- kupujesz 156 i jak sie "skoncza" wahacze, kupujesz poulirytany i zapominiasz o temacie. Naprawde, nie jest tak zle, jak sie mowi.

pzdr

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: paśny » 08 lut 2008, 11:13

"norbiwolow" pisze:tak mi przez głowę przeleciał passat b5 1.9tdi - w sumie można juz w tych pieniadzach poszukac cosik :) tylko to VW :( zero duszy w aucie :(
B5 i nowsze mają bardzo nietrwałe i drogie zawieszenie przednie (wielowahacz) z tym, że B5 jako pierwszy był najbardziej niedopracowany. Z b5 na potęgę kradną kołpaki (no chyba, że alu) wkłady lusterek oraz migacze przednie. Chłopaki co sprowadzają auta tej marki raczej polecają starsze konstrukcje - na jednym wahaczu. Jeżeli już passata w tych pieniądzach to raczej b4 (szły do 1996 r.). Design do Lancii czy AR oczywiście nie ma startu, wnętrze nędza, ale: duży bagażnik i ogromna ilość miejsca na nogi z tyłu (w nowszych passatach jest mniej - tak z ciekowstek).
Duży bagażnik ma VOLVO V70 - model chyba do 2001 r. - dostępny z rzędowym silnikiem 2,5 TDI (od Audi) - bardzo dobra jednostka napędowa oraz Focus - w tych autach jednak gorzej z miejscem na nogi z tyłu.
Życzę dobrego wyboru.
Viva la macchina

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Jak to szukalem samochodu...

Post autor: maciej_ignys » 08 lut 2008, 11:23

Z wielowachaczmi macie rację, ale koszty nie są wcale takie straszne - wachacze do Passata to jakieś 600 na stronę a np. w A8 są wymienne tuleje, więc już całkiem looz - góra 244 za obie strony dól 230

Kamillo ! Wcale nie sugerowałem porzucania pasji tylko nalegałem na oddzielenie sprzątaczki:

http://images30.fotosik.pl/117/043e62f4ef7b2241.jpg[/img]

Małżonki codziennej

http://images31.fotosik.pl/63/630845171d56442e.jpg[/img]

Od Kochanek !!!!

http://images26.fotosik.pl/142/6aa942f48aed702a.jpg[/img]
http://images30.fotosik.pl/143/cb7b4604dfe83824.jpg[/img]

Howgh ! :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”