Po jakim przebiegu remont?

Moderator: stabraf

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Po jakim przebiegu remont?

Post autor: sel » 25 paź 2009, 11:34

Chciałem zapytać ile do remontu wytrzyma silnik 1.9JTD,np.pierwsza wymiana uszczelniaczy zaworowych, uszczelki pod głowicą.Ktoś może przerabiał ww temat.Wiem że zależy od sposobu eksploatacji np.jaki olej, częstotliwość wymiany itd.Za wszelkie info-dzięki.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

Codee

Odp: Po jakim przebiegu remont?

Post autor: Codee » 25 paź 2009, 13:35

głowicę robiłem przy 262 tyś + turbo nówka ( zwaliłem bo mogłem jeszcze pierścienie wymienić )
na następny rok czyli może 275 tyś będą amory przód i tył do wymiany

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: Po jakim przebiegu remont?

Post autor: sel » 25 paź 2009, 22:49

Codee,czy to był remont kompleksowy z wymianą prowadnic,zaworów,a może wymiana uszczelniaczy i docieranie?
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

Codee

Odp: Po jakim przebiegu remont?

Post autor: Codee » 26 paź 2009, 9:54

docieranie i sprawdzenie szczelności plus planowanie z wymianą uszczelniaczy z reinza - 370 pln tak przyjemność.

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Odp: Po jakim przebiegu remont?

Post autor: aro » 26 paź 2009, 16:09

Dziwne pytanie. Zależy od dbałosci własciciela (włascicieli) od momentu kupna.

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: Po jakim przebiegu remont?

Post autor: sel » 26 paź 2009, 22:14

Od momentu kupna dbałość nic nie pomoże,jeżeli poprzedni właściciel zasadnicze zagadnienia eksploatacyjne olewał.I po 100tys km silnik szrot.Codee dzięki za odpowiedź.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Odp: Po jakim przebiegu remont?

Post autor: aro » 27 paź 2009, 9:47

Miałem na myśli moment zakupu w salone (od nowości).

Codee

Odp: Po jakim przebiegu remont?

Post autor: Codee » 27 paź 2009, 15:44

jak ktoś kupuje auto i wali go to co się z nim stanie to nie dba i nie szanuje wozu a potem następny właściciel to porządnie odczuwa finansowo.
Jak się nie kupi od sąsiada obok który dwa razy w tygodniu picuje auto ( co śmieszy ale do momentu zakupu takiego wycacanego ) to się praktycznie nie ma żadnej gwarancji co to stanu auta bo sprzedawca mówi co innego a co innego widać.

Ja swoją Lybrę też miałem niby nie bitą a jak się okazało miała błotnik malowany i to tak spier : cenzura : dolony że po zimie od dołu klar odszedł ( tylko na dole )
Przebieg też ok niby 6 lat i 125 tyś - ale na to się nie dałem nabrać, a tu 100 tyś zbite.
jedyny dobry fakt że kupiłem za 15 tyś to auto ( już wymieniłem sprzęgło i turbo ), będę musiał jeszcze raz do silnika zajrzeć i wymienić pierścienie ale niższa cena wiadomo że dokładka będzie.
Rocznie robię ponad 40 tyś więc u mnie sprzęt nie stoi, a dokładam bo nie ma takiego do którego nie dokładasz.
Ja jadę w trasę i nie obawiam się gdzieś stanąć, u mnie wszystko musi być na tip top.
Zawsze śmieszy mnie widok w trasie jak ktoś zagotuje silnik, rura mu odpadnie, lacia złapie i nawet nie wie że ma nie sprawny zapas - tak się interesują nie którzy i potem płacz że na raz trzeba parę tyś. włożyć. Człowiek się zużywa i samochód też, człowiek ma urlop i regeneruje siły a samochód potrzebuje serwisu tak żeby mógł dobrze służyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”