Lancia Stratos w polskich barwach rajdowych (Jaroszewicza)

Dział stworzony specjalnie dla posiadaczy i miłośników najlepszych Lancii w historii. Znalazłeś coś ciekawego w sieci, chcesz coś udostępnić - podziel się tutaj (z wyjątkiem porad technicznych)
Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Stratos dla polonusa ?

Post autor: bryś » 13 sty 2007, 22:52

Mam nadzieje że tak, zresztą jest ona już częściowo produkowana w polsce, zostałem po prostu skierowany do pewnej osoby w polsce z którą mam załatwić wszelkie formalności związane z zakupem auta (zaliczka 1000 funtów i 12 tygodni czekania) kit nie jest tani niestety i raczej nie będzie chcąc go zbudować trzeba wydać minimum 100000 zł myślę że jednak chętni się znajdą

Anonymous

Stratos dla polonusa ?

Post autor: Anonymous » 15 sty 2007, 21:01

pablo - kiedys jak wystawialem stratosa na bokserskiej dostalem od pewnego kolesia wizytowke z ksywka PABLO wiem wiem nie jede PABLO jest na świece :) ale zapytac zawsze mozna :)

co do kosztow potrzebnych na zrobienie repliki stratosa to zastanawiam sie czy nie daloby rady obciac tych kosztow, tez od wielu lat chodzi mi po glowie byudowa czegos takiego, wiele osob juz mowilo o tym ze moze pomoc w zaatwieniu budy- repliki lanci (odlewu z budy orygianlnej nawet wchodza w gre) jezeli robiloby sie to recznie trwaloby to dlugo ale pewnie i koszty mniejsze tyle co material i pomoc fachowca, podzespoly pontaica fiero i lecisz :)
dowiedzialem sie ze najwieksze koszty pochlonelaby budowa klatki z takich samych profili jak w oryginale ale mozna zawsze z rur o przekroju okrągłym

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Stratos dla polonusa ?

Post autor: bryś » 16 sty 2007, 18:32

pontiac fiero raczej jakiś dziwny pomysł ,mam x 1/9 w trakcie przeróbki na prototipo (orginalne części) x jest w zasadzie podobny do stratosa dużo tych samych części co do samego kopiowania części to dla mnie nie problem laninaty ,prerpegi,klatki ,elementy aluminiowe odlewane próżniowo ,plastiki ABS formy do wtryskarek i metaloplastyki kolektory przerabiałem już to ,jeśli natomiast chodzi o orginał lanci to z chęcia bym porównał z repliką ?

Anonymous

Stratos dla polonusa ?

Post autor: Anonymous » 17 kwie 2007, 12:33

czesc jestem zainteresowany tematem repliki lanci stratos
bryś pisał że dla niego większośc rzeczy to nie problem
ja natomiast dopiero raczkuje i zastanawiam sie skąd wziąć opis techniczny tego samochodu , rysunki techniczne i td wszystko to co do repliki potrzebne
dziękuję za wszystkie informacje

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Stratos dla polonusa ?

Post autor: bryś » 21 kwie 2007, 20:20

pomysł repliki Stratosa niestety nie wypalił po 5 miesiącach czekania na jakąś konkretną decyzję odpuściłem sobie ! Jestem trochę zniesmaczony zająłem się teraz czymś innym, były Lancie jest Ferrari
Obrazek
ostatnio się tym zajmuje mam już 80% karoserie skopiowane.

mariusz76

Stratos dla polonusa ?

Post autor: mariusz76 » 08 lip 2007, 8:18

Od razu widać że jak nie ma Lancii to nie ma wyników.

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Jak skończył jazdę Stratos Andrzeja Jaroszewicza...

Post autor: grzole » 19 gru 2011, 19:46

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TOHs9zCV ... r_embedded#[/youtube]
Rozbijanie Lanci Stratos jest od 3:50 do 4:50 czasu trwania filmu. Warto jednak obejrzeć w całości...
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Jak skończył jazdę Stratos Piotra Jaroszewicza...

Post autor: Gros » 19 gru 2011, 20:02

Piotrus J. to tylko malutki epizod w polskich rajdach ,a reszta to kawałek historii naszych rajdów
:lol: : gafa : :bitwa:

Rafako

Re: Jak skończył jazdę Stratos Piotra Jaroszewicza...

Post autor: Rafako » 19 gru 2011, 20:30

Może niekoniecznie pozostaje to w związku z tym tematem ale...
...w zeszłym tygodniu otrzymałem informację od mojego kolegi, że na terenie pewnego zespołu garaży na warszawskiej Pradze-Pn. garażowana jest Lancia Stratos...

...pytałem go z 17 razy czy jest pewien, że to Stratos, potwierdził to na 200% (gość "ogarnia" temat, więc nie zakładam pomyłki).
Jak myślicie, co to za auto :?: Czy to któryś z dwóch egzemplarzy "pojaroszewiczowych" :?: Myślałem, że nie mamy w PL żadnego Stratosa :?:
Serdecznie pozdrawiam.

piterstilo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1084
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:06
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Jak skończył jazdę Stratos Piotra Jaroszewicza...

Post autor: piterstilo » 19 gru 2011, 20:51

Gros pisze:Piotrus J. to tylko malutki epizod w polskich rajdach ,a reszta to kawałek historii naszych rajdów
Piotruś ?, a może Andrzej syn Piotrusia- premiera rządu PRL. :D
Były: Polski Fiat 125p 1.3/1.5 65KM/75KM, Polski Fiat 126p 0.65 24KM ,Skoda 105 45KM, Polski Fiat 125p 1.5 najpierw 75KM potem 82 KM,Fiat 131 Mirafiori 1.6 75KM, Polonez 1.6 87KM , Peugeot 309 1.3 65KM,Fiat Tempra SW. 1.9 TD 90KM, Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110 KM,Lancia Lybra 1.6 103KM sedan LS, Fiat Stilo Multiwagon 1.9 mjtd 150KM, Fiat Grande Punto 1.3 mjtd 90KM, Fiat Bravo II 1.9mjtd 120KM,Lancia Delta III 1.4 T-jet 150KM,Fiat Stilo 1.4 95KM. Lancia Delta 1.4 T-jet 120 KM. Lancia Delta 1.9 Twin Turbo 190KM i Lancia Lybra SW Intensa 2.4 JTD 150 KM. Aktualnie : Ford Focus kombi lift 1.8 125 KM i Volkswagen Golf VII kombi 1.4 TSI 125KM
Służbowy: Renault 125KM

Paweł87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 138
Rejestracja: 25 lis 2010, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak skończył jazdę Stratos Piotra Jaroszewicza...

Post autor: Paweł87 » 19 gru 2011, 21:22

Rafako pisze:Może niekoniecznie pozostaje to w związku z tym tematem ale...
...w zeszłym tygodniu otrzymałem informację od mojego kolegi, że na terenie pewnego zespołu garaży na warszawskiej Pradze-Pn. garażowana jest Lancia Stratos...

...pytałem go z 17 razy czy jest pewien, że to Stratos, potwierdził to na 200% (gość "ogarnia" temat, więc nie zakładam pomyłki).
Jak myślicie, co to za auto :?: Czy to któryś z dwóch egzemplarzy "pojaroszewiczowych" :?: Myślałem, że nie mamy w PL żadnego Stratosa :?:
Serdecznie pozdrawiam.
Jeden jest na 100% w Gdańsku zdaje się, był nawet na okładce Automobilisty albo Classic auto. Zarejestrowany na żółte blachy, odkupiony zdaje się od tego kolekcjonera Stratosów który "stworzył" New Sratosa.

Awatar użytkownika
MaxPK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 775
Rejestracja: 09 sie 2009, 23:35
Lokalizacja: Rybnik/Żory

Re: Jak skończył jazdę Stratos Piotra Jaroszewicza...

Post autor: MaxPK » 19 gru 2011, 21:50

Paweł87 pisze:
Rafako pisze:Może niekoniecznie pozostaje to w związku z tym tematem ale...
...w zeszłym tygodniu otrzymałem informację od mojego kolegi, że na terenie pewnego zespołu garaży na warszawskiej Pradze-Pn. garażowana jest Lancia Stratos...

...pytałem go z 17 razy czy jest pewien, że to Stratos, potwierdził to na 200% (gość "ogarnia" temat, więc nie zakładam pomyłki).
Jak myślicie, co to za auto :?: Czy to któryś z dwóch egzemplarzy "pojaroszewiczowych" :?: Myślałem, że nie mamy w PL żadnego Stratosa :?:
Serdecznie pozdrawiam.
Jeden jest na 100% w Gdańsku zdaje się, był nawet na okładce Automobilisty albo Classic auto. Zarejestrowany na żółte blachy, odkupiony zdaje się od tego kolekcjonera Stratosów który "stworzył" New Sratosa.
A czy czasem Jaroszewicz nie rozbił obu stratosów?
Obrazek
A595 Competizione `17

Paweł87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 138
Rejestracja: 25 lis 2010, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak skończył jazdę Stratos Piotra Jaroszewicza...

Post autor: Paweł87 » 19 gru 2011, 21:57

Sorry, myślałem że pytanie na końcu cytatu odnosi się do Stratosów w Polsce w ogóle a nie Jaroszewiczowych.

Paweł87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 138
Rejestracja: 25 lis 2010, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak skończył jazdę Stratos Piotra Jaroszewicza...

Post autor: Paweł87 » 19 gru 2011, 21:58

Tamta jest ''cywilna'', niebieska.

Rafako

Re: Jak skończył jazdę Stratos Piotra Jaroszewicza...

Post autor: Rafako » 19 gru 2011, 22:02

MaxPK pisze:
Paweł87 pisze:
Rafako pisze:Może niekoniecznie pozostaje to w związku z tym tematem ale...
...w zeszłym tygodniu otrzymałem informację od mojego kolegi, że na terenie pewnego zespołu garaży na warszawskiej Pradze-Pn. garażowana jest Lancia Stratos...

...pytałem go z 17 razy czy jest pewien, że to Stratos, potwierdził to na 200% (gość "ogarnia" temat, więc nie zakładam pomyłki).
Jak myślicie, co to za auto :?: Czy to któryś z dwóch egzemplarzy "pojaroszewiczowych" :?: Myślałem, że nie mamy w PL żadnego Stratosa :?:
Serdecznie pozdrawiam.
Jeden jest na 100% w Gdańsku zdaje się, był nawet na okładce Automobilisty albo Classic auto. Zarejestrowany na żółte blachy, odkupiony zdaje się od tego kolekcjonera Stratosów który "stworzył" New Sratosa.
A czy czasem Jaroszewicz nie rozbił obu stratosów?
Chyba rozbił oba ale może jednego całego udało się z tego ulepić :?: :-?
Zastanawiające a niestety nie mam czasu czyhać pod tymi garażami na to auto :D
Serdecznie pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: INTEGRALE i nie tylko - superliga Lancii wszechczasów :::”