Serwis w Krakowie po raz n-ty

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

tgp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 411
Rejestracja: 05 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: jakby Kraków

Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: tgp » 04 paź 2011, 20:26

Witam,

Jak wygląda obecnie ranking serwisów zajmujących się Lanciami (Kappa) w Krakowie i okolicach?
Czeka mnie najprawdopodobniej wymiana sprzęgła (i być może dwumasy :-? )
Od warsztatu wymagam uczciwości, solidności (każda śrubka wraca na swoje miejsce ;) ) oraz możliwości obserwacji naprawy (czysto praktycznie, po pierwsze lubię popatrzeć a po drugie często naprawa zajmuje mniej czasu niż moja podróż do domu i z powrotem) oraz terminowości (umawiamy się na godzinę i tak zostaje).
No dobra, w ostateczności chociaż jakąś kombinację w/w cech. :lol:
Ktoś może coś polecić na podstawie swoich doświadczeń (tylko nie sprzed 5 lat)?
Może w tym przypadku może być dowolny solidny serwis a niekoniecznie "lanciolubny"?
Niestety na podstawie informacji z forum wysnuwam smutny wniosek, że chyba każdy serwis jest w stanie zepsuć coś od czasu do czasu. No i chodzi o to, żeby raczej rzadziej niż częściej i w razie wpadki byli w stanie unieść ciężar poprawki :lol:

Pozdrawiam,
G.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: wujekp » 04 paź 2011, 21:34

tgp pisze:Witam,

Jak wygląda obecnie ranking serwisów zajmujących się Lanciami (Kappa) w Krakowie i okolicach?
Czeka mnie najprawdopodobniej wymiana sprzęgła (i być może dwumasy :-? )
Od warsztatu wymagam uczciwości, solidności (każda śrubka wraca na swoje miejsce ;) ) oraz możliwości obserwacji naprawy (czysto praktycznie, po pierwsze lubię popatrzeć a po drugie często naprawa zajmuje mniej czasu niż moja podróż do domu i z powrotem) oraz terminowości (umawiamy się na godzinę i tak zostaje).
No dobra, w ostateczności chociaż jakąś kombinację w/w cech. :lol:
Ktoś może coś polecić na podstawie swoich doświadczeń (tylko nie sprzed 5 lat)?
Może w tym przypadku może być dowolny solidny serwis a niekoniecznie "lanciolubny"?
Niestety na podstawie informacji z forum wysnuwam smutny wniosek, że chyba każdy serwis jest w stanie zepsuć coś od czasu do czasu. No i chodzi o to, żeby raczej rzadziej niż częściej i w razie wpadki byli w stanie unieść ciężar poprawki :lol:

Pozdrawiam,
G.
Nienie polecam nikogo, z tego powodu o którym napisałeś. Każdy jest w stanie coś zepsuć. Nie myli się ten, kto nic nie robi. Do tego w starych samochodach (a nie czarujmy się takimi większość z nas jeździ) czasem jak się jedno ruszy to posypie się coś innego. I potem problem, czy mechanik coś zepsuł czy po prostu rozleciało się ze starości, a mechanik tylko dokończył dzieła szturchając śrubokrętem przy okazji naprawy czegoś innego.

Zarówno na Saskiej jak i w Mogilanach zdarzało mi się "obserwować" naprawę. O ile to było coś niewielkiego i faktycznie więcej czasu bym stracił na dojazdy. I raczej nie powinieneś mieć z tym problemu o ile będziesz obserwował, a nie pouczał mechanika :) - nikt nie lubi jak mu się ktoś wpieprza w robotę (nawet samo patrzenie na ręce może być wkurzające).

Ale w Mogilanach raczej zostawiam samochód. W godzinach pracy nie mam czasu tam jeździć i sterczeć (niestety już nie pracują w soboty). Odstawiam samochód w umówionym terminie na koniec dnia (mam przy okazji transport do domku przez mechanika, który zazwyczaj dłubie przy moim samochodzie, więc sobie po drodze jeszcze pogadamy) i jak jest zrobiony to odbieram. I jestem umiarkowanie zadowolony, ale nikogo nie polecam, bo każdy prędzej czy później zrobi Ci coś z czego będziesz niezadowolony. Lepiej żebyś psioczył na siebie że tak wybrałeś, niż na mnie że ja Ci poleciłem :D

Prawda jest taka, że najlepiej byłoby samemu dłubać. Wtedy byłbyś zadowolony i nie mógłbyś powiedzieć, że ktoś coś Ci zepsuł :D
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

tgp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 411
Rejestracja: 05 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: jakby Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: tgp » 04 paź 2011, 21:46

No właśnie z moim trochę mi żal dawać komukolwiek "na próbę" bo auto naprawdę wygląda na zadbane (również mechanicznie). Nie ma raczej takiej opcji że się coś posypie ze starości - co najwyżej z braku delikatności przy naprawie :lol:
Tak czy inaczej, może ktoś napisze coś co mi pomoże dokonać wyboru? Wymiana sprzęgła z przyległościami niby nie wymaga jakiegoś specjalnego doświadczenia (wymaga na pewno praktyki i narzędzi/dobrego warsztatu) ale właśnie chodzi o toż, eby czegoś przy okazji nie popsuć :lol:

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: wujekp » 04 paź 2011, 21:52

tgp pisze:Wymiana sprzęgła z przyległościami niby nie wymaga jakiegoś specjalnego doświadczenia (wymaga na pewno praktyki i narzędzi/dobrego warsztatu) ale właśnie chodzi o toż, eby czegoś przy okazji nie popsuć :lol:
Z tego co wiem, to wymiana sprzęgła nie jest w naszych samochodach jakąś wielką filozofią. Jestem przekonany, że poradzi sobie z tym każdy rozgarnięty mechanik (niezależnie od marki najczęściej naprawianej), a oba wspomniane warsztaty to nie raz przerabiały (serwis w Mogilanach na pewno wymieniał sprzęgło w co najmniej jednej Kappie 2.0t 20v :D ). Ale oczywiście nikogo nie polecam :D
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: MICHO » 04 paź 2011, 21:58

Ja robiłem z Lucynką u chłopaka koło Gdowa (z polecenia) przede wszystkim bardzo tanio! Wszystko co robił zrobił dobrze i solidnie i co najważniejsze na włoszkach się zna! Kumpel serwisuje u niego Stilo i Bravo i złego słowa nie powie .... ja jak na razie też! Wymieniał mi wszystkie płyny filtry + olej, kompletny rozrząd z pompą wody, pasek alternatora + rolka + sprzęgło alternatora, Wahacze + wszystkie elementy gumowe przedniego zawieszenia! Do tego doszło ogólne sprawdzenie auta dociąganie opasek śrubek luzów itd. Naprawa tylnych drzwi + regulacja przednich. Za same części + materiały eksploatacyjne zapłaciłem 2200 zł.
Mechanika to jego pasja i robi to w garażu koło domu, pracował w serwisie Fiata teraz robi na siebie! Auto odstawiłem we wtorek wieczorem a w czwartek w południe miałem telefon że wszystko zrobione!

Teraz mały konkurs! Kto zgadnie ile zapłaciłem za robociznę w/w rzeczy ?
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: Bichoń » 05 paź 2011, 15:25

MICHO pisze:Ja robiłem z Lucynką u chłopaka koło Gdowa (z polecenia) przede wszystkim bardzo tanio! Wszystko co robił zrobił dobrze i solidnie i co najważniejsze na włoszkach się zna! Kumpel serwisuje u niego Stilo i Bravo i złego słowa nie powie .... ja jak na razie też! Wymieniał mi wszystkie płyny filtry + olej, kompletny rozrząd z pompą wody, pasek alternatora + rolka + sprzęgło alternatora, Wahacze + wszystkie elementy gumowe przedniego zawieszenia! Do tego doszło ogólne sprawdzenie auta dociąganie opasek śrubek luzów itd. Naprawa tylnych drzwi + regulacja przednich. Za same części + materiały eksploatacyjne zapłaciłem 2200 zł.
Mechanika to jego pasja i robi to w garażu koło domu, pracował w serwisie Fiata teraz robi na siebie! Auto odstawiłem we wtorek wieczorem a w czwartek w południe miałem telefon że wszystko zrobione!

Teraz mały konkurs! Kto zgadnie ile zapłaciłem za robociznę w/w rzeczy ?
Możesz podać jego namiary?

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: MICHO » 05 paź 2011, 19:28

Numer tel. wysyłam Ci na priv
Tylko do niego trzeba wcześniej zadzwonić i umówić się na termin! Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to również dam numer!
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

tgp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 411
Rejestracja: 05 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: jakby Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: tgp » 07 paź 2011, 8:42

Może jakieś doświadczenia z serwisem w Wieliczce?
Nie wiem ile Lancii jest w Krakowie, ale chyba gdzieś jeździcie poza Saską/Mogilanami? :)

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: Bichoń » 07 paź 2011, 9:05

Raz odwiedziłem ten serwis w Wieliczce, ale na drobną robotę, więc ciężko ocenić na tej podstawie ich fachowość. Zarówno szef, jak i mechanik sprawiali wrażenie kompetentnych. Słyszałem też kilka dobrych opinii o nich i ani jednej złej.
Szef tego serwisu jeździ thesisem :-)

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: MICHO » 07 paź 2011, 9:35

Nie słyszałem złych opinii :) Jeżdżę koło nich kilka razy w tygodniu i zawsze mają dość duży ruch co by wskazywało że nie są złym serwisem! Natomiast sadząc po obserwacji szyldów chyba już autoryzacji nie mają! Z jakiego powodu? Nie wiadomo! Tego Thesisa już dawno tam nie widziałem ... chyba zmienił :P
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: Bichoń » 07 paź 2011, 9:43

MICHO pisze:Tego Thesisa już dawno tam nie widziałem ... chyba zmienił :P
Jeszcze na wakacjach go miał i bardzo go sobie chwalił.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: wujekp » 07 paź 2011, 18:20

tgp pisze:Może jakieś doświadczenia z serwisem w Wieliczce?
Nie wiem ile Lancii jest w Krakowie, ale chyba gdzieś jeździcie poza Saską/Mogilanami? :)
Artjas korzysta z tego serwisu. I nie narzeka, wręcz przeciwnie. Innych korzystających nie znam (przynajmniej się nie ujawniają).
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
cocoon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 739
Rejestracja: 03 kwie 2009, 20:53
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: cocoon » 07 paź 2011, 20:12

Ja powtórzę co napisałem w innym wątku:Odświerzę trochę temat polecanych warsztatów w Krakowie. Jeżdżę do nich już z 3 autem i nigdy nie mieli żadnej wtopy.Jak nie wiedzą to się do tego przyznają albo się nauczą i zrobią.Robią wszystkie auta w miarę skromnych warunków lokalowych .Lancia nie jest im obca jako że wcześniej pracowali w Fiacie.Części są w stanie załatwić wszystkie jeżeli są dostępne.Robią wszystko, łącznie z poprawkami blacharskimi,tłumikami itp.Ceny części i robocizny naprawdę przyjazne dla kieszeni i najważniejsze że robią jak dla siebie Edward Skrzelowski Kraków ul.Heltmana 10 tel. 607102025. To taka uliczka równoległa do Wielickiej nad Lidlem przy tejże Wielickiej.Zniżka na Kartę Klubową raczej nie potrzebna
I tego będę się trzymał :D
CROMA 1,9 JTDM 150 KM 272/B AVORIO VANITOSO VR.z wirusem
FREEMONT URBAN 2.0 JTDM2 automat 170 KM (narazie)
była : Kappa 2,4 JTD 616A GRIGIO URANO z jeszcze nowszym wirusem :)
>wojtekr3@interia.pl 600 227 557
Idiotów na świecie nie ma wcale tak wielu. Są tylko bardzo dobrze rozstawieni

tgp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 411
Rejestracja: 05 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: jakby Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: tgp » 07 paź 2011, 21:24

cocoon pisze:... Edward Skrzelowski Kraków ul.Heltmana 10 tel. 607102025. To taka uliczka równoległa do Wielickiej nad Lidlem przy tejże Wielickiej.Zniżka na Kartę Klubową raczej nie potrzebna
I tego będę się trzymał :D
To jest dokładnie tam gdzie wskazuje google?
Czy robiłeś u nich coś poważniejszego? Np. sprzęgło/dwumas? ;)
Czy pracują w sobotę? Wystawiają faktury/rachunki?
Na razie nie mam więcej pytań :roll: :lol:

Awatar użytkownika
cocoon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 739
Rejestracja: 03 kwie 2009, 20:53
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: cocoon » 07 paź 2011, 21:39

1. dokładnie tak
2.w Kappie nie ale w Themie tak .Byłem u nich wczoraj i z myślą o Tobie pytałem i nie widzą problemu
3. tak i tak
CROMA 1,9 JTDM 150 KM 272/B AVORIO VANITOSO VR.z wirusem
FREEMONT URBAN 2.0 JTDM2 automat 170 KM (narazie)
była : Kappa 2,4 JTD 616A GRIGIO URANO z jeszcze nowszym wirusem :)
>wojtekr3@interia.pl 600 227 557
Idiotów na świecie nie ma wcale tak wielu. Są tylko bardzo dobrze rozstawieni

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”