Kappa czy Lybra?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Kappa a Lybra ?

Post autor: Cossi86 » 24 lut 2008, 10:58

"norbiwolow" pisze:masz chłopie dobry gust :) kappa to auta z charyzmą i prestiżem - może już trochę przestarzałym ale to zawsze co innego niż vw lub ford :)
Kolego może vw lub audi :D
Forda scorpio kolega widział (równie kontrowersyjny i nietuzinkowy co Thesis) 8)
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Kappa a Lybra ?

Post autor: sloneczna » 24 lut 2008, 11:36

Różnica prosta wystarczy postawić je obok siebie i wszystko jasne . Jeżeli mało to trzeba zobaczyć do kuferka .I teraz to co niema Lybra masa przestrzeni w środku zwłaszcza na tylnych fotelach.


Ps. Pytanie o porównanie uważam za beznadziejne i prowokacyjne(pojazd z 94r do 00r). Samochody podzielone są na segmęty i tu tylko świadczy ,że możesz nie mieć pojęcia jeżeli chcesz zestaić obok siebie sąsiednie segmęty.
Logika wskazywała by na porównanie do Thesis ale to byś się całkowicie ośmieszył .
Ostatnio zmieniony 24 lut 2008, 12:14 przez sloneczna, łącznie zmieniany 1 raz.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

arkashka

Kappa a Lybra ?

Post autor: arkashka » 24 lut 2008, 11:58

Moja 5-letnia córka stwierdziła, że w Kappie czuje się jak w domu - to tyle na temat komfortu i wystroju wnętrza. Nie chce już z mamą jeździć Alfą :lol:

Awatar użytkownika
CarvMachine
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Kappa a Lybra ?

Post autor: CarvMachine » 24 lut 2008, 12:15

Czy ktos moze wklejic jakiegos linka do wrsji silnikowych i nadwoziowych w jakich produkowana byla kappa??

Mam male pytanie, moze glupie ale. Czy Kappa byla tylko przednionapedowa czy koncern fiata pokusil sie o 4wd??

arkashka

Kappa a Lybra ?

Post autor: arkashka » 24 lut 2008, 12:18


Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Kappa a Lybra ?

Post autor: norbiwolow » 24 lut 2008, 15:11

a w galerii na stronie moja kappa :) : yesyes : : yesyes : : yesyes :
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Kappa a Lybra ?

Post autor: Cossi86 » 24 lut 2008, 16:05

"arkashka" pisze:Moja 5-letnia córka stwierdziła, że w Kappie czuje się jak w domu - to tyle na temat komfortu i wystroju wnętrza. Nie chce już z mamą jeździć Alfą :lol:
To ja moge z mamą jeździć : yesyes :

A tak serio to porównanie aut dwóch różnych segmentów jak już ktoś wyżej stwierdził nie ma najmniejszego sensu, tym bardziej że postęp technologiczny przez te kilka lat był ogromny. Chociaż by pod względem bezpieczeństwa.
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
CarvMachine
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Kappa a Lybra ?

Post autor: CarvMachine » 24 lut 2008, 18:46

"arkashka" pisze:Proszę bardzo.
Dziekuje

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Kappa a Lybra ?

Post autor: dexus » 24 lut 2008, 19:23

Jeżdże oboma (kappa i lybra, oba 2,4jtd) i prawda jest taka że porównanie jest małosensowne. Wnętrze Lybry to inna epoka, nowocześniejsze może ładniejsze ( to kwestia gustu), jednak przestrzeni w stosunku do Kappy brak. Wygodniej porusza mi się Kappą (jednak pierwsza była Lybra i raczej nie krytykowałem przestrzeni w środku, jednak potem...... :D ). Spalanie Lybra z tym silnikiem ma około 0,5-0,8l mniejsze od kappy (jak tato pomyka to nawet 1,5l mniej ale w Kappie też by pewnie zszedł 8O ). W kappie brakuje mi kilku drobnostek jak uchwyty na napoje, komputer spalania i telefon. I to tyle o czym narazie myśle.
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kappa a Lybra ?

Post autor: merbart » 25 lut 2008, 18:35

Witam
Dochodzę do wniosku że "beznadziejne i prowokacyjne" tematy mają duże powodzenie :D . Ja uważam że to moje pytanie nie jest do końca bezsensowne, ponieważ dla osoby "raczkującej" w stajni Lancii suche dane typu: moc silnika, rodzaj zawieszenia, pojemność zbiornika itp dają błędną ocene w porównuju auta (nie tylko Lancii). Osobiście porównując dane Kappy i Lybry 2,4 JTD doszłem do wniosku że się niewiele różnią (mówie oczywiście o danych katalogowych).
Dzięki Waszym opinią można dowiedzieć sie o tych najistotniejszych różnicach w tych dwóch modelach Lancii.
Dzięki za wszystie odpowiedzi.
Czarna Kappa 2,4 JTD

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Kappa a Lybra ?

Post autor: Dudi » 26 lut 2008, 8:26

Panowie, nie wiem dlaczego większość z Was nie widzi sensu w tym porównaniu. To nie jest "Motor" czy "Auto-Świat", żeby porównywać samochody pod względem wielkości czy podobnych silników. Po prostu kolega chciał się dowiedzieć który model Lancii z tych dwóch byłby lepszy w jego przypadku i nie widze problemu żeby napisać mu wszystkie za i przeciw za każdym z nich, co mam nadzieje (mimo niektórych postów o "bezsensowności") udało nam się osiągnąć.
Kiedy ja zastanawiałem się nad zakupem Lancii, też wahałem się między tymi dwoma modelami, tyle że moja prywatna biblioteka jest tak dobrze wyposażona, że mogłem sobie sam odszukać wszystkie interesujące mnie informacje. :lol: :)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

arkashka

Kappa a Lybra ?

Post autor: arkashka » 26 lut 2008, 9:41

"Dudi" pisze:Panowie, nie wiem dlaczego większość z Was nie widzi sensu w tym porównaniu. To nie jest "Motor" czy "Auto-Świat", żeby porównywać samochody pod względem wielkości czy podobnych silników. Po prostu kolega chciał się dowiedzieć który model Lancii z tych dwóch byłby lepszy w jego przypadku i nie widze problemu żeby napisać mu wszystkie za i przeciw za każdym z nich, co mam nadzieje (mimo niektórych postów o "bezsensowności") udało nam się osiągnąć.
Kiedy ja zastanawiałem się nad zakupem Lancii, też wahałem się między tymi dwoma modelami, tyle że moja prywatna biblioteka jest tak dobrze wyposażona, że mogłem sobie sam odszukać wszystkie interesujące mnie informacje. :lol: :)
To fakt: ja w podobnej kwestii męczyłem jednego z Klubowiczów. W końcu stanęło na Lybrze i... kupiłem Kappę :lol:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Kappa a Lybra ?

Post autor: Nat » 26 lut 2008, 11:14

merbart pisze:Witam
Dochodzę do wniosku że "beznadziejne i prowokacyjne" tematy mają duże powodzenie :D . Ja uważam że to moje pytanie nie jest do końca bezsensowne, ponieważ dla osoby "raczkującej" w stajni Lancii suche dane typu: moc silnika, rodzaj zawieszenia, pojemność zbiornika itp dają błędną ocene w porównuju auta (nie tylko Lancii). Osobiście porównując dane Kappy i Lybry 2,4 JTD doszłem do wniosku że się niewiele różnią (mówie oczywiście o danych katalogowych).
Dzięki Waszym opinią można dowiedzieć sie o tych najistotniejszych różnicach w tych dwóch modelach Lancii.
Dzięki za wszystie odpowiedzi.
Bardzo proszę- jak widać nie ma głupich pytań.
Co do zalet, to myślę, że wiele już napisaliśmy- wiele znajdziesz też w archiwum (opcja Szukaj).
Używając opcji szukaj znalazłbyś też zestawienie wad "all in one" ....

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
chelmik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 17 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Płońsk

Re: Kappa a Lybra ?

Post autor: chelmik » 26 wrz 2010, 22:08

maki pisze: no, chyba ze jako starszy pan, bede mial ochote na Merca :wink:
na starość będzie Volvo;)
I've got a monster in my closet
Someone's underneath my bed
The wind's knocking at my window
I'd kill it but it's already dead

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Kappa a Lybra ?

Post autor: markiz » 26 wrz 2010, 22:43

chelmik pisze:
maki pisze: no, chyba ze jako starszy pan, bede mial ochote na Merca :wink:
na starość będzie Volvo;)
Ale temat odgrzebałeś :?: :D
Na starość to Nowa Delta,bo wtedy to już będą tańsze :D a nie jakieś Volvo :nono:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”