Kappa kombi - Lybra kombi

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Jano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Jano » 26 sty 2009, 18:10

Po rozmowach z użytkownikami Lanci Kappa dochodzę do wniosku, że chyba lepszym wyjściem jest zakup Kappy w kombi niż Lybry.
Z tego co się dowiedziałem Kappa jest większa, z pojemniejszy bagażnikiem i mocniejsza w swojej konstrukcji niż Lybra.
Z silników chyba najlepszym rozwiązaniem jest 2,4 JTD
Lybra 2,4 JTD CF3

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Duch-Dziadka » 26 sty 2009, 18:43

Roznia miedzy tymi autami to nie tylko bagaznik...
Pogadaj z Bufim on mysle najlepiej wyjasni roznice miedzy Kappa a Lybra w codziennym uzytkowaniu.
Kappa to spora limuzyna i jak na limuzyne przystalo tak sie nia jezdzi.
:D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Nat » 26 sty 2009, 21:41

"Jano" pisze:Po rozmowach z użytkownikami Lanci Kappa dochodzę do wniosku, że chyba lepszym wyjściem jest zakup Kappy w kombi niż Lybry.
Z tego co się dowiedziałem Kappa jest większa, z pojemniejszy bagażnikiem i mocniejsza w swojej konstrukcji niż Lybra.
Z silników chyba najlepszym rozwiązaniem jest 2,4 JTD
Gdybys rozmawiał z uzytkownikami kamazów doszedłbyś do podobnych wniosków-lepiej kamaza. Większy, pojemniejszy i mocniejszy w konstrukcji niz kappa. :lol:

A tak serio, to zastanów się, co ci jest potrzebne- np. przestrzeń bagażowa, prestiż, uroda albo nowoczesne rozwiązania techniczne, a co drugorzędne. Nie ma aut idealnych, ale są auta idealne dla konkretnej osoby.
Obyś wybrał dobrze i potem nie żałował.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Jano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Jano » 26 sty 2009, 21:46

Nie porównujmy Kamaza z Lanicią. A model Kappy z Lybrą.......
Lybra 2,4 JTD CF3

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: pawcio1 » 27 sty 2009, 1:18

"Jano" pisze:Nie porównujmy Kamaza z Lanicią. A model Kappy z Lybrą.......
Generalnie Kappe z Lybrą też jest dość ciężko porównać, ponieważ dzieli je już ładnych kilka lat,mam na myśli ich konstrukcje, i to na korzyść Lybry.
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Sebastian » 27 sty 2009, 7:51

"Jano" pisze:Z tego co się dowiedziałem Kappa jest większa, z pojemniejszy bagażnikiem i mocniejsza w swojej konstrukcji niż Lybra.
Jednak nie zapominaj o jednej rzeczy - mocno subiektywnej, ale jednak ważnej - Kappa w wersji kombi to jednak nie jest zbyt ładny samochód. O ile Kappa 'standardowa' jest bardzo poprawna stylistycznie (b. mi się podoba - szczególnie z ostatnich lat produkcji), to wersja SW IMO jest jedną z brzydszych Lancii jaki wymyślono/produkowano. Ale to oczywiście rzecz mocno osobnicza - mi się nie podoba, Tobie może podobać się bardzo.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Rafako

Re: Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Rafako » 27 sty 2009, 8:16

"Sebastian" pisze:
"Jano" pisze:Z tego co się dowiedziałem Kappa jest większa, z pojemniejszy bagażnikiem i mocniejsza w swojej konstrukcji niż Lybra.
Jednak nie zapominaj o jednej rzeczy - mocno subiektywnej, ale jednak ważnej - Kappa w wersji kombi to jednak nie jest zbyt ładny samochód. O ile Kappa 'standardowa' jest bardzo poprawna stylistycznie (b. mi się podoba - szczególnie z ostatnich lat produkcji), to wersja SW IMO jest jedną z brzydszych Lancii jaki wymyślono/produkowano. Ale to oczywiście rzecz mocno osobnicza - mi się nie podoba, Tobie może podobać się bardzo.
No! No! No! Nie zapędzaj się drogi Sebastianie tak daleko w tych swoich podejrzanych wnioskach : zolta : Kappa SW jest wozem pięknym i unikatowym z racji całościowej produkcji poniżej 10 tyś sztuk. Żeby zaś nie drażnić niepotrzebnie "sedaniarzy", rzeknę tylko, że jest co najmniej równie ładna jak wersja sedan :D
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Sebastian » 27 sty 2009, 8:25

"Rafako" pisze:Kappa SW jest wozem pięknym i unikatowym z racji całościowej produkcji poniżej 10 tyś sztuk
Jeżeli piękno definiujemy li tylko przez małą ilość wyprodukowanych sztuk to ja nie mam argumentów na swoją obronę...
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Duch-Dziadka » 27 sty 2009, 8:50

"Sebastian" pisze:
"Jano" pisze:Z tego co się dowiedziałem Kappa jest większa, z pojemniejszy bagażnikiem i mocniejsza w swojej konstrukcji niż Lybra.
Jednak nie zapominaj o jednej rzeczy - mocno subiektywnej, ale jednak ważnej - Kappa w wersji kombi to jednak nie jest zbyt ładny samochód. O ile Kappa 'standardowa' jest bardzo poprawna stylistycznie (b. mi się podoba - szczególnie z ostatnich lat produkcji), to wersja SW IMO jest jedną z brzydszych Lancii jaki wymyślono/produkowano. Ale to oczywiście rzecz mocno osobnicza - mi się nie podoba, Tobie może podobać się bardzo.
Silence...I kill you... :D

:rozwalgnoja: :bitwa:
Dobrze ze to nie sredniowiecze, bo za wyglaszanie herezji trafilbys na tortury... :twisted: :groupjump: :groupjump: : lol :
(joke)...kazdy ma swoje zdanie, a ja akurat Kappe kombi uwazam za jedno z ladniejszych aut w swojej klasie... :)
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Taz » 27 sty 2009, 11:05

K SW jest na pewno zdecydowanie ładniejsza od Omegi kombi 8)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Dudi » 27 sty 2009, 11:21

"Taz" pisze:K SW jest na pewno zdecydowanie ładniejsza od Omegi kombi 8)
I od Mercedesa E klasy T - też jest ładniejsza :)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: dexus » 27 sty 2009, 13:25

Mam oba autka, i jak mam być szczery to wole Kappe, jest wygodniejsza, pojemniejsza. Tylko nie wolno zapomnieć że modelowo to starsze auto i widać wyraźną różnice między nimi (pomijam kwestie segmentów).
Sebastian
dobrze że dopisałeś o tym "mocnym subiektywiźmie" : nieee : przy ocenie Kappy kombi :wink: (pewnie moja połowica by się z Tobą zgodziła)
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Tomzik » 27 sty 2009, 18:16

Lybra jest konstrukcyjnie nowsza o bodaj 3-4 lata. Widać to np. po ładnym kolorowym ekraniku czy seryjnym audio. W Kappie masz liche głośniczki i ledwo graficzny wyświetlacz jak w starych telefonach.

Ale.. Kappa jest z segmentu E i to mówi dla mnie wszystko. Większa, na pewno też jedzie się nią przyjemniej, lepiej "siedzi" na drodze z racji większej masy.. Najlepiej oddają to "zwyczajowe nazwy" segmentów: Lybra- klasa średnia, K- wyższa klasa średnia.. Jak dla mnie wybór oczywisty- Kappa dla mnie i na wspólne podróże, Lybra dla żony :D

Aha, no i 20V Turbo w Lyberce nie znajdziesz 8)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Jano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Jano » 27 sty 2009, 18:58

Szczerze pisząc, mnie osobiście też się podoba sedan od kombi, ale ze względu na wykonywana pracę potrzebuję coś większego do jazdy. Wybór padł na Lanicę bo jest to samochód z ładną linia nadwozia oraz ma bardzo dobre opinie użytkowników w zasadzie obu modeli. Tylko co jest bardziej wytrzymałe na nasze drogi Kappa czy Lybra pomijając technologię, czas produkcji i wygląd samochodu.
Lybra 2,4 JTD CF3

Awatar użytkownika
Jano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa kombi - Lybra kombi

Post autor: Jano » 27 sty 2009, 19:02

Tomzik, " dla żony lub kobiety" to słyszałem już dwa razy.
Czyli jest to samochód.......raczej dojazdowo - wycieczkowy a nie bardziej do pracy.
Lybra 2,4 JTD CF3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”