Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 12 gru 2018, 23:34

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 19 lut 2017, 20:24 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Gracjan
kolejne kilometry lecą jak szalone od zakupy to coś koło 6tysięcy wyszło.
zaraz wiosna a ja ciągle nie mam felg wszędzie daleko, albo drogo. Szukam już nawet od Lybry, bo są chyba takie same

PostDodany: 27 lut 2017, 8:47 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

W piątek strzeliło nam 158 tysięcy, czyli całkiem sporo już nastukane od momentu zakupu :)
póki co bez większych problemów.
Niestety w tym sezonie lato będzie na stalowych felgach, może za rok pojawią się alufelgi, ale w rozmiarze 14".
Wybrałem też opony będą to Hankooki Kinergy ECO, zobaczymy co są warte :)

zdjęcie licznika (mam nadzieję, że będzie je widać):
Obrazek

PostDodany: 27 lut 2017, 10:17 
Prezes Elekt
Prezes Elekt
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Największy plus tego silnika. Niecałe pól baku i zasięg 503 kilometry ;)
Trzeba jeszcze wiedzieć że cały baniak ma ok 40 litrów ;)

PostDodany: 27 lut 2017, 11:06 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Przyznaję tankowanie tego "potwora" to czysta przyjemność. Pełny bak Vervy i płyn do spryskiwaczy to niespełna 200zł :)
średnio na baku przejeżdżam około 800-900 km, ale staram się nie dojeżdżać do rezerwy. W trasie można zejść bez problemu poniżej 4litrów, ale obecnie jest zimno i sporo krótkich tras, więc spalanie mamy około 4.4, czy coś podobnego.
Obecnie wydatki na autko kształtują się mniej więcej tak:
https://www.autocentrum.pl/dziennik-kos ... 999837747/

PostDodany: 14 mar 2017, 8:57 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

kilometry w tym aucie lecą niebezpiecznie szybko...
W ostatni weekend było już 900 więcej w porównaniu do tego co jest na zdjęciu.
W kolejny weekend dojdzie pewnie kolejne 300, więc zmiana oleju zbliża się nieubłaganie :D pewnie nastąpi to na przełomie kwietnia i maja.
Teraz pytanie do znawców tematu, czy jest jakiś olej, który jest wybitnie "lubiany" przez te silniki?
Obecnie zalany jest LiquiMoly, ale zastanawiam się nad Millersem, bo mam go z pewnego źródła w dość rozsądnej cenie.

PostDodany: 20 mar 2017, 9:56 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Obrazek
kilometry lecą jak szalone w tym autku :)
Obecnie już na oponach letnich. Padło na Hankooki Kinergy Eco i po pierwszych 200km jestem dość pozytywnie zaskoczony :)
Jak na opony za 170zł sztuka to całkiem sympatycznie się zachowują.
Fajnie łapią przyczepność, a wjechania w wodę w ogóle nie czuć :) jednak B na mokrym skądś się wzięło.
Zobaczymy jak się będą zachowywały gdy będzie cieplej i gdy przejeździmy jakieś 10 tysięcy kilometrów na nich.
Zimówki standardowo bez śladów zużycia po umyciu wyglądałyby jak nowe.
Czeka mnie za to wymiana tarcz i klocków z przodu, bo mi się nie podoba blisko 2mm rant na tarczach.
Cena oczywiści jak to w fiacie bardzo sympatyczna będzie za części :)

PostDodany: 12 cze 2017, 8:23 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Lancia od czwartku u mechanika :(
Pojechałem z błędem EGR i prośbą o sprawdzenie tylnych hamulców plus wymiana oleju.
Oczywiście najważniejsze dla mnie było skasowanie błędu (naprawienie egr), ale udało im się tylko wymienić olej i stwierdzić, że hamulce z tyłu się rozsypały po otwarciu (pewnie były nie ruszane od nowości to nie ma się co dziwić). Niestety zamówili złe i do dziś nie mam auta.
EGR będę zamawiał przez forum i spróbuję się wbić do kolegi lancik90 na wymianę tego cuda i skasowanie błędu.
Swoją drogą Lancia ma nalatane u mnie już 10tysięcy kilometrów, więc całkiem spoko. Spalanie około 4.5, bo sporo jeżdżę po mieście.

PostDodany: 19 cze 2017, 13:41 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

EGR zamówiony. Czekamy na wypłatę, żeby wszystko opłacić i umówić się z kolegą z forum, żeby autko ogarnął.
Trochę kasy już poszło w auto a będzie trzeba dorzucić jeszcze trochę pewnie w najbliższym roku.
Ciągle się zbieram do wymiany rozrządu, mimo, że to teoretycznie nie jego czas.
Zastanawiam się jeszcze jak z paskami osprzętu? jak często trzeba je wymieniać?
W książce serwisowej nie widziałem takiej informacji, albo nie potrafię szukać.
Może ktoś ogarnięty w temacie się wypowie?

PostDodany: 04 lip 2017, 10:31 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

EGR wczoraj do mnie przyszedł i jestem już wstępnie umówiony do mechanika.
Mam nadzieję, że to co tutaj mówicie o koledze lancik90, chociaż w połowie jest prawdą i uda się auto ogarnąć.

PostDodany: 09 lip 2017, 7:24 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Wczoraj o 20.30 odebrałem auto. Miało być wcześniej, ale się nie udało. Tak czy inaczej przez 20 km błąd nie wyskoczył. Lancia ładnie się zbiera i ogólnie jakby ciszej chodzi, albo mi się wydaje. Lancik90 to jednak dobry mechanik ;) a przy tym cenowo też bardzo przystępny. Dziś porzucam kilka fotek, bo auto w końcu umyłem :)

PostDodany: 19 lip 2017, 9:32 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Miały być foty, ale niestety nie wyrobiłem się i auto się wybrudziło na trasie. Od wymiany EGR z silnikiem jest raczej spokój. Przejechałem już ponad 1500km i daje radę. Spalanie w normie, czyli na trasie poniżej 4 l na 100km.
W ostatnią sobotę autko miało mały chrzest bojowy, czyli 1000km jednego dnia i spisało się na medal. Wracając do domu z Lublina zatankowaliśmy pod korek i po przejechaniu 500km w tym około 100 na autostradzie z prędkościami pomiędzy 140 a 160 spalanie wyszło 4.1 a średnia prędkość 79km.
Jeżeli ktoś zastanawia się, czy to auto jest wygodne na długie trasy odpowiem, że tak i to nawet bardzo. Co prawda wracając odczuwałem lekki ból w plecach, ale to było raczej związane z 10 godziną za kółkiem tego dnia i krótki spacer rozwiązał problem :)

Żeby nie było jednak tak różowo to coś mi popiskuje ;/ obstawiam, że to hamulce (chyba z przodu). Postaram się umówić z Lancik90 na początku sierpnia na solidne sprawdzenie auta i zobaczymy co będzie do ogarnięcia :)

PostDodany: 09 sie 2017, 21:29 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Dziś przekręciłem na liczniku 167 tysięcy, czyli już całkiem sporo. W tym tempie będę musiał skręcać licznik przed sprzedażą. Ogólnie po wymianie EGR jest lepiej. 1000 kilometrów na baku to chyba całkiem fajny wynik (a ropy według komputera jest jeszcze na prawie 200km).
Ogólnie nie mogę narzekać.
Jeździmy i cieszymy się z auta a niedługo pewnie znów coś naprawimy, żeby jeszcze lepiej się jeździło ;)

PostDodany: 11 sie 2017, 12:16 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

wczoraj po deszczu udało mi się ogarnąć całe dwa zdjęcia :D
tak obecnie wygląda nasza Lancia:
Obrazek

Obrazek

a od pewnego czasu jeździ z nami taki mały ziomek:
Obrazek

ostatnio mówiłem o spalaniu i wychodzi na to, że komputer nieco się myli ;)
średnie spalanie wychodziło w 3.4 litra na 100km, a rzeczywiste spalanie wyniosło około 4 litrów. Przy zatankowaniu do pełna weszło nicałe 41 litrów :)

PostDodany: 21 sie 2017, 8:44 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

No to pierwsza lawet w moim życiu i pierwsza Lancia w historii Pana Laweciarza.
Obrazek

Auto miało padnięty akumulator. W sumie miał prawo po 11 latach. Gościu w sklepie z akumulatorami złapał się za głowę i stwierdził, że takich małych aku to on nie ma :P
Zamiast 50 weszły 52A firmy Hertz. Kilka dni już jeździmy i jest ok :)

PostDodany: 05 wrz 2017, 9:43 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Kolejna eksploatacyjna rzecz do ogarnięcia. Wydaje mi się, że hamulce trzeba zrobić. Dziś jadę do Pana Janka, żeby sprawdził. Myślałem, że dam radę dojeździć do końca miesiąca, ale piszczy mi coś okropnie. Ostatnio podczas powrotu z Torunia puszczało przez prawie 30 km. Później przestało i od dwóch dni jest spokój.
Obstawiam, że to hamulec nie odbija tak jak powinien. Teoretycznie poprzedni właściciel robił hamulce z przodu, ale chyba jednak nie.
W auto włożyłem już całkiem sporo kasy. Jak wymienię jeszcze zawieszenie i rozrząd to już w ogóle będzie prawie nowe auto ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00