Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 09 gru 2018, 23:58

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 22 sty 2018, 13:35 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Gracjan
Auto naprawione. Od czasu naprawy zauważyłem kilka rzeczy:
- spadło spalanie - przejechanie 300km i średnia wychodzi 3.4L/100km
- auto lepiej przyspiesza
- poprawiła się kultura pracy silnika
- przestało piszczeć przy delikatnym skręcaniu kierownicą
- kierownica już się nie trzęsie na biegu jałowym.

Zobaczymy co będzie dalej :)

PostDodany: 22 sty 2018, 14:16 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
Będzie dobrze :) Jak jest TAKA POPRAWA - to nawet przyjemnie zapłacić dobremu specjaliście.
Jeśli chodzi o odczucia przy wydawaniu kasy u mechanika - to ja mam tak, że najgorzej kiedy coś strzeli i płacę za przywrócenie do stanu jaki był (nie ma żadnej poprawy, po prostu jest jak było).. Tak było ostatnio z uszkodzoną stacyjką, impreza z wymianą kosztowała mnie łącznie blisko 400zł :-? Znam ciekawsze rzeczy, na które można wydać cztery paczki..

PostDodany: 23 sty 2018, 16:33 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

mnie ta zabawa kosztowała 500zł. Niedługo wymiana oleju i płukanka silnika od ostatniej wymiany już prawie połowa interwału przeszła ;)

PostDodany: 16 lut 2018, 9:02 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Kilka nowości z placu boju.
Auto jak już wcześniej wspominałem przeszło przegląd. Wszystko fajnie tylko martwią mnie tylne amory. Kupione we wrześniu w styczniu pokazały w granicach 46%, co jest raczej kiepskim wynikiem ;/ zastanawiam się, czy nie wymienić sprężyn.
Kolejnym problemem jest porysowana szyba przednia. Zastanawiam się, czy wymieniać, czy może próbować polerować?
Spalanie według komputera wyszło 3,9 w rzeczywistości około 4,5, czyli w sumie nie tak źle biorąc pod uwagę, że jakieś 150km było po autostradach i drogach szybkiego ruchu plus jakieś 200 po mieście. Tak czy inaczej na zbiorniku przed zapaleniem rezerwy przejechałem coś koło 800km.
Z pompy raczej nie cieknie (przynajmniej tak mi się wydaje).
Na liczniku blisko 178 tysięcy kilometrów i auto nadal jeździ ;)
Nie wiem, czy nie kończy się sprzęgło, bo przy zmianie biegów czasem przy puszczaniu i zmianie biegu słychać coś jakby puknięcie.
Ogólnie praca skrzyni biegów jest taka sobie, ale można się przyzwyczaić.

Na wiosnę jest plan, żeby oddać auto do lakiernika i ogarnąć drzwi (wgniota jeszcze po poprzednim właścicielu), plus zapodać polerkę, żeby "wyciągnąć" lakier. Na dachu zrobiło się coś dziwnego niedaleko tylnej klapy (jakiś pęcherz, prawdopodobnie źle zrobiona zaprawka po malowaniu dachu). Listwy ozdobne przy drzwiach też już pięknie nie wyglądają a chrom na tylnej klapie zaczyna robić się rudy.

Z denerwujących rzeczy to jeszcze piszczące hamulce ;/ okropnie piszczą przy hamowaniu, ale tylko przy delikatnym hamowaniu jak się mocno naciśnie pedał hamulca to nie piszczą, ale auto staje wtedy dęba i nie jest to przyjemne :D

PostDodany: 16 lut 2018, 11:09 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Bartosz
Gracjan pisze:
16 lut 2018, 9:02

Nie wiem, czy nie kończy się sprzęgło, bo przy zmianie biegów czasem przy puszczaniu i zmianie biegu słychać coś jakby puknięcie.
Ogólnie praca skrzyni biegów jest taka sobie, ale można się przyzwyczaić.
Sprawdź poduszki skrzyni i silnika.

Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu
Jest:
Fiat Doblo + Lancia Lybra Emblema

PostDodany: 19 lut 2018, 9:34 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

jak sprawdzić te poduszki? Czy samodzielnie jestem w stanie to zrobić? Czy tylko mechanik może to ogarnąć?

PostDodany: 21 lut 2018, 23:12 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
Vanish dobrze prawi, prawdopodobnie poduszki są do wymiany. Skoro się pytasz, to raczej sam nie ogarniesz..
Auto ma ponad 10 lat, więc poduszki moją prawo być zajechane - z wyglądu na pewno nie będą zbyt ładne.
Najlepiej po prostu zleć wymianę, 5 zeta to nie kosztuje, ale ruiny w portfelu też raczej nie będzie - a warto :)

Dla pocieszenia powiem Ci, że wydałem w Phedrze ponad tysiaka na amortyzatory i ich mocowania..
dwóch mądrych postawiło diagnozę, że trzeba je wymienić - bo powodują stuki i skrzypienia.
Okazało się, że skrzypiała maglownica, a stuki były z poduszek.. Ale mam przynajmniej nowe amory.. he he..

PostDodany: 16 mar 2018, 8:37 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Poduchy to trochę droga sprawa wymiana kompletu to ponad tysiąc złotych, co jest w tej chwili trochę dużą kwotą.
Ostatnio padła mi jeszcze żarówka, co jest pierdołą, ale wymiana zajęła mi ponad godzinę, bo zaślepki lamp są fatalnie umiejscowione i zakładanie ich to jakaś masakra. Kupiłem Philipsy white vision i póki co nie ma szału, zobaczymy jak będzie w nocy, czy coś się poprawi.

Martwi mnie jednak, że ostatnio auto ma problemy z kręceniem. Wcześniej zapalał właściwie od razu. Nawet po dłuższym staniu, a teraz musi dwa albo nawet trzy razy przekręcić, żeby się odpalić.

Decyzja o nowym (salonowym aucie) chyba będzie podjęta dużo szybciej niż planowałem.

PostDodany: 10 kwie 2018, 8:41 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Auto jeździ. Przeturlane już 180 tysięcy. W sobotę zmieniłem opony na letnie, bo już ciepło zaczęło się robić.
Żarówki ładnie świecą. W najbliższym czasie czeka mnie wymiana oleju, bo 10 tysięcy strzeliło od listopada.
Podczas wymiany opon okazało się, że popękała sobie osłona od tłumika końcowego.
Dodatkowo wczoraj coś mi zaczęło piszczeć w tylnych kołach. A hamulce z tyłu były robione w zeszłym roku w maju z tego co pamiętam.
Czeka mnie jeszcze nabicie klimatyzacji i upranie auta, bo trochę się mu zarosło...

Cały czas szukam nowego auta, ale troszkę jednak brakuje finansów.

PostDodany: 23 kwie 2018, 13:56 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Auto jeździ i ma się zadziwiająco dobrze.
Pali jednak bez problemów to chyba były chwilowe problemy.
Przejechane 181500 przy ostatnim tankowaniu wyszło spalanie 4.47.
Olej wymienię po majówce czyli pewnie w granicach 183 tysięcy (interwał będzie delikatnie przeciągnięty o jakieś 500km).
Z auta nic nie cieknie, więc chyba uszczelnieni pompy można uznać za udane.
Większych problemów brak. Jutro najprawdopodobniej ogarnę klimatyzację.
Zostanie tylko wypranie auta i będzie git.

PostDodany: 05 maja 2018, 9:45 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

183 tysiące przejechane. Filtry zamówione, olej wymieniam po majówce. Znów wleci Millers.
Wycieczka do Czech pokazała, że auto daje radę nawet w dłuższe trasy. 1000km i niecałe 40 litrów.
Dowiedziałem się dzięki temu, że komputer przełamuje i jakiś litr :) bo pokazywało 3.0.
Cała drogę nic nie piszczalo i nie skrzypiało.
Klimatyzację ozonowałem i nabiłem. Wszystko działa i chłodzi.
Auto będę pewnie zmieniał w lato, bo chcemy mieć większe :)
Więc gdyby ktoś szukał ogarniętego ypsilona to niech daje znać :)

PostDodany: 08 maja 2018, 9:49 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Filtry i olej zamówione. Na dniach będą wymieniane.
W sobotę jedziemy oglądać nowe auta i dowiadywać się co i jak jeśli chodzi o finansowanie.
Prawdopodobnie wtedy też Lancia poleci na sprzedaż.
Najpierw na forum później na otomoto i podobne.
Gdyby ktoś był zainteresowany to dajcie znać. :)

PostDodany: 24 maja 2018, 8:46 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Filtry i olej wymienione dwa dni temu.
Niestety czeka mnie jeszcze jeden wydatek związany z autem, czyli sprzęgło.
Co prawda jeszcze jeździ, ale zaczyna się ślizgać przy dynamiczniejszej jeździe.
Znając życie to jeszcze oryginał z fabryki, więc miało prawo paść.
Zamówiony będzie oryginał od kolegi baseniarza z forum :)

PostDodany: 06 lip 2018, 9:33 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Na nowym sprzęgle przejechałem już około 2tysięcy kilometrów. Jest całkiem spoko chociaż ciężko było się na początku przyzwyczaić.
Muszę się jeszcze umówić na sprawdzenie układu hamulcowego, zawieszenia itp.
Jutro jedziemy na pranie całego auta: tapicerka, wykładzina i podsufitka.
Cały czas chcemy sprzedać samochód, ale chętnych raczej niewiele a sprzedawać poniżej wartości tego auta nie mamy zamiaru.

PostDodany: 06 sie 2018, 17:14 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Kolejne kilometry nakręcone już prawie 190tysięcy. Auto jeździ, skręca, hamuje (i już nie piszczy - bo zostały wyczyszczone klocki). Ogólnie nie sprawia problemów.
Tapicerka wyprana. Klima chłodzi.
Sprzedać chcemy, ale bez spiny. Jak się nikt nie znajdzie to jeździmy dalej i zbieramy kasę.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00