Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 19 cze 2019, 5:54

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 353 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 119 20 21 22 23 24 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 17 wrz 2016, 0:14 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Myślę że dalej nie ma co już dyskutować na ten temat, szukać argumentów i usprawiedliwień. Poznałeś kolego opinię na temat swojej jazdy, odmienną od Twojej. Co z tym zrobisz to Twoja decyzja.

Tylu idiotów wokół a tak mało amunicji...

PostDodany: 17 wrz 2016, 0:23 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Łukasz
I otóż to Marcin. Tyle w temacie i nie ma co tego ciągnąć.

A co do niespójności - ja nie szukam wytłumaczenia. Nie ma tłumaczenia dla łamania przepisów i tyle, dalej to podtrzymuję. Po prostu stwierdzam fakty i mówię jak jest w Gdańsku. Tyle.

PostDodany: 17 wrz 2016, 0:29 
Sekretarz
Sekretarz
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Ale przekroczyć dozwoloną prędkość o 20-30 km/h a o 110 km/h to jest to jednak spora różnica
i przestaje tu mieć już znaczenie czy jest jeden pas czy trzy. Wyhamować się nie zdąży, a gwałtowny skręt skończy się nowym zdjęciem w temacie "Rozbite Lancie". I nie, nie jestem jeżdżącym po emerycku dziadkiem. Stwierdzam fakt.

PostDodany: 17 wrz 2016, 6:02 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Nieco ponad rok temu w Łodzi był taki wypadek - facet jadąc wiaduktem jakieś 120km/h po godzinie 22ej rozjechał pieszą na przejściu. Jej ciało zbierali w kawałkach.

Nie zamierzam tutaj straszyć ani pouczać, to jest twoje życie i twoja sprawa co z nim robisz. Bądź tylko w pełni świadomy możliwych skutków swoich decyzji, bo nie chciałbym abyś z powodu błędu, niekoniecznie twojego, zniszczył życie sobie albo komuś postronnemu. Samochód wyklepiesz, ale człowieka nie - no chyba że jakiegoś buraka po ryju.

Ale w razie gdyby odpukać, to zaklepuję ksenony! Felgi może wziąć ktoś inny. :P

PostDodany: 17 wrz 2016, 8:34 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Borek pisze:
... Ale w razie gdyby odpukać, to zaklepuję ksenony! Felgi może wziąć ktoś inny. :P
Przecież "tam" nie ma ksenonów ... brakuje "sprysków" na lampy ... a felgi jak najbardziej może wziąć ktoś inny :lol:

PostDodany: 17 wrz 2016, 8:38 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Dziwne, miałem wrażenie że były ksenie w tym samochodzie, ale może to zdjęcia mnie zmyliły. No to trudno, naprawiam dalej swoje. :lol:

PostDodany: 17 wrz 2016, 12:16 
Sekretarz
Sekretarz
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Panowie, bez przesady. Łukasz żyje, ma się dobrze jego Kapiszon i życzę im jak najdłużej takiego stanu.
Naprawdę mam nadzieję, że ani jemu, ani nikomu innemu nie stanie się żadna krzywda.

PostDodany: 17 wrz 2016, 23:13 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Łukasz
Dokładam do tego wszelkich starań. Serio. ;)

A co do Kapcia, biedaczysko nie ma ksenonów Borek... :( A kiedyś widziałem takie mega fajne, z soczewkami! Tylko raz i w zaporowej cenie 800zł... Ale kurde, nie wiem nawet, czy takie były dostępne, bo nie widziałem jeszcze kapcia z takimi. Z drugiej strony, miały napis Lancia na kloszu...

PostDodany: 18 wrz 2016, 8:04 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Ksenony w Kappie oryginalnie są reflektorowe, bez soczewek, co budzi mój stanowczy sprzeciw jako że bańki D2R są trudniejsze do zdobycia (może mniej podróbek?) i chyba droższe niż D2S. Z soczewkami widziałem tylko jedną, to była samoróbka ale dobra i w pełni legalna, bo z oryginalnych ksenonów, w zielonej Kappie chyba 2,4 stojącej u Argenty. Te lampy miały zeszlifowane tylko okienko przed soczewką, reszta klosza pozostała ryflowana. :D

Świeciły tak fajnie że przerobię swoje, o ile pewien warsztat się zgodzi za to zabrać. Chętnie zrobiłbym to sam, ale jednak skaszaniłem ostatnio klejenie (reflektory zbierają wilgoć) i nie ufam sobie w tej materii, a do tego nie mam jak spawać twardego PP. Może się pokuszę o zrobienie na soczewce również świateł drogowych, bo przecież czemu nie?

PostDodany: 18 wrz 2016, 9:58 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Konrad
Są firmy które przerabiają reflektory na soczewki. I tutaj można pokusić się o rozwiązanie biksenon. Plus dzienne zamiast drogowych. Żarniki d2r są praktycznie w tej samej cenie i podróbek jest dużo sprawdzisz np magnesem,w oryginalnych żarnikach magnes działa na łapki na dole żarnika w podróbce niestety nie. Testowałem podróbki d2r i świecą masakrycznie źle skupiają światło w jednym punkcie i nie oświetlają drogi jak należy. Teraz założyłem nasze polskie żarniki. Bosma i jestem mile zaskoczony świecą bardzo dobrze. Bardzo dobra cena co do jakości.

PostDodany: 18 wrz 2016, 11:08 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Nie jestem pewien czy można biksenon, bo na homologacji jest raczej określone jakie światło jest jakie a ja na kloszu nie mogę znaleźć tych nadruków teraz. :D
Poza tym pamiętam jak w Hondzie miałem że tak powiem bihalogen, czyli żarówkę H4 podwójnej roli. Średnio mi się to podobało, zdecydowanie wolę rozwiązanie dwukomorowe.

Tytuł:
PostDodany: 18 wrz 2016, 12:06 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Zacznijmy od tego, że praktycznie każda z tych przeróbek, o których mówicie powyżej jest sprzeczna z homologacją lampy - zmienia jej konstrukcje.
Druga sprawa - biksenon bez dodatkowego drogowego na halogenie, będzie powodował, że jak komuś mrugniesz długimi to będziesz mruga ksenonem i katował przetwornice. Plus oczywiście brak homologacji na dzienne.

Wysłane z mojego SM-T555 przy użyciu Tapatalka

Były:
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD
Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

PostDodany: 18 wrz 2016, 13:00 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

ja mam z tą legalnością właśnie duży problem, mianowicie z jednej strony jest jak mówisz - homologacja jest udzielana na całość lampy, a konkretnie na kombinację źródła światła, soczewki i odbłyśnika oraz ewentualnie przetwornicy. To sugeruje utratę homologacji przy zmianie dowolnego z tych elementów.
Z drugiej jednak strony w oznaczeniach homologacyjnych istnieją symbole dotyczące tego jakie elementy oświetlenia zawiera lampa oraz w przypadku świateł mijania i drogowych jakie jest ich źródło światła i sposób działania. Nawet dostosowanie do kierunku ruchu jest określone, jest też chyba dopuszczalna moc danego reflektora. Nie ma jednak wśród tych informacji żadnych oznaczeń dotyczących konstrukcji soczewki i odbłyśnika, po tym końcowym numerze homologacji nie sposób tego wywnioskować. Może o czymś po prostu nie wiem...

Jednak z takim zasobem informacji przychylam się ku opinii, że zmiana sposobu działania pomiędzy reflektorem a projektorem nie narusza homologacji, jako nie określającej tego parametru. Przy tym dziwne dla mnie jest aby taki istotny parametr został pominięty, dlatego podejrzewam że do jakiejś informacji zwyczajnie nie mogę się dokopać. Na wiarę nic nie biorę, gdzieś to powinno być określone a jeśli nie jest - to przecież nie można wymagać dotrzymania warunków których nie określono. ;)

Najgorzej jeśli jednak gdzieś to zapisano i padnie jeden z tych elementów, bo zamienniki są chyba nie do dostania. Moja jedna niesprawna lampa właśnie schnie przy oknie, niefartownie cała elektronika jest na spodzie lampy a dokładnie tam zebrało się sporo wody którą wylałem... Przetwornic Magneti Marelli DLD100.01 nie widziałem w sklepach. :/

Przepraszam Łukaszu za offtop, ale dzięki temu sam widzisz że ksenony są jak bajka o śpiącej królewnie - ludzie myślą że to piękna baśń, a mało kto wie że w oryginale książę zgwałcił królewnę i poszedł w diabły. ;)

PostDodany: 26 wrz 2016, 21:33 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Coraz bardziej podoba mi się ta Kappa. W dodatku nasz wspólny znajomy kupił Focusa ST, 289KM po modach. Po wyliczeniach wyszło mi, że koszty paliwa w moim dieslu i jego ST w gazie są podobne. Chyba zaczynam dojrzewać do silników benzynowych :D

PostDodany: 26 wrz 2016, 23:34 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Art92 pisze:
[...] Chyba zaczynam dojrzewać do silników benzynowych :D
Chwalić Boga... :lol: :D ;)

Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 353 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 119 20 21 22 23 24 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00