Delta III - prośba o opinie

Moderator: stabraf

wojtek123
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2011, 16:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Delta III - prośba o opinie

Post autor: wojtek123 » 24 cze 2011, 22:08

Witam,
Nie jestem jeszcze posiadaczem zadnej Lancii ale mam ochote nim zostac :)
Zanim sie to jednak stanie zwracam sie do Was z prosba o opinie na temat nowej Lancii Delty.
Nie mialem dotychczas zadnej stycznosci z ta marka i nie wiem jak wyglada awaryjnosc, koszty serwisu.
Najczesciej przejezdzam samochodem do 100kkm, czy w tym okresie (ok 5 lat) nalezy sie spodziewac jakis powaznych problemow (silnik, zawieszenie, korozja).
Mysle o silniku 1.4/120KM.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
Art92
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1905
Rejestracja: 25 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Sierakowice/Słupsk

Re: Delta III, prosba o opinie

Post autor: Art92 » 24 cze 2011, 22:30

Lancia Delta ma dużo wspólnego z Fiatem Bravo, to jego luksusowa, ładniejsza(rzecz gustu) wersja, awaryjność zależy od silnika jaki wybierzesz ale nie powinno być problemu nawet z dieslami bo sprawiają problemu po 150-200tys km, 1.4turbo jet jest chyba całkiem ok silnikiem, nie ma poważniejszych wad, z zasłyszanych opinii ten silnik jak na tą pojemność stosunkowo dużo pali. Korozja, w Lancii rzadko się zdarza a jeszcze rzadziej lub wcale w 5 letnich egzemplarzach. Fiat uporał się z korozją już w połowie lat 90. Koszty utrzymania, to też zależy od silnika, także od wersji wyposażenia ale ogólnie porównywalne z Fiatem Bravo zapewne. Tyle mogę Ci napisać z wiedzy czysto teoretycznej. Niech wypowiedzą się posiadacze tego modelu. :) Paru tu jest. :) Pozdrawiam
VW Sweter 1.9 TDi. Od czasu do czasu ujeżdżam Chevrolet Cruze 1.6

Awatar użytkownika
thermano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 750
Rejestracja: 13 kwie 2011, 7:50
Imię: Tomasz

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: thermano » 27 cze 2011, 9:40

Witam , jestem użytkownikiem Delty III , niestety ( dla Ciebie :) ) Diesla 1.6 MJ .

Auto jest fantastyczne na moje potrzeby ( choć to dopiero 5000 km ) ale mam sporo doświadczeń z Bravo na którym bazuje - Modelem Bravo Sport 1.9 MJ 150 km zrobiłem 50.000 km . Jestem nadal czynnym członkiem fiatbravoklub.pl i stamtąd mam sporą wiedzę również o silnikach benzynowych .

Poziom niezawodności jest porównywalny z innymi markami , praktycznie brak poważnych usterek , raczej występują drobne usterki , często spowodowane "włoskim" podejściem do montażu . Silnik 1.4 Turbo , to stosunkowo cicha jednostka , dośc dynamiczna , ale niestety - potwierdzam - paliwożerna . W brawo średnie(!) zużycie kształtuje się na poziomie 9-10 l . Miasto to wyniki zdecydowanie wyższe niż 10 l - trasa przy spokojnej jeździe min. 7 - 7,5 l . Dla porównania mój silnik w mieście pali 7 , na trasie w granicach 5,5 l przy normalnej jeździe . Średnia oscyluje nieco poniżej 6 l / 100 km . Generalnie auto bardzo godne polecenia , świetne wybieranie nierówności przy bardzo przyzwoitym zachowaniu na łukach . Kolosalna ilość miejsca z tyłu + przesuwana kanapa , kładzione oparcia , spory bagażnik . Warto poczekać na koniec roku , ew. mocno cisnąć dealera na rabaty - można sporo wycisnąć . Pozdrawiam
"Jak pięknie się różnimy..."
DELTA 1.6 MultiJet ORO - EGR & DPF off z nową mapą : 149 KM / 362 Nm - Tramonto / Fiat 500 L PopStar 1.4 95 KM + LPG kolor BLACK / WHITE
Ty nie kupiłeś Lancii . Dostałeś Ją gratis . Zapłaciłeś tylko za udział w przedsięwzięciu ... No i przedsięwzięcie się zes...ło :(
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: Heathen » 27 cze 2011, 11:37

wojtek123 pisze:Witam,
Nie jestem jeszcze posiadaczem zadnej Lancii ale mam ochote nim zostac :)
Zanim sie to jednak stanie zwracam sie do Was z prosba o opinie na temat nowej Lancii Delty.
Nie mialem dotychczas zadnej stycznosci z ta marka i nie wiem jak wyglada awaryjnosc, koszty serwisu.
Najczesciej przejezdzam samochodem do 100kkm, czy w tym okresie (ok 5 lat) nalezy sie spodziewac jakis powaznych problemow (silnik, zawieszenie, korozja).
Mysle o silniku 1.4/120KM.

Pozdrawiam
Wojtek
Pytasz o auto które nie jest zbyt popularne na forum:)
Pytasz o auto nowe, które jeszcze z wieku przedszkolnego nie wyszło.
Niestety nikła ilość użytkowników, oraz krótki okres czasu powoduje że obiektywnej oceny nie jesteśmy w stanie wystawić.
Jakakolwiek opinia teraz nie będzie różniła się zbytnio od innych nowych autek.
Mnie ciekawi jak taka fiato lancia zachowa się z 10latami na karku i 160.000 przejechanymi:)

Kupuj i zdaj relację za 5 lat ;)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
Art92
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1905
Rejestracja: 25 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Sierakowice/Słupsk

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: Art92 » 27 cze 2011, 11:43

Wiesz, o ta Lancie bym się tak nie martwił, Fiaty Bravo są chwalone bardzo, nawet przez niemieckie pisma typu AŚ, Motor, a właśnie na tym aucie bazuje Delta(zawieszenie, silniki, itp). No ale zobaczymy bo najstarsze Bravo mają dopiero 4 lata.
VW Sweter 1.9 TDi. Od czasu do czasu ujeżdżam Chevrolet Cruze 1.6

Awatar użytkownika
thermano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 750
Rejestracja: 13 kwie 2011, 7:50
Imię: Tomasz

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: thermano » 27 cze 2011, 13:02

Ale kolega wspomniał , że przejeżdża ok. 100.000 km . To średnio 4 - 6 lat . Znam wielu użytkowników ze zbliżonymi przebiegami . Nie ma się czego bać .
"Jak pięknie się różnimy..."
DELTA 1.6 MultiJet ORO - EGR & DPF off z nową mapą : 149 KM / 362 Nm - Tramonto / Fiat 500 L PopStar 1.4 95 KM + LPG kolor BLACK / WHITE
Ty nie kupiłeś Lancii . Dostałeś Ją gratis . Zapłaciłeś tylko za udział w przedsięwzięciu ... No i przedsięwzięcie się zes...ło :(
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6288
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: vanisch » 27 cze 2011, 15:25

Heathen pisze:
wojtek123 pisze:Witam,
Nie jestem jeszcze posiadaczem zadnej Lancii ale mam ochote nim zostac :)
Zanim sie to jednak stanie zwracam sie do Was z prosba o opinie na temat nowej Lancii Delty.
Nie mialem dotychczas zadnej stycznosci z ta marka i nie wiem jak wyglada awaryjnosc, koszty serwisu.
Najczesciej przejezdzam samochodem do 100kkm, czy w tym okresie (ok 5 lat) nalezy sie spodziewac jakis powaznych problemow (silnik, zawieszenie, korozja).
Mysle o silniku 1.4/120KM.

Pozdrawiam
Wojtek
Mnie ciekawi jak taka fiato lancia zachowa się z 10latami na karku i 160.000 przejechanymi:)

Kupuj i zdaj relację za 5 lat ;)

W przypadku diesli raczej 3-4 latami i 160.000 przejechanymi :lol:
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
thermano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 750
Rejestracja: 13 kwie 2011, 7:50
Imię: Tomasz

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: thermano » 28 cze 2011, 9:26

Co wiele nie zmienia . Będzie jeździć . A z drugiej strony nie wiem gdzie bym musiał prywatnie jeździć , żeby zrobić 160.000 km w 3 lata ?? Robię 20-25 tys. rocznie co uważam i tak jest niemało jak na 100% jazdy prywatnej + Panda Żony . Ale nie OfTopujmy tu o przebiegach .
"Jak pięknie się różnimy..."
DELTA 1.6 MultiJet ORO - EGR & DPF off z nową mapą : 149 KM / 362 Nm - Tramonto / Fiat 500 L PopStar 1.4 95 KM + LPG kolor BLACK / WHITE
Ty nie kupiłeś Lancii . Dostałeś Ją gratis . Zapłaciłeś tylko za udział w przedsięwzięciu ... No i przedsięwzięcie się zes...ło :(
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: grzole » 28 cze 2011, 10:03

O serwis ja bym się nie bał. Każdy serwis Fiata powinien potrafić obsłużyć Deltę a równocześnie pięknie rozwinęła się sieć sygnowana logo Lancia. Ceny obsługi mogą być zróżnicowane w zależności od kosztów roboczogodziny...
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

wojtek123
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2011, 16:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: wojtek123 » 28 cze 2011, 21:11

Witam ponownie
Dzieki wszystkim za opinie. Wynika z nich, ze autka nie nalezy sie bac ;) (mam na mysli ew. awaryjnosc).
Natomiast to co mnie martwi, to spalanie tej jednostki o ktorej myslalem (1.4/120KM).
Chyba faktycznie zaczekam na koniec roku moze zmieszcze sie wtedy z dieslem w budzecie .
Obecnie jezdze Toledo III 1.9 diesel i po jazdach testowych ( peugeot, nissan, renault) silnikami benzynowymi najchetniej bym przy dieslu pozostal.

Dzieki i pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
thermano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 750
Rejestracja: 13 kwie 2011, 7:50
Imię: Tomasz

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: thermano » 29 cze 2011, 8:25

Ten diesel którego mam ( 1.6 MJ ) to jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy w klasie silnik . Koni niby tylko 120 , ale 300 Nm momentu ! ( w 1.9 MJ 150 KM było 305 ...) Nie jest zrywny ze startu , ale jak na diesla bardzo cichy ( przynajmniej w Lancii ) i bardzo silny na wyższych biegach . Do tego w mieście ogarnia 7 l co jak na takie ciężkie auto z DPF uważam za świetny wynik . Na trasie jak się postarasz - zjazd poniżej 5 .
"Jak pięknie się różnimy..."
DELTA 1.6 MultiJet ORO - EGR & DPF off z nową mapą : 149 KM / 362 Nm - Tramonto / Fiat 500 L PopStar 1.4 95 KM + LPG kolor BLACK / WHITE
Ty nie kupiłeś Lancii . Dostałeś Ją gratis . Zapłaciłeś tylko za udział w przedsięwzięciu ... No i przedsięwzięcie się zes...ło :(
-----------------------------------------

Abramov
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 111
Rejestracja: 20 sty 2012, 18:20
Imię: Janek
Lokalizacja: Turek

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: Abramov » 21 maja 2013, 23:34

Cześć, proszę o opinię co do silnika 2,0 jtd 165 KM w Delcie

tomekwind
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:50
Imię: Tomek
Lokalizacja: Livigno (SO)It

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: tomekwind » 03 wrz 2013, 21:26

Odświeżę trochę temat, tez jestem ciekawy opinii na temat 2,0 , o 1,6 trochę juz poczytałem i mówiąc szczerze trochę mam stracha, chociaż zawsze myślałem , że to jeden z lepszych silników Fiata. Mieszkam w górach na wysokości 1850mnpm wiec teoretycznie 2,0 byłby lepszy, tym bardziej, ze obecne 3,1 V6 benzyna z 230Nm, wydaje sie czasem ospałe.
Pozdrawiam
Tomasz
Pontiac Trans Sport SE 3,1 94'

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: Rutuś » 04 wrz 2013, 7:31

Wczoraj oglądając Deltę w salonie Edmark Auto dowiedziałem się że zrezygnowali z silnika 2.0L 165km ale nie powiedział dlaczego?Jeśli to prawda to zostaje tylko rynek wtórny.
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

tomekwind
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:50
Imię: Tomek
Lokalizacja: Livigno (SO)It

Re: Delta III - prośba o opinie

Post autor: tomekwind » 05 wrz 2013, 10:41

Faktycznie wersji 2.0 nie znalazłem w ofercie nowych aut. Interesują mnie samochody, hmm nie wiem jakby to nazwać, te których nie sprzedano w danym roku, więc zestarzały się w salonach. Włosi mówią na to km0 , cena jest 30-40% niższa, gwarancja obowiązuje a co istotne jest w czym wybierać. Zastanawia mnie tylko dlaczego jest ich aż tak wiele, czy faktycznie to wina kryzysu, czy może mimo urody ten model nie jest wart tej ceny? Na ulicach nie widać zbyt wiele Delt, popularne są Y i nowsze-mniejsze. Widać tez czasem Phedry oraz Musa i Voyagery. Jednak jeśli trafi mi się Voyager to będzie amerykański ;) .

Jednak znalazłem, w wersji Gold nadal dostępne są silniki 1.8 , 1.9 i 2.0 i cos tam jescze :link: . W wersji Platinum już nie jest tak dobrze.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2013, 14:05 przez tomekwind, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tomasz
Pontiac Trans Sport SE 3,1 94'

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta III”