Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 16 cze 2019, 7:34

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 04 maja 2018, 15:12 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Korzystając z piękniejszej pogody, auto w końcu zostało umyte z.. niemieckiego kurzu ;) Kilka dni temu uporałem się z naklejką na szybie, auto przerejestrowane, zatem.. można było pstryknąć kilka zdjęć. I pochwalić się Braci Klubowej : )

Generalnie poza "standardowym wyposażeniem" Phedry auto posiada trzy szyberdachy, dla każdego rzędu foteli osobny. Można je wszystkie otworzyć naraz (przyciski u kierowcy) lub każdy osobno. Nie mam elektrycznie otwieranych tylnych drzwi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS: Z przyzwyczajenia "zamalowałem" część rejestracji samochodu.. "bo tak inni" robią. Ma to w ogóle jakiś sens? ;)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

PostDodany: 04 maja 2018, 22:16 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
No w końcu pokazałeś swoją furę. Kolor taki jak moja. Nie wiedziałem, że istnieją Phedry z nie przetartym fotelem kierowcy . Z tymi tablicami to nie wiem o co chodzi hehehe. Miliona kilometrów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

PostDodany: 04 maja 2018, 23:06 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Trochę to trwało zanim dojrzałeś do upublicznienia swojej wybranki ;) no ale ja u mnie w temacie nadal mam tylko zdjęcia sprzed kupna : gafa :

Wygląda : ok2 : i na pewno cieszy :) Przycisk Esc wytarty tak jak u mnie- dziwne to, bo ja np. nie używam go praktycznie wcale i nie wiem w jaki sposób te przyciski aż tak można zużyć :-?

Fajnie, że znalazłeś egzemplarz który Ci odpowiada. Synek z szyberdachów zadowolony pewnie :-D Jeszcze trafiła Ci się roleta bagażnika : buja w oblokach : Pozostaje tylko życzyć bezawaryjności i długiej przyjaźni z autobusem ;)

Giekso, u mnie też fotel (jeszcze) calutki, a 313 tysi na blacie. Chyba ktoś podmieniał :roll:

Kappa 2.4 175KM '98 > pocisk > :D
Phedra 2.0 136KM '06 > salon na kółkach ;)

PostDodany: 05 maja 2018, 13:06 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

grzesiekj23 pisze:
04 maja 2018, 23:06
Trochę to trwało zanim dojrzałeś do upublicznienia swojej wybranki ;)
To prawda. Nie chciałem wrzucać zdjęć z niemieckim kurzem, a tym bardziej na niemieckich blachach. To by ujmowało jej pięknu ;) Tak już poważniej - jakoś z pogodą nie mogłem trafić na zdjęcia. A chciałem porobić takie dokładniejsze, by pokazać tym "nieprzekonanym", jak to auto potrafi być funkcjonalne i.. piękne. Po za tym, przyznam Wam, że przez pierwsze dni nie potrafiłem się nią nacieszyć. Co chwilę się czegoś obawiałem, że coś przestanie działać. Szczególnie tego automatu.. dziś, nie wyobrażam sobie manualem obracać w tym aucie ;) Ostatnio miałem taką testową jazdę po mieście z włączonym manualem i wytrzymałem chyba z 10 minut.. a to tylko dlatego, że przy dojazdach np do ronda, skrzynia.. automatycznie redukowała sobie biegi ;)
grzesiekj23 pisze:
04 maja 2018, 23:06
Przycisk Esc wytarty tak jak u mnie- dziwne to, bo ja np. nie używam go praktycznie wcale i nie wiem w jaki sposób te przyciski aż tak można zużyć :-?

Fajnie, że znalazłeś egzemplarz który Ci odpowiada. Synek z szyberdachów zadowolony pewnie :-D
Jeśli chodzi o przycisk ESC to chyba wynika to z tego, że na ekranie po odpaleniu samochodu, w wersji z telefonem, który mam na pokładzie, wyświetla się komunikat o połączeniach awaryjnych, że nie są obsługiwane. I nie znika on aż się go nie wywali, właśnie przyciskiem ESC.

Tak, obaj Synowie zadowoleni, bardzo. Byście widzieli tę dziecięcą radość, kiedy bawiąc się w pewne niedzielne popołudnie pod blokiem, zobaczyli tatusia, który przyjechał nowym samochodem...

Giekso, u mnie za to trochę szwy ponaciągane no i ogrzewanie do zrobienia ;) Coś za coś ;)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

PostDodany: 05 maja 2018, 14:00 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

MobiDoktorGSM pisze:
Giekso, u mnie za to trochę szwy ponaciągane no i ogrzewanie do zrobienia ;) Coś za coś ;)
No i tak do przodu jesteś - u mnie i podarty i nie działa ogrzewanie.... ObrazekObrazekObrazek

PostDodany: 06 maja 2018, 22:38 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Hehe, moja córeczka(prawie 1,5 roku) jak wychodzimy
pobawić się przed domem ciągle szarpie się z klamkami od K i Phedry, jak już się dostanie do środka to wszystkie przełączniki, światełka, gałki i przyciski jej. Ciężko potem ogarnąć auto ;-) Jednak phedra jest nr 1 bo może pobiegać między fotelami. Może tam siedzieć w nieskończoność :-D

A z tym manualem, to ja mam skrzynię 6-biegową. Ile to trzeba się namachać w mieście... Jedynie co to szóstka ratuje sytuację- w trasie nieoceniona ;-)

PostDodany: 07 maja 2018, 0:09 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
Coś takiego w tych autach jest że prawie zawsze, z zewnątrz ładnie się prezentują.
Alcantara u Ciebie jest w niezłym stanie - jak na to, co widziałem w autach 200kkm i więcej,
no ale przecież nie da się tutaj wejść i wyjść bez kontaktu z siedzeniem..

Co do mieszania biegami, sprawny automat to jest wygoda, zwłaszcza w korkach - nieraz mnie bolało lewe kolano.
Z drugiej strony benzynie na miasto wystarcza manualna dwójka.. 10-80 kmh he he, a wystartować też się da.

Moja córa ma 20 miechów i Phedra to jej ulubiony plac zabaw,
zresztą na majówce zaraz znalazło się towarzystwo i wyglądało to jak poniżej
(a inna dwójka ogarnęła wyjście szyberem na dach!)

Załączniki:
Komentarz: zdjęcie ukradzione ciechowi bez pytania
ciechu1.jpg
ciechu1.jpg [ 64.59 KiB | Przejrzano 2577 razy ]

PostDodany: 07 maja 2018, 7:20 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

100% rodzinne auto- końcu kupowane z myślą o dzieciach ;) :D
mikee72 pisze:
07 maja 2018, 0:09
...
Alcantara u Ciebie jest w niezłym stanie - jak na to, co widziałem w autach 200kkm i więcej,
no ale przecież nie da się tutaj wejść i wyjść bez kontaktu z siedzeniem..

...
No właśnie mi brakuje tego:
Załącznik:
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg [ 491.22 KiB | Przejrzano 2563 razy ]
Chyba nie było takiej opcji w Eurovanach? Kiedyś sobie dorobię coś podobnego- może poczekam aż próg zgnije i wstawię taki jak na zdjęciu ;)

PostDodany: 07 maja 2018, 10:47 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Tak w ogóle apropo alcantary. Jak sobie radzicie z drobnymi zabrudzeniami? Mokra ściereczka i delikatne przeceranie nie dociskając za mocno? ;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

-------

PostDodany: 07 maja 2018, 11:09 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Poczytaj w świeżym temacie założonym przez Grzeska

PostDodany: 23 maja 2018, 18:48 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

W dniu wczorajszym wymieniłem olej w automatycznej skrzyni biegów. Jak się mi udało zasięgnąć "opinii fachowców", generalnie nie są to jakoś specjalnie awaryjne skrzynie. Sama praca skrzyni wyczuwalnie się poprawiła (do tej pory na "zimnym" nieco szarpało, oraz był dość wyczuwalny problem z przeskoczeniem z 2 na 3 bieg - następowało to dopiero po przekroczeniu grubo 3 tysięcy obrotów), przerzuca biegi jakby bardziej płynniej i bez zbędnego "kręcenia silnikiem". Mam wrażenie, że po włączeniu silnika jeszcze nieco głośniej pracuje, do momentu nagrzania. Jednak owa praca jest już bardziej przyjemna dla ucha niż wcześniejsza praca plus czasem dające się usłyszeć bulgotanie. Metoda wymiany generalnie grawitacyjna, choć już po uzupełnieniu oleju, na włączonym silniku panowie testowali przełożenia, pod autem było jeszcze wiaderko jakby coś jeszcze uleciało i chyba jeszcze trochę dolewali. Czyli końcówka najprawdopodobniej pół dynamiczna :D :D :D

Oleju wlano 4 L. Koszt zamknął się w kwocie 250 zł (założono jeszcze nowe korki i uszczelki.

-------

PostDodany: 23 maja 2018, 18:55 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Wymiana statyczna, czyli ta gorsza... IMHO skrzynia nie powinna głośniej pracować, jak przeciąga biegi to lepiej aby się ktoś podłączył pod jej kalkulator i zrezetował ją. Generalnie ta wymiana z wiaderkiem to z leksza mnie przeraża... bulgotanie w skrzyni to być może efekt wymieszania starego oleju z nowym albo nie wypłukania jej z syfu - nie wiem. Byłem przy wymianie dynamicznej i powiem Ci, że po tym co widziałem, w życiu nie oszczędziłbym na wymianie oleju w automacie.

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

PostDodany: 23 maja 2018, 19:02 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o bulgotanie - gdzieś przeczytałem, nie wiem to nawet nie na naszym forum, że mogło to mieć związek z ubytkiem samego oleju. Jeśli chodzi o oszczędzanie.. nie miałem takiego najmniejszego zamiaru. Niestety, czy to Gliwice, czy Mysłowice gdzie znajdują się rzekomo zacne serwisy skrzyń automatycznych nawet nie podejmowały tematu po usłyszeniu o jakie auto chodzi. Dzwoniłem jeszcze w kilka miejsc, i to było dla mnie optymalne rozwiązanie. Nie zrażałbym się tak bardzo do grawitacyjnej metody, jednak mam jeszcze zbyt małe doświadczenie i wiedzę, więc nie zabieram "fachowego" głosu. Jak padnie... to padnie.. widziały co gały brały :D

-------

PostDodany: 23 maja 2018, 19:33 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Ulysse zgubiło mi kiedyś olej i nie bulgotało, za to zmiana biegów była twarda a skrzyni zdarzalo się "wymiotować" tj. nie udawało się jej zredukować i przypominało to próbującego rzygać kota. Bulgotało, kiedy serwis wymienił uszczelkę między chłodniczką a skrzynią a następnie dolali olej.

Co do serwisów - serio Ci tak mówili...? Ktoś z Mysłowic chwalił sie, że ta skrzynia to jest prosta jak obsługa cepa i jej naprawa nie jest niczym specjalnym - ba, nawet jedną mają na wymianę po naprawie jakby co... za to słyszałem, że skrzynia może paść po wymianie oleju - dlatego dałem zarobić facetom w Ostravě... na miejscu, kawka, herbata, pokaz wymiany oleju, gazetki. Dlatego jak słyszę o takich rzeczach, to śmiem twierdzić, że serwisy to wolą drogie naprawy, na których można skasować klienta na grubą kasę.

Ta skrzynia jest dość prosta i wbrew opiniom, wcale nie jest awaryjna (awaryjny to jest np. PowerShift)

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

PostDodany: 23 maja 2018, 19:34 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Zawsze jeszcze ze dwa razy można zmienić olej i będzie w miarę świeży.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00