Kappa czy Lybra?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Kappa a Lybra ?

Post autor: Taz » 23 lut 2008, 11:56

"Pablo" pisze:
"merbart" pisze: Czym różni się Kappa od Libry?
Różnica jest podstawowa :lol: Kappa to samochód który w Polsce będzie zawsze kojarzony z rządową limuzyną. A Lybra to takie rodzinne jeździdełko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Gawlick
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 707
Rejestracja: 02 maja 2007, 0:00
Imię: Barney
Lokalizacja: Wrocław

Kappa a Lybra ?

Post autor: Gawlick » 23 lut 2008, 12:31

Porównywac nie można, ale jeśli ja musiałbym wybierać Kappa czy Lybra, wziąłbym Kappe z silnikiem jak mam w Lybrze czyli 2.4 JTD :) Mimo to ze Lyberka jest bardziej żwawa, mniej pali to wolę jednak chyba jeździc Kappa, która po prostu przepływa przez wszystkie nierówności, jest dużo większa w środku i nie męczy, no przynajmniej mnie, podczas jazdy :)
Rodzinnie:
Były: Thema 3.0 V6/ Thema 2.0 Turbo 16v/Thema 2.0 8v/Kappa 2.4 TDS
Są: Y Elefantino 1.2 16v Super-Fire/ Lybra SW 2.4 JTD

Obrazek Lybra SW 2.4 JTD 00`
Obrazek Suzuki Swift 1.3 97`
Obrazek Y Elefantino 1.2 16v 02`

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kappa a Lybra ?

Post autor: fazi » 23 lut 2008, 13:00

Oba auta sa ładne i godne uwagi,jednak kappa którą osobiście się poruszam to jest to.Kappa to samochody z tradycją i zawsze będą budziły respekt wsród innych użytkowników drogi z racji tego ,ze nasz bor używa ich do dziś.Jestem dużym facetem toteż przyznam ,iz miejsca w kappie mam tak akurat.Przypuszczam też ,ze z częściami na rynku wtórnym jest mniejszy kłopot z racji tego ,że Kapiszonów jest wiecej.Mój mechanik stwierdził ostatnio tym sie nawet przyzwoicie jeżdzi ,moim zdaniem ponad przyzwoicie,ale to juz rzecz gustu.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kappa a Lybra ?

Post autor: merbart » 23 lut 2008, 17:49

Dzięki za zainteresowanie, wiele cennych informacji sie już dowiedziałem z Waszych postów i raczej kupię kappe bo naprawdę robi wrażenie i mam nadzieje że zrobi jeszcze większe jak zasiąde za kółkiem.
Czarna Kappa 2,4 JTD

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Kappa a Lybra ?

Post autor: norbiwolow » 23 lut 2008, 18:14

jak zasiądziesz to nie będziesz chciał wysiadać :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Kappa a Lybra ?

Post autor: Nat » 23 lut 2008, 18:46

Myślę, że to dobry wybór.

Choć najistotniejsza cecha auta... że robi wrażenie... no cóż... :roll:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Kappa a Lybra ?

Post autor: Pablo » 23 lut 2008, 19:01

"Nat" pisze:
Choć najistotniejsza cecha auta... że robi wrażenie... no cóż... :roll:
To może zakup Ferrari :wink: robi chyba jeszcze lepsze wrażenie niż Kappa i Lybra razem wzięte :lol:
Pozdrawiam Pablo

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Kappa a Lybra ?

Post autor: mike_d » 23 lut 2008, 19:22

"Pablo" pisze:
"Nat" pisze:
Choć najistotniejsza cecha auta... że robi wrażenie... no cóż... :roll:
To może zakup Ferrari :wink: robi chyba jeszcze lepsze wrażenie niż Kappa i Lybra razem wzięte :lol:
Czy ja wiem.... Obecnie w Ministerstwie Kultury jest Lancia Thesis do dyspozycji. Wiec idac tym tropem, sa tacy ktorzy kupia dla tego wlasnie wrazenia - Lancie Thesis, najlepiej czarna ;)


Pozdrawiam

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kappa a Lybra ?

Post autor: merbart » 23 lut 2008, 19:50

Jeśli chodzi o wrażenia to nieinteresuje mnie czy sąsiedzi i przechodnie będą się oglądać za tym autem, miałem na myśli osobiste odczucia na temat tego auta.
Na mnie Kappa robi wrażenie.
Czarna Kappa 2,4 JTD

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Kappa a Lybra ?

Post autor: norbiwolow » 23 lut 2008, 19:56

masz chłopie dobry gust :) kappa to auta z charyzmą i prestiżem - może już trochę przestarzałym ale to zawsze co innego niż vw lub ford :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Kappa a Lybra ?

Post autor: mike_d » 23 lut 2008, 20:36

Kappa jest wyjatkowym autem. Linia nadwozia nie wybiegala lata swietlne w przod gdy po raz pierwszy ujzala swiatlo dzienne. Konkurencja w tym okresie miala podobne koncepty. Lecz mimo to jest niesamowicie zakonserwowana bryłą. Patrzac teraz na samochody z tamtego okresu wygladaja naprawde staro a kappa trzyma sie bardzo dobrze. Zawsze jak widze inna na drodze wypieszczona na ladnych alusach (lecz niekoniecznie) najlepiej o zachdzie slonca z odpalonymi halogenami i tymi pieknymi swiatlami z tylu.... cud miod i kto co woli :)

Nie wiem ile jest samochodow obecnie na ktoe bym kappe zamienil.
Moze czarna Toyota Avensis z jakims mocnym motorem lub hondy Accord tez mi sie podobaja. Albo Mazdy 6. To pierwsze ktore mi przychodza do glowy.
Oczywiscie wszystko ma swoje male i duze plusy lub minusy. Nimniej istnieja auta wyjatkowe i napewno nalezy do nich Lancia Kappa.

Awatar użytkownika
Króciak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 240
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Kappa a Lybra ?

Post autor: Króciak » 23 lut 2008, 22:09

Mike_d bardzo fajnie to napisales... naprawde :D
Tez widzac na ulicy "odpicowana" Kappe to nie widze innych aut przez jej blask :D poza tym nie tylko ja to zauwazam, bo nawet kolega - fascynat BMW!!! - tez potrafi powiedziec z gorycza w glosie "ale jeb : cenzura : sie rzuca w oczy" :wink:

Tez jako posiadacz Kappy bardziej jestem do Niej nastawiony. Ze wzgledu na prestige - ile razy to juz mnie obcy ludzie o nia dopytywali :lol: ale i silnikow - musze wkoncu usiasc za sterami 2.0T lub V6 :D:D oraz wnetrza... bardziej podchodzi mi moj srodeczek niz wogole innej Lancii a co do tego innego auta z tego rocznika...

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Kappa a Lybra ?

Post autor: Pablo » 23 lut 2008, 22:21

Kiedyś jak jeszcze jeździłem czarną Qp miałem "przyjemność" bliższego spotkania z panami z drogówki, bo powiedzmy za bardzo mi się śpieszyło :lol: O ile przód nie odbiegał od klasyki o tyle bok już bardzo. Nawet nie wyobrażacie sobie jak panowie niebiescy byli zdziwieni że coś takiego rządowego może mieć tylko dwoje drzwi :lol: Skończyło się na pouczeniu i 20 minutowym gadulcu. Ot taki urok Kappy :wink:
Pozdrawiam Pablo

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Kappa a Lybra ?

Post autor: mike_d » 24 lut 2008, 0:36

"Pablo" pisze:Kiedyś jak jeszcze jeździłem czarną Qp miałem "przyjemność" bliższego spotkania z panami z drogówki, bo powiedzmy za bardzo mi się śpieszyło :lol: O ile przód nie odbiegał od klasyki o tyle bok już bardzo. Nawet nie wyobrażacie sobie jak panowie niebiescy byli zdziwieni że coś takiego rządowego może mieć tylko dwoje drzwi :lol: Skończyło się na pouczeniu i 20 minutowym gadulcu. Ot taki urok Kappy :wink:
Heh. Nie wiem Pablo czy to byles ty ale w dzien kiedy kupilem moja kappe w LT widzialem kogos kto wlasnie przyjechal do wlasciciela czarna coupe zeby ja zostawic w rozliczeniu czy jakos tak. Proponowano mi bym ja kupil :)Ten ktos ogladal chyba thesisa bo jedena sztunia tam stala. To bylo jakos 14 kwietnia.

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Kappa a Lybra ?

Post autor: maki » 24 lut 2008, 3:07

sa dwa samochody, na ktore zamienilbym swoja Theme: Kappa i Alfa 156 (te sa w miare osiagalne dla mnie biorac pod uwage to ze jestem bezrobotnym studentem :wink: ). a na 99% jestem pewien ze do konca zycia bede jezdil wloskimi autkami : yesyes : no, chyba ze jako starszy pan, bede mial ochote na Merca :wink:

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”