Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 16 paź 2018, 2:38

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Baby Lancia (Y)
PostDodany: 29 lip 2018, 13:35 
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: Dawid
Cześć,
Mam tu konto już od jakiegoś czasu. Miałem prezentować moją poprzednią Lancię, ale zawsze było przy niej coś do zrobienia i odkładałem założenie tematu w tym dziale. W końcu jednak ją sprzedałem (ruda sz**ta ją zżerała). Za cenę średniej klasy roweru, dwa miesiące temu zakupiłem jednak Baby Lancię, czyli model Y. Poniżej krótki opis:
Rocznik: 1999
Wersja: Elefantino Rosso
Silnik: 1.2 4.16

Auto zakupiłem trochę zaniedbane. Przykładowo wspomaganie ledwo działało, a wystarczyło dolać płynu... Wycieków brak i stan płynu nie zmienił się od dwóch miesięcy, więc widać nikt tam bardzo długo nie zaglądał. Baby Lancia stoi na dość szerokich oponach 195\45 bodajże, więc wygląda nieźle i bardzo dobrze trzyma się drogi. Silniczek niestety upośledzony, bo ma o jeden cylinder za mało (jak dla mnie :D ), ale w sumie jest bardzo żwawy i sprawdził się nawet na autostradzie.
Co najważniejsze brak poważnych oznak rdzy. Podłoga cała, progi też (i chyba nawet oryginalne).

Z rzeczy zrobionych od zakupu:
- regeneracja tylnych wahaczy łożyskowanych (były w stanie agonalnym)
- końcówki drążka kierowniczego
- przewody hamulcowe elastyczne z przodu
- klocki hamulcowe z przodu
- regeneracja hamulców z tyłu (zaciski i tłoczki)
- wymienione tłumiki środkowy i końcowy
- wymiana akumulatora, który to miał czelność zdechnąć w ostatni dzień mojego urlopu, na kompletnym zadupie 800km od domu

Do zrobienia w najbliższym czasie:
- wymiana oleju i filtrów
- weryfikacja stanu rozrządu i pewnie jego wymiana
- naprawa CA (fabryczne głośniki grały świetnie, ale jeden z tyłu zdążył już umrzeć) + jakieś dodatkowe wygłuszenie i inne poprawki
- montaż dystansów do kół
- montaż centralnego zamka z pilotem (fabryczny pilot umarł) i przeróbka otwarcia klapy bagażnika na elektryczne
- ogarnięcie żarówek podświetlenia deski
- naprawa lub wymiana foteli (są tam spore luzy, a fotele są w średniej kondycji)
- wymiana obudowy lewego lusterka

Zdjęcia poniżej:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PostDodany: 29 lip 2018, 14:34 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Gratulacje : yesyes :
Jak wrażenia z porównaniu z Lybrą?
daavid117 pisze:
Co najważniejsze brak poważnych oznak rdzy. Podłoga cała, progi też (i chyba nawet oryginalne).
Jeśli chcesz tym autem kilka lat pojeździć to dokładnie umyj podwozie i obejrzyj najlepiej z kanału mocowania przednich foteli. Za słabe mocowania foteli to wada fabryczna Y i każdy Y najpierw tam zaczyna rdzewieć a potem rdza przenosi się coraz dalej. Dodatkowym standardowym miejscem rdzewienia są ranty tylnych nadkoli. Warto też zdjąć osłony tylnych nadkoli, bo zwłaszcza pod lewą osłoną lubi gromadzić się ruda.
Jeśli zabezpieczysz od razu to jeszcze spokojnie kilka lat pojeździsz.

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie Y pytaj :)

Były Kappa SW 2.4 TDS i Y 1.2 16v
Obrazek

PostDodany: 30 lip 2018, 9:30 
Sekretarz
Sekretarz
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Gratulacje zakupu. Jeżeli jest z blachą tak jak piszesz to trafiła Ci się niezła sztuka :)
Jak coś to pytaj ;)

Były: Fiat 125p, Fiat 126p (5 szt.), Trabant 1,1 kombi, Skoda Favorit, Lancia Delta 1,6 ie '94, Lancia Y elefantino blue '97, Opel Vectra B'98, Lancia Y 1,2 8V '95, Fiat Punto 1,1 SX '96, Fiat Linea 1,4 16V T-Jet (wylądował pod czołgiem :) )
Są: Lancia Y elefantino rosso 1,4 16V '00, Fiat Stilo 1,6 16V '02, Lancia Y LS 1,2 16V '00, Fiat Seicento 0,9 '99, Lancia Ypsilon 1,2 16V '04
"Się robi" - Lancia Y 1,4 T-Jet Martini : yesyes : (planowany efekt - 180 KM i 300 Nm przy ok 940 kg masy)
LANCIA .... to jest choroba, chyba nieuleczalna :lol:

>>>ZAPRASZAMY DO SKLEPIKU Z GADŻETAMI LKP - KLIKNIJ TUTAJ

PostDodany: 30 lip 2018, 9:42 

Jeśli chodzi o wrażenia w porównaniu z Lybrą, to jestem zdziwiony. Spodziewałem się taczki na 4 kołach z płytkimi siedzeniami, a tutaj zawieszenie jest zaskakująco przyjemne, a fotele dość wygodne (choć w marnym stanie).

Co do pytań to od razu jedno mam - fotele od jakiego innego auta przypasują do Y? Myślałem o fotelach z Fiata Coupe, Bravo albo Alfy GTV, ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia czy pasują. Tak nawiasem mówiąc to głównie czytuję stare forum Punto, bo jak wiadomo Y to w znacznym stopniu właśnie ten Fiat, ale nie jestem też pewny, czy fotele w Punto mają taki sam rozstaw szyn montażowych.

Co do rdzy to niedługo podjadę do kolegi na kanał i porobię co trzeba. Czym czyścić podwozie żeby też nie zrobić mu krzywdy?

PostDodany: 30 lip 2018, 23:47 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Imię: Grześ
co do czyszczenia podwozia na pewno nie zdzieraj seryjnej konserwacji chodź jest jej tam niewiele i jak podłoga zdrowa zabezpiecz ją dobrymi środkami bo jak coś gdzieś przyoszczędzisz to możesz się za rok zdziwić jak ruda szaleje batman coś wie na ten temat i nie chodzi tu o środki użyte do ochrony podwozia .Co do auta gratuluje zakupu końcowy wydech chyba jest z punto albo tak już nisko siedzi oryginalny wydech , wiec trza by było zaglądnąć na wieszaki gumowe w jakim są w stanie powodzenia w ogranianiu Yeki :)

Lancia Y '98 1,1 Elefantino Blue "Błekitna" R.I.P :(
Jest
Lancia Y '98 1,2 "black&blue edition"
Fiat 126 elx '99 " RedDevil "

PostDodany: 31 lip 2018, 8:41 
Sekretarz
Sekretarz
Awatar użytkownika

Fotele pasują np z Delty II - wiem sprawdziłem (jest tylko mała przeróbka mocowania) np RECARO :)

Były: Fiat 125p, Fiat 126p (5 szt.), Trabant 1,1 kombi, Skoda Favorit, Lancia Delta 1,6 ie '94, Lancia Y elefantino blue '97, Opel Vectra B'98, Lancia Y 1,2 8V '95, Fiat Punto 1,1 SX '96, Fiat Linea 1,4 16V T-Jet (wylądował pod czołgiem :) )
Są: Lancia Y elefantino rosso 1,4 16V '00, Fiat Stilo 1,6 16V '02, Lancia Y LS 1,2 16V '00, Fiat Seicento 0,9 '99, Lancia Ypsilon 1,2 16V '04
"Się robi" - Lancia Y 1,4 T-Jet Martini : yesyes : (planowany efekt - 180 KM i 300 Nm przy ok 940 kg masy)

PostDodany: 31 lip 2018, 13:43 

siwyX pisze:
30 lip 2018, 23:47
co do czyszczenia podwozia na pewno nie zdzieraj seryjnej konserwacji chodź jest jej tam niewiele i jak podłoga zdrowa zabezpiecz ją dobrymi środkami bo jak coś gdzieś przyoszczędzisz to możesz się za rok zdziwić jak ruda szaleje batman coś wie na ten temat i nie chodzi tu o środki użyte do ochrony podwozia .Co do auta gratuluje zakupu końcowy wydech chyba jest z punto albo tak już nisko siedzi oryginalny wydech , wiec trza by było zaglądnąć na wieszaki gumowe w jakim są w stanie powodzenia w ogranianiu Yeki :)
Wydech jest przytulony do podłogi, wieszaki są ok. Sama końcówka jest tak wygięta mocno w dół bo nie chciała się zmieścić pod zderzakiem. Niby kupowałem do Y, ale możliwe że to wydech do Punto.
batman pisze:
Fotele pasują np z Delty II - wiem sprawdziłem (jest tylko mała przeróbka mocowania) np RECARO :)
Fotele z Delty II mogą być trochę trudno dostępne. Dlatego pytałem o Bravo czy Alfę. Na czym polegała przeróbka mocowania w fotelu z Delty?

PostDodany: 31 lip 2018, 14:35 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Niewiem jak jest w przedlifcie ale w polifcie wydech jest jedną całoscią od rury kolektora aż do samiuśkiego końca łącznie z plecionką. Rok temu to przerabiałem. Udało mi się znaleźć na likwidacji asortymentu u jedego z polskich delaerów fiata bardzo świeży oryginał za symboliczne pieniądze. W zasadzie największym kosztem zakupu była wysłka takiego gabarytu. Całość coś około 300zł.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

PostDodany: 31 lip 2018, 14:51 

U mnie to też jest całość. Chodziło mi o samą końcówkę która musiała zostać nacięta i dogięta żeby nie dotykała zderzaka. Może producent niezbyt precyzyjnie wykonał ten wydech. Mniejsza o to jednak, bo jest szczelnie, sztywnie i nic za nisko nie wisi :).

PostDodany: 31 lip 2018, 22:10 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Imię: Grześ
Pawcio78 pisze:
31 lip 2018, 14:35
Niewiem jak jest w przedlifcie ale w polifcie wydech jest jedną całoscią od rury kolektora aż do samiuśkiego końca łącznie z plecionką.
przed liftem jest osobno rura z plecionka do tego mocowany jest kat i środkowy z końcowym wydechem są razem :)

Lancia Y '98 1,1 Elefantino Blue "Błekitna" R.I.P :(
Jest
Lancia Y '98 1,2 "black&blue edition"
Fiat 126 elx '99 " RedDevil "

PostDodany: 01 sie 2018, 8:15 
Sekretarz
Sekretarz
Awatar użytkownika

Przeróbka prowadnicy fotela polega na rozwierceniu jednego nita (a może dwóch - nie pamiętam :( ) mocującego blachę do przykręcenia fotela - fotel w Y jest przykręcany "z góry" a w Delcie "z tyłu". Dziura po nicie pasuje idealnie jako miejsce przykręcenia fotela w Y :)

PostDodany: 27 sie 2018, 10:43 

Część caraudio już zrobione. Wymieniłem głośniki przednie, których górne zawieszenia rozpadły mi się w palcach, na Hertz ESK i badziewne radio na mojego starego Clariona CZ301e. Do zrobienia są więc jeszcze wygłuszenia, wzmacniacz do zamontowania i tylne głośniki do wymiany. No i muszę dać jakieś zwrotnice na przód i może wymienić wysokotonowe pod szybą. To w zależności od tego jak zagrają ze zwrotnicami. Na razie to przynajmniej czysto gra.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00