Smutek po wizycie na giełdzie w Słomczynie

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: smutek po wizycie na giełdzie w Słomczynie

Post autor: Nat » 21 lis 2009, 21:14

sifu2 pisze:a j a już sam nie wiem co kupić, lancii mało, ale one też się psują, chyba bede chodził pieszo :(

Buty też się psują ;)
Powodzenia w poszukiwaniach!
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

sifu2
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 30 sie 2009, 20:05
Lokalizacja: Pionki

Odp: smutek po wizycie na giełdzie w Słomczynie

Post autor: sifu2 » 21 lis 2009, 21:18

czsami człowiek doła łapie jak nie ma w czym wybrać, cała nadzieja w lemaxxe, :)
Życie jest zbyt krótkie i nudne - czas na zmiany - czas na Lancie!!!

Awatar użytkownika
kulej11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 191
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: smutek po wizycie na giełdzie w Słomczynie

Post autor: kulej11 » 19 sty 2010, 23:32

w mojej 16-sto letniej Themie jeszcze rdzy nie widzialem.... ostatnio odpadła mi osłona progu i az sie zdziwiłem jaki ladny... a w 5-cio letnim nissanie purchelek rudej znalazlem pod uszczelka [nie wspomnie juz o silniku ktory po 160 tys od nowosci(I własciciel) powiedział dość]... japonska niezawodnosc....

Awatar użytkownika
artjas
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 09 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Odp: smutek po wizycie na giełdzie w Słomczynie

Post autor: artjas » 20 sty 2010, 8:54

sifu2 pisze:cała nadzieja w lemaxxe
czy może mi ktoś wyjaśnic co jest takiego super w autach od lemaxxa? Ja jedynie zauważyłem, że cena jest adekwatna do stanu, a sprowadza raczej te tanie Lybry.
Informacja może się przydać dla znajomych, którzy się napalili na włoszczyznę ;)
byłe włoszki: Lybra SW 1.9 JTD, Croma 1.9JTD 16V Aut.

Rafako

Odp: smutek po wizycie na giełdzie w Słomczynie

Post autor: Rafako » 20 sty 2010, 10:18

artjas pisze:
sifu2 pisze:cała nadzieja w lemaxxe
czy może mi ktoś wyjaśnic co jest takiego super w autach od lemaxxa? Ja jedynie zauważyłem, że cena jest adekwatna do stanu, a sprowadza raczej te tanie Lybry.
Informacja może się przydać dla znajomych, którzy się napalili na włoszczyznę ;)
W autach od lemaxx-a super jest...
...moja Lybra ;)
Stan i przebieg, adekwatny do rocznika, jeden właściciel, kompletna dokumentacja i wszelkie "akcesoria".
Na tzw. "zachodzie", można kupić różne auta:
a) Bardzo tanie "śmiecie", posiadające liczne usterki i absolutnie nie nadające się do jazdy bez "picowania"
b) Niedrogie samochody, posiadające drobne mankamenty, które decydują, że np. w Niemczech naprawa jest już nieopłacalna (np. moja Lybra: zjechane tarcze i klocki z tyłu i do zrobienia "na już": duży przegląd z rozrządem, gumy stabilizatora przód i rozrusznik, Niemcowi już się po prostu nie opłacało ładować 1500-2000 EUR w zrobienie tego, wolał sprzedać tanio i z głowy)
c) Samochody BARDZO drogie w super stanie i z niewielkimi przebiegami, przeznaczone wyłącznie dla "uboższych" (lub praktyczniejszych) Niemców, którzy z różnych względów nie kupują aut nowych.
Z tego co zauważyłem (a widziałem tylko 3 samochody oferowane przez Leszka), unika on samochodów z punktu a i stara się kupować tylko takie wymienione w b. W efekcie nic do nich nie dokłada (zawsze coś tam mają do zrobienia ale bez tragedii, wydatki na poziomie 15% ogólnej wartości a to każdy normalny kupujący, zazwyczaj przewiduje), nie kręci liczników itd. ale oferuje auto w przyzwoitej kasie i przyzwoitym stanie, które łatwo można doprowadzić do perfekcji ;)
To wszystko oczywiście moja prywatna opinia i wnioskuję na podstawie swojego przypadku.
Serdecznie pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”