Delta III 1.4 T-JET spalanie - proszę o rady przed zakupem

Moderator: stabraf

Piwi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2013, 10:30
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Delta III 1.4 T-JET spalanie - proszę o rady przed zakupem

Post autor: Piwi » 09 maja 2013, 11:11

Witam,
Noszę się z zamiarem kupna Delty III w okolicach września/października, choć już teraz interesuję się tym tematem. Na auto chciałbym wydać maksymalnie 50 tyś. zł., rocznie przejeżdżam ok. 15 tyś. km. Wiem, że z takim przebiegiem nie opłaca brać się diesla, choć ja bym diesla wolał, bo te jednostki w Lancii są rewelacyjne (jeżdziłem już 1.9 biturbo, 2.0 165km i 1.6 120 z automatem) ale niestety znaleźć egzemplarz nie starszy niż 4 lata z rozsądnym przebiegiem to jak wiadomo spore wyzwanie, a ja należę do ludzi, dla których przebieg powyżej 100 tyś. km to coś nie do zaakceptowania. W związku z tym zainteresowałem się benzyną, bo takie Delty można spokojnie znaleźć i to z przebiegami do 50 tyś. km, a auto max 3 letnie. Jeździłem już nawet jedną Deltą 1.4 T-JET 140KM i wrażenia z jazdy były super. Producent podaje, że maksymalne spalanie w mieście to ok 7.5l, ja jednak spotkałem się z opiniami, że do tej wartości trzeba dodać jeszcze conajmniej 3 litry. To samo tyczy się spalania na trasie gdzie katalogowo jest 4,7, a użytkownicy podają, że jest to 7-8... Nie ukrywam, że jest to dla mnie trochę za dużo, mimo, że jeżdżę głównie po trasie, ale i nogi lekkiej też nie mam. Proszę Was użytkowników Delt o poradę, co wybrać? I jeśli benzynę to które jednostki najlepiej? Bo jest ich kilka... Jakie jest spalanie w Waszych benzynkach?

Chyba, że uważacie żeby nie bać się Delt z dieslem i przebiegów powyżej 100 000 km?

Z góry dziękuję za pomoc i jakiekolwiek rady :)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 09 maja 2013, 11:16 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Delta III 1.4 T-JET spalanie - proszę o rady przed zakup

Post autor: broker » 11 maja 2013, 9:51

^^^^

:link:

O spalaniu 5 l w trasie zapomnij ;)
Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Re: Delta III 1.4 T-JET spalanie - proszę o rady przed zakup

Post autor: Artur G. » 12 maja 2013, 20:39

Piwi pisze: a ja należę do ludzi, dla których przebieg powyżej 100 tyś. km to coś nie do zaakceptowania.
Gratuluję "przynależności" ale jakbyś miał np. 10 - 20 tyś. zł. (jak większość w PL) na samochód to akceptowałbyś przebieg ponad 100 ...
A swoją drogą, poza forum LKP poszukaj opinii np. na Auto centrum
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Maxx
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 12 gru 2012, 0:41
Lokalizacja: IRL/Szczecin

Re: Delta III 1.4 T-JET spalanie - proszę o rady przed zakup

Post autor: Maxx » 14 maja 2013, 17:08

Piwi pisze: Chyba, że uważacie żeby nie bać się Delt z dieslem i przebiegów powyżej 100 000 km?
Ja tak uważam. Tylko szukaj zadbanego egzemplarza. Jeśli jeździsz na krótkich odcinkach to faktycznie diesel ze względu na dpf będzie gorszą opcją.
AR 159 2.4JTDm
Delta III 2.0Multijet

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta III”