Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 23 lip 2018, 00:18

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: Piotr
Witam, szukając dla rodziny nowego dupowozu trafiłem na rodzinę eurovanów, wymaganiem podstawowym było min. 6 miejsc (trójka dzieci + czasami teściowa).
Auta które braliśmy pod uwage to początkowo Mazda 5, potem stanęło na eurovanie. Ponieważ grupa aut została wybrana, a posiadana przez nas Brava 1.2 wymagała natychmiastowej interwencji mechanika, wybraliśmy grupę składowisk kutnowskich i ruszaliśmy na łowy. Po początkowo wybranych 20 autach z rodziny eurovanów po wstępnej selekcji zostały trzy. Najlepiej technicznie prezentowała się Lancia.

Robocza nazwa wozu to Febra, to w ramach wspomnienia po poprzednio posiadanym Grand Scenicu, mam nadzieję, że nazwa będzie na przekór i auto nie przysporzy tylu niespodzianek do Renault. Koledzy ostatnio zauważyli, że my to zawsze coś "na wypasie" bierzemy.
Autko śliczne do kilku poprawek kosmetycznych.
Autko czeka obecnie na swój pierwszy pobyt u zaprzyjaźnionego mechanika, zobaczymy jak będzie diagnoza.
Autko przyjechało z Holandii, teoretycznie ma 186 tyś. przebiegu, raport DNA - twierdzi, że przebieg nie był zgłaszany.

W pierwszym kroku spolszczyłem dzięki Namkowi radio RT3+navi (z nawigacji nie korzystałem...jeszcze)

Pytania z mojej strony.
1.Auto stoi obecnie na alufelgach 18 cali, czy na taką felgę da się włożyć trochę wyższą oponę niż obecnie jest i czy 18-tki nie będę niszczył co dziura w asfalcie?

2. Na dachu jest ekran DVD marki JVC - próba skorzystania w trakcie jazdy wyglądała tak. Włączenie filmu film widoczny na ekranie Navi + ekran dachowy+głośniki samochodu. Po ruszeniu wyłączył się ekran navi +na głośnikach auta jest radio, ekran DVD dalej odtwarza dźwięk. Czy nie da się włączyć tak aby był ekran dachowy +głośniki samochodu w trakcie jazdy? Słuchawki IRda już raczej nie są dostępne.

3. Reanimacja klamek z których obłazi chrom, odłupać go do końca i pomalować? wymienić na malowane od puga 807?

W posiadaniu mamy jeszcze Bravę (2000r, 120 tyś oryginalnego przebiegu ), którą obecnie planuje wymienić na Lancie Lybre :).

W kolejnym poście spróbuję dodać zdjęcia.

PS. nie wiem jak mogę uzupełnić swój profil/podpis (zakładkę w koncie PROFIL mam nieaktywną - nie da się kliknąć) ???

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Witam na forum, gratuluję zakupu auta, wrzuć jakieś fotki może - szczególnie te felgi mnie ciekawią . Coś ostatnio sypie u nas Febrami ostro - wszyscy się na autobusy przerzucają - coś musi jednak być w tym 500+ .

Klamki to chyba najlepiej wymienić. Co do działania dvd w czasie jazdy - trzeba by chyba zaglądnąć w komputer auta czy tam nie można tego czasem skonfigurować pod siebie.

Bezawaryjnej jazdy.

Pozdrawiam.

Wyleciało z ES 8

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Foty na razie telefonem, no i zamarzła troszkę dziś :)
Felgi są w fatalnym stanie i zastanawiam się czy ubrać je gumy, czy wymienić na na mniejsze w lepszym stanie.
Jeden z liczników nie był kasowany od 10 tyś spalanie 11, moje na trzystu w cyklu mieszanym (więcej A2) też 11 litrów, samo miasto wskazywało na 50km 15l/100km.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Fajny busik też myślę o tym telewizorze na suficie ale póki co muszę ogarnąć parę innych pierdół.

Ja kupiłem febre na felgach 15" i na lato wymieniłem na 17" z oponami o profilu 45. Teraz wymienię na gumy z profilem 50 i mam nadzieję, że to będzie optimum między wyglądem a komfortem. 18" to już ciekawie moim zdaniem w tym autosanie

Pozdrawiam.

Wyleciało z ES 8

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
Co do Twoich kół - to są szersze o 30mm niż dawała do tej wersji fabryka (205/65R15). Średnicę koła teraz masz mniejszą o 2.3mm niż oryginalnie. Dlatego spokojnie możesz dać wyższy profil. Zobacz ile masz miejsca zapasu w wnęce - i wylicz sobie z :link: kalkulatora jaką inną oponę można założyć. Np 215/50R18 będzie miała średnicę o 24.7mm większą, czyli po ok. 13mm więcej koła z każdej strony - akceptowalna różnica. Acha, 235mm to może i fajnie wygląda, ale w tym aucie niczemu nie służy (poza większym spalaniem). Zwiększenie średnicy koła poprzez wyższy profil da Ci większy komfort jazdy oraz realniejsze wskazania prędkościomierza i spalania (teraz oszukuje - podając że jedziesz szybciej, robisz więcej km i spalasz mniej).

Klamki: u mnie pękał chrom na obu klamkach po lewej stronie. Na klamce kierowcy jest pęknięcie, ale nie ma braków więc zostawiłem. Klamka z tyłu wyglądała okropnie, bo były pęknięcia i braki tej warstwy z chromem.. do tego była uszkodzona i nie otwierała drzwi, więc wymieniłem na taką w lepszym stanie (ale nie idealnym). Kosztowała trochę ponad 100zł.

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

A ktoś wie że należy używac odpowiednich opon do danego auta, warto zobaczyć co można założyć, a nie eksperymentować z różnymi rozmiarami. Już nawet nie będę wspominał o tym że opony powinny mieć odpowiednią wytrzymałość do auta. Wszystko jest na słupku lewym napisane albo w instrukcji.

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

wiesiu, z tego co się naczytałem i ze swoich odczuć - przy tego typu 'kombinacjach' najważniejsze jest pilnowanie ET felgi. Rozmiar felgi w calach i opony nie ma już takiego znaczenia - możesz założyć to co Ci się podoba a się zmieści i nie szura. O parametrach nośnych i prędkościowych nie piszę - to oczywiste, że ma być zapas..

Na przykład w Tipo miałem już sporo różnych rozmiarów felg/opon (bez ekstremalnych oczywiście) i ostatecznie od paru lat trzymam się optymalnego według mnie rozmiaru - kompromis pomiędzy wyglądem, komfortem, trakcją i spalaniem tj. 195/55R15 zamiast przewidzianego 165/65R14. Do Roomstera trafiły mi się nowe zimówki ze sprzedawanego auta teścia o profilu 65 zamiast 55 i koło zrobiło się większe o 40mm niż fabryka przewidziała - wszystko jest OK. Może trochę wygląda jak buggy, ale jeździ się chyba nawet lepiej.

W Lancii mam na razie oryginalne 15" - ale myślę, żeby na lato dokupić 16 albo 17 i dobiorę tak opony, żeby całość na średnicy była większa o 20-30mm więcej niż teraz. Nie obniżać zbyt mocno profilu do np 50 czy 45 - Phedra to nie jest auto sportowe, największym jej atutem jest komfort jazdy.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

No mi zależało na tym aby rozmiar był jak najbliższy oryginałowi dlatego na 17" wlecą opony z profilem 50. Już na 45 nie było tragedii jeśli chodzi o komfort więc myślę, że będzie dobrze.

Pozdrawiam.

Wyleciało z ES 8

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Po to te kalkulatory aby można było zmieniać rozmiar felg z zachowaniem oryginalnego obwodu opon, aby licznik nie przeklamywal, aby spalanie i moc były na katalogowy poziomie.

Kombinowanie z innymi obwodami opon to jakaś parodia. Chcesz mieć miękko, to zakładasz 15'' lub 16'' przy silniku 3.0. Chcesz mieć sztywno to felgi o większym rozmiarze i opony i niższym profilu. Ale to wszystko ma się pokrywać z oryginalnym obwodem opony. A nie ze sobie dobieramy wedle własnego pomyslu. To nie jest auto terenowe aby takie modyfikacje robić

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Ja w trzech autach na oryginalnym rozmiarze kół miałem 'firmowe' przekłamania prędkościomierza (zawyżał prędkość o kilka %). Zawyżona prędkość oznacza też większy przebieg w kilometrach na licznikach (głównym i dziennym) - to rzutuje też na przekłamanie średniego spalania (wylicza że jest mniej niż faktycznie). Mówimy o przekłamaniach rzędu kilku procent, około 5%. Dopiero po zmianie kół/opon w taki sposób, że średnica jest nieco większa - wszystkie wskazania są bliżej rzeczywistych.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Po to te kalkulatory aby można było zmieniać rozmiar felg z zachowaniem oryginalnego obwodu opon, aby licznik nie przeklamywal, aby spalanie i moc były na katalogowy poziomie.

Kombinowanie z innymi obwodami opon to jakaś parodia. Chcesz mieć miękko, to zakładasz 15'' lub 16'' przy silniku 3.0. Chcesz mieć sztywno to felgi o większym rozmiarze i opony i niższym profilu. Ale to wszystko ma się pokrywać z oryginalnym obwodem opony. A nie ze sobie dobieramy wedle własnego pomyslu. To nie jest auto terenowe aby takie modyfikacje robić
Też bardziej skłaniam się ku takiemu podejściu

Wyleciało z ES 8

Na takich felgach już go dostałem i teraz zastanawiam się jak z tego wybrnąć. Tym bardziej, że często trzeba pod krawężniki podjeżdżać.
Chętnie założyłbym jakąś 16-tkę, ale to zawsze dodatkowe koszty a kasę i tam mam gdzie ładować.

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Takie JVC bym przytulił...nie chce sprzedac??? :D

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Załóż oryginalne 15''. Będzie komfortowo i tanio w zakupie opon.

Duchu-Dziadka takie samo na OLX- widziałem :)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00