Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Dudi » 01 wrz 2014, 7:21

:link: 8-O :-? : czerwona :
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: bronx » 01 wrz 2014, 12:42

Już kilka razy na youtube były filmy z tamtych okolic z aktorami z tej samej miejscowości.
Najbardziej podoba mi się tłumaczenie .... "nic się takiego nie stało skoro nikt jeszcze nie złożył zażalenia" ... : czerwona :

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odp: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Pawcio78 » 01 wrz 2014, 15:21

Nie ma mocnych na tą nację. Niestety.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Lukasz_TG » 01 wrz 2014, 15:23

Ta nacja powoli atakuje Niemcy i jest dosłownie przesrane.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Nat » 01 wrz 2014, 15:35

W Nowym Sączu w jedną stronę, w Łodzi w drugą...

:link:

I tak nakręca się spirala nienawiści, podsycana dodatkowo takimi stronami jak demotywatory (aka manipulatory).
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Dudi » 01 wrz 2014, 15:50

Eeee jakieś starocie wyciągasz ;)

P.S. Gdyby ich nie było, to byłby spokój. Zawsze mogą wrócić do siebie jak im tu niewygodnie. Zresztą ta nacja ma w sobie coś, co budzi odrazę i niechęć większej części społeczeństwa.
W Czechach już od jakiegoś czasu mają z tym bardzo duży problem, że nie wspomnę o Francji.

W sumie ja też staroć przypomnę, ale za to jaką aktualną dla Europy :roll: ;)
Zresztą już dawno ktoś powinien pójść po rozum do głowy i wziąć przykład z australijskiej pani premier.

Premier Australii pani Julia Gillard wygłosiła ważne przemówienie 30.III.2011
?To imigranci a nie Australijczycy muszą się dostosować... Bierzcie to lub nie! Jestem zmęczona zamartwianiem się naszego narodu czy nie obrażamy jakichś osobników i ich kulturę. Od czasu ataków terrorystycznych na Bali obserwujemy wzrost nastrojów patriotycznych u większości Australijczyków.?

?Nasza kultura rozwinęła się w ciągu dwóch wieków wysiłków, doświadczeń i zwycięstw milionów ludzi poszukujących wolności.?

?Mówimy głównie po ANGIELSKU, nie po hiszpańsku, libańsku, arabsku, chińsku, japońsku, rosyjsku czy w jakimkolwiek innym języku. Dlatego jeżeli pragniecie stać się częścią naszej społeczności nauczcie się naszego języka.?

?Większość Australijczyków wierzy w Boga. To nie jest jakiś chrześcijański prawicowy polityczny wymysł, ale fakt, ponieważ chrześcijańscy mężczyźni i kobiety utworzyli ten naród na chrześcijańskich zasadach i to jest wyraźnie udokumentowane. Właściwym jest, by to było uwidocznione na ścianach naszych szkół. Jeżeli Bóg obraża ciebie, sugeruję znajdź sobie inną część świata jako twój nowy dom, ponieważ Bóg to część naszej kultury.?

?Zaakceptujemy wasze wierzenia i nie będziemy o nic pytać. Żądamy tylko byście zaakceptowali nasze i żyli w harmonii i pokojowym radowaniu się razem z nami.?

?To jest NASZ KRAJ, NASZA ZIEMIA i NASZ STYL ŻYCIA i pozwolimy wam w pełni radować się tym wszystkim. Gdy jednak skończycie z narzekaniem, marudzeniem i uskarżaniem się na naszą flagę, naszą rotę, nasze chrześcijańskie poglądy, na nasz styl życia, zachęcam was do skorzystania z jednego z największych wolności australijskich, z PRAWA DO OPUSZCZENIA naszego kraju?.

?Jeśli ci się tu nie podoba to WYJEDŹ. Nie zmuszaliśmy ciebie byś tu przyjechał. Chciałeś tu być. Zaakceptuj więc kraj, który TY obrałeś.?
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Lukasz_TG » 01 wrz 2014, 15:52

Niemcy są zesrani i na prędce zmieniają przepisy :)
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Nat » 01 wrz 2014, 16:15

Dudi pisze:P.S. Gdyby ich nie było, to byłby spokój.
Tak sobie myślę, że to mógłby być żywcem cytat z Niemiec z lat 30, krajów dawnej Jugosławii lat 90 czy Rwandy roku 1994. Kraje te zafundowały sobie "spokój".
A w Polsce "oni" (różnych narodowości) mieszkali przez długie wieki współtworząc potęgę naszego kraju.
Nie przyłączę się więc do Twojego życzenia.
Dudi pisze:Zawsze mogą wrócić do siebie jak im tu niewygodnie.
To znaczy dokąd?
Cyganie mieszkają w Polsce już od co najmniej 600 lat.
Dudi pisze: Zresztą ta nacja ma w sobie coś, co budzi odrazę i niechęć większej części społeczeństwa.
Równie proste rozumowanie: Polska "nacja" (wiadomo, każdy Polak to złodziej) budzi odrazę i niechęć większej części społeczeństwa niemieckiego. I co dalej?
Jeśli ktoś nie może sobie poradzić z własną nienawiścią i uprzedzeniami - może warto choć trochę POZNAĆ tę inną "nację" - polecam chociażby znakomity film "Papusza" lub twórczość Kusturicy. Albo może odrobinę historii?
Dudi pisze:?Premier Australii pani Julia Gillard wygłosiła ważne przemówienie 30.III.2011: To imigranci a nie Australijczycy muszą się dostosować(...)
Dziwi mnie Twój zachwyt nad tym stekiem bredni.
Dlaczego bredni?
Powodów jest wiele:
- choćby ten, że przykład z czapki, gdyż Cyganie w Polsce NIE są imigrantami. Podobnie jak polscy Żydzi, Muzułmanie czy Ukraińcy. Zawsze żyliśmy razem, dopiero Hitler w 1939 i Stalin w 1945 roku wykastrował polskość z wielowiekowej multikulturowości.
- choćby ten, że to właśnie biali, chrześcijańscy Australijczycy (w tym ta niezbyt mądra Pani premier) SĄ imigrantami w Australii. I to nie byle jakimi - przez stulecia do Australii zsyłano najgorsze szumowiny i bandytów. To tacy właśnie imigranci zniszczyli kulturę Aborygenów, a samych Aborygenów mordowali bez pardonu i szykanowali (przymusowa sterylizacja, kradzież dzieci celem przymusowej asymilacji, oficjalne uznanie Aborygenów za zwierzęta aż do lat 60 XX wieku!) .
Jest to ich kraj, to prawda, ale tylko dlatego, że ukradli go rdzennym mieszkańcom.
Wypowiedź pani premier jest więc szczytem bezczelności i hipokryzji.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Dudi » 01 wrz 2014, 18:31

To ja tylko dodam dla spokoju ducha (mojego oczywiście), że w 100% popieram panią premier Australii :)
No, ale cóż ilu ludzi tyle poglądów. To jak udowadnianie wyższości gruszki nad jabłkiem. Lub odwrotnie.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Nat » 01 wrz 2014, 18:37

Jasne, przecież nie ma zakazu popierania bezczelnych hipokrytów. ;)
Gdyby takowy wprowadzić - nie tylko demagogiczna premier Australii, ale większość polityków na świecie musiałaby zmienić zajęcie.
Oni przecież całkiem przyzwoicie żyją z wmawiania ludziom, że bzdury które głoszą - to są pełnoprawne gruszki (lub jabłka), a nie zgniłki bazujące na najniższych ludzkich instynktach...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: cysiek » 01 wrz 2014, 19:06

Nat ciewawe czy takie samo miałbyś stanowisko gdyby to się działo w Twojej okolicy lub bezpośrednio Ciebie dotyczyło. Punkt wodzenia zalezy od siedzenia. W dzieciństwie często nasze okolice nawiedzali cyganie z jakimiś ciuchami, dywanami itd. I ludzie nie mówili o nich dobrze. Jak ktoś był sam w domu to nie otwierano drzwi. Matka opowiadała ze jedna pokazywała ubrania a druga szukała cennych rzeczy. Historii mnóstwo takich słyszałem. I tak teraz ten temat mi o tym przypomniał. O cyganie dobrze sie u nas nie mowi. Dlatego ja jestem ostrożny w jakichkolwiek ocenach.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Nat » 01 wrz 2014, 19:46

U nas Cyganie też się pojawiają. Ale dużo więcej złego zaznałem od meneli i złodziei narodowości polskiej.
Nigdy jednak nie przyszłoby mi do głowy obciążać ich grzechami całego narodu polskiego i pisać, że z tego powodu Polacy budzą moją odrazę.
Dla lekkiego rozluźnienia atmosfery - wiecie może jak nazywa się starożytny Cygan?
...










...
Romantyczny.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: stabraf » 01 wrz 2014, 23:07

...szkoda gadać...dziadostwo do wyplewienia i tyle z mojej strony w temacie...

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Ramzes_II » 02 wrz 2014, 0:14

stabraf pisze:...szkoda gadać...dziadostwo do wyplewienia i tyle z mojej strony w temacie...
No to komu w drogę, temu Aviomarin (*) żeby się nie pożygał...
Obrazek

(*) audycja zawierała lokowanie produktu :lol:
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Co tam się u was dzieje w tych Sączach???

Post autor: Duch-Dziadka » 02 wrz 2014, 9:19

Dudi pisze:To ja tylko dodam dla spokoju ducha (mojego oczywiście), że w 100% popieram panią premier Australii :)
No, ale cóż ilu ludzi tyle poglądów. To jak udowadnianie wyższości gruszki nad jabłkiem. Lub odwrotnie.
Zgadzam się w zupełności...nie mam nic do obcokrajowców róźnej maści, ale dlaczego ja mam się do nich dostosowywać a nie oni do mnie... :)

Wróciłem tydzien temu z Londynu. Miałem okazję zjechać go wzdłuż przez różne dzielnice.
I te zamieszkane przez inne nacje można by określić słowami znanymi w naszym kraju: Ch...j, d...pa i kamieni kupa.
Przedmieścia Londynu to jedne z najgorszych rejonów(najbardziej brudnych zaniedbanych zasyfiałych) jakie kiedykolwiek widziałęm w europejskich miastach. Momentami miałem wrażenie, że jestem gdzieś w krajach 3 świata.
Giulietta Veloce 2016r

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”