Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 17 cze 2019, 7:44

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
PostDodany: 30 kwie 2019, 17:44 
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: Szymon
Lepiej bym tego nie ujął odnośnie Lancii. A co do meganki, oja kobieta, też miała megane 2 cc i daj Pan spokój, krótko mówiąc. Jedno wielkie plastikowe gówno, napakowane elektroniką z padającymi cewkami. Sprzedalismy kupiliśmy Focusa mk2 i jest spokój, uwolniłem się od problemu. :D

PostDodany: 01 maja 2019, 8:26 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Imię: Damian
W Foce mk2 ciekła obudowa parownima i zalewało podłogę po stronie pasażera... ;) Nie ma aut idealnych, faktem jest, że jak dbasz tak masz a Renault faktycznie cierpi na irytujące usterki elektroniki - choć mimo wszystko, wolałbym francuza niż niemca ;)

Lähetetty minun Mate 10 laitteesta Tapatalkilla Obrazek

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

PostDodany: 02 maja 2019, 4:12 

Imię: Szymon
Tam na razie nic nie cieknie, ale zwrócę kiedyś uwagę ;)
Jedyne co miałem to w focusie mk2 fabryczna wadą są cieknace rurki od spryskiwaczy, które idą pod maską na wysokości pokrywy zaworów. Ciekna na nią oraz na cewke, a w 1.6 przynajmniej nie ma żadnej osłony silnika z góry. Co za tym idzie do gniazd, w których umieszczone są świece dostaje się woda i wtedy zaczyna się Meksyk :D
Wymiana kabli, świec plus cewki oraz uszczelnienie rurek pomogło i cieszymy się jazdą.

PostDodany: 02 maja 2019, 22:35 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Na ten problem z rurkami spryskiwaczy w 1.6 bylo... Poszukać pokrywy silnika, która pasowała bodajże z Volvo S40. Plug'n'play. Bo inaczej już wiesz co ;) W Foce mk2 rdzewieje miejsce łączenia blachy z blendą tablicy z tyłu i ranty blotnikow w miejscu styku ze zderzakiem ;) A tak to Foka to spoko gablota ;)

Lähetetty minun Mate 10 laitteesta Tapatalkilla Obrazek

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

PostDodany: 08 maja 2019, 10:02 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

kobez pisze:
30 kwie 2019, 17:44
[...] A co do meganki, oja kobieta, też miała megane 2 cc i daj Pan spokój, krótko mówiąc. Jedno wielkie plastikowe gówno, napakowane elektroniką z padającymi cewkami. Sprzedalismy [...] i jest spokój, uwolniłem się od problemu. :D
Jaki silnik? Wyposażenie? Gównem bym tego nie nazwał, ale... taka jest "nowoczesna" motoryzacja. Coś co ma być skórzane, okazuje się być skórą na siedzisku, a gdzie indziej ecoskórą. Mimo, że to CC i sztywność jest mniejsza niż normalnie, nic nie trzeszczy. Do wszystkiego łatwe dojście, złote gacie dałbym temu, kto wymyślił ściągany schowek pasażera. Dzięki temu fantastyczne dojście do bebechów deski rozdzielczej. Poprzednik jeździł z łożyskiem w kole, gdzie już zamiast kulek były sześcianiki. Myślał, że to szumi automat. No i nie słyszał klepiącego KZFR... Skrzynię mam młodszą od auta o 5 lat (pierwsza zajechana w ten sam sposób, brak wymian oleju), a sprzedający i tak polecał znowu wymienić ją na nową, bo szarpie i przełącza na tryb serwisowy. Cóż, niektórzy myślą, że oleju w skrzyni się nie wymienia, tylko całą. Najlepiej używkę ze starym olejem :lol:

Cóż, gdzieś już pisałem opowieść znajomego mechanika, jak przyjechał do niego właściciel smarta, z przebiegiem ~120k km, że nie ma mocy i telepie budą. Okazało się, że od nowości nie były zmienione: filtry, olej... itd. No i ostał się mu chodzący jeden cylinder - silnik zaciągał powietrze każdą możliwą drogą, tylko nie zapchanym filtrem. I weź pan kup od pierwszego właściciela : yesyes :

Może wystarczyło kupić lepszy egzemplarz? :) Ja po walkach z rdzą, wybieram zajmowanie się w zwiększonym stopniu elektroniką. Chociaż na ten moment tego nie odczuwam - to co nie działało, było odłączane przez poprzedników :lol: Wystarczy naprawić mechanicznie i na powrót podłączyć.

Każdemu według potrzeb, mnie jazda bez dachu odpowiada :) Żonie nawet bardziej :)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00