Montaż LPG w Krakowie

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Montaż LPG w Krakowie

Post autor: jerzy » 03 gru 2012, 20:35

Witam - chciałbym uzyskać informacje o dobrym zakładzie gdzie montują LPG.Bo takich co montują,tylko dlatego żeby zamontować i zarobić jest wielu.A potem trzeba jeździć bez końca do poprawy bo za dużo pali,szarpie,gaśnie i tp.
Dokładnie chodzi mi o montaż LPG do alfy 156 poj.2000tys.Licze na Waszą mądrość.

pozdro,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ;)

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: mac1us » 03 gru 2012, 21:16

Nie polecam jednego z najstarszych zakładów montażu lpg czyli mogilska naprzeciw policji. Dobre opinie słyszałem o zakładzie znajdującym się na terenie wydziału mechanicznego Politechniki Krakowskiej, jadąc od strony Huty skręcajac za Oplem i jadąc prosto zakład po prawej stronie.

Awatar użytkownika
KrissEB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 753
Rejestracja: 01 kwie 2012, 0:55
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków, Bełchatów

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: KrissEB » 03 gru 2012, 21:22

mac1us pisze: Dobre opinie słyszałem o zakładzie znajdującym się na terenie wydziału mechanicznego Politechniki Krakowskiej, jadąc od strony Huty skręcajac za Oplem i jadąc prosto zakład po prawej stronie.
Byłem tam ostatnio dowiadywac się o instalację. Polecałbym bardziej pierwszy zakład BRC od Mogilskiej (bo są tam dwa obok siebie) . Jak z nimi rozmawiałem o instalacji to czuć ze wiedzą co mówią, ponadto sprawdzają auto przed założeniem instalacji czy dobrze "chodzi" żeby potem z gazem nie było problemów. Najtańsza sekwencja u nich ok 2500 zł.

Czytałem też troche na forum i byłem na ul. Żaglowej ze dwa razy na drobnych naprawach i długo czasu znalezienie usterki im nie zajeło (skręca się zaraz obok muru klasztoru, są tablice AUTO-GAZ)

To tyle co mogę pomóc w Krakowie:)
Były: Skoda Favorit 1.3 92'
         Skoda Felicja 1.3 95'
         Lancia Kappa 2.0t 16v 96'
         Lancia Y10 1,1 Avenue 92'
         Lancia Y 1,2 - 60 KM 98'
Są:
  Lancia Beta H.P.Executive 2.0 IE 82'- w trakcie remontu
  Lancia Zeta 2.0 Turbo - 147 KM 95'

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: jerzy » 03 gru 2012, 21:49

Ul.Mogilska wi za wi Komendy Policji ..................


Faktycznie to by się zgadzało,w listopadzie robił tam instalację.syn kolegi do golfa III i jest jak na razie niezadowolony.Jeździ do poprawy - regulacji. Proszę o więcej .
pozdro,,,,,,,,,,,,,,, : zolta :

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: michalkrk » 03 gru 2012, 21:55

Zakładałem 2 racy instalację (do 2-óch samochodów) w zakładzie Autotest (maja stronę www) na terenie Politechniki Krakowskiej - 1 zakład od ulicy. Obydwie instalacje to BRC do silników 5-cylindrowych i złego słowa nie mogę powiedzieć. Mają hamownię i wiedzę, Założenie instalacji 1 dzień. Ja polecam w 100% bo dotychczas się nie zawiodłem.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: Mariusz91 » 03 gru 2012, 22:29

:link:

Ja polecam ten warsztat. Znajomy polecił mi go (zakładał gaz do Mazdy323F i bardzo sobie chwali) Sam byłem tam dowiadywać się w sprawie montażu gazu. Bardzo sympatyczne chłopaki z którymi godzinkę spędziłem na pogawędkach o motoryzacji ;) Znają się na rzeczy i sprawdzają auto przed zamontowaniem instalacji. (Wyszło przy okazji że Themka miała trochę nie bardzo w wydychanym, co na miejscu poprawiliśmy) Ciężko do nich trafić, ale warto się pofatygować.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: Bichoń » 04 gru 2012, 11:43

Ja z kolei zakładałem do kappy 16vT na ul. Myśliwskiej:
http://gaz.auto.pl/
i jestem też z nich zadowolony. Żadnych problemów, a już ze 2 lata jeździ.

tgp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 411
Rejestracja: 05 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: jakby Kraków

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: tgp » 04 gru 2012, 12:37

bichon pisze:Ja z kolei zakładałem do kappy 16vT na ul. Myśliwskiej:
http://gaz.auto.pl/
i jestem też z nich zadowolony. Żadnych problemów, a już ze 2 lata jeździ.
Ja też zakładałem na Myśliwskiej i w sumie zakładają prawie poprawnie, ale niestety mi podpadli. Na tyle, że już bym tam nie pojechał - no chyba że byliby wyraźnie atrakcyjniejsi cenowo. Podsumowując: dla mnie są raczej przeciętni, chociaż na tle wszechobecnego braku kompetencji i druciarstwa to może wcale nie tak źle :lol:

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: jerzy » 04 gru 2012, 17:23

Dzięki panowie chyba skłaniał bym się do tego zakładu przy Politechnice,mam do nich rzut beretem.Jak założę to się pochwalę.Ale na razie powstały kłopoty i nie ma autka.
Pozro,,,,,,,,,,,,,, :D

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: MICHO » 08 gru 2012, 17:16

Polecam mojego byłego sąsiada !

http://www.mechanik.krakow.pl

Serwisowałem u nich dwa auta na LPG !!! Fachowo, solidnie i profesjonalnie !!! Chyba nie tanio ale czasem lepiej dać pare zł więcej jak jest wszystko na 100% OK ;)
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: jerzy » 11 gru 2012, 10:03

Witam - jutro montaż LPG tj.środa 12.12.2012.do Alfy 156 i 155 KM. Zdecydowałem się jednak na zakład BKZ za Poliotechniką tj.Mogilska 39.Zakładam BRC koszt 2600zł. A potem będzie testowanie i zobaczymy jak autko będzie chodziło.
Pozdro,,,,,,, :D

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: jerzy » 15 gru 2012, 19:54

Jest już zamontowane - wg mnie zamontowali to w sposób przemyślany t.zn. w miejscu gdzie nie będzie przeszkadzać przy innych pracach przy silniku.W sposób jasny i dokładny wytłumaczone zostały zasady i sposób działania instalacji.Ponieważ jest to sekwencja BRC jest 24 m-ce gwarancji od początku z tym ,że będzie się przyjeżdżać na przeglądy gwarancyjne.T.j. pierwszy przegląd jest po 15 tys.km lub 1 rok.od daty montażu i jest bezpłatny.Drugi przegląd jest też po 15 tys.km lub 1 rok tylko,że jest płatny 140 zł.Przeglądy trzeba wykonywać by utrzymać gwarancje 24 m-ce.Ponadto jest assistance na tą instalacje jak by się zepsuło coś na terenie kraju w odległości 60 km od punktu naprawy (bezpłatny transport laweta).

Teraz jak się autko sprawuje na gazie? jak .na razie jest OK. Praktycznie instalacja jest bezobsługowa t.zn. braknie gazu samo przechodzi na etylinę i odwrotnie przy temp.35 stopni przechodzi na gaz i nie ma różnicy w pracy i mocy silnika.Są diody ,które pokazują przejście na gaz i odwrotnie - diody (pokazują ilość gazu).Można samemu w każdej chwili przejść na etylinę i odwrotnie. le pali jeszcze za wcześnie na ocenę.

Reasumując autkiem jeździ syn i ja to przekazuję co on mi powie, ale ogólnie biorąc myślę,że Zakład BKZ ul.Jana Pawła 39 jest godny polecenia.Myślę,że zdania nie zmienię.

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,,,,

death knight
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2011, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż LPG w Krakowie

Post autor: death knight » 24 lut 2013, 13:55

Witam, jak autko teraz jeździ po zagazowaniu? Ja też się przymierzam do zagazowania w BKZ(teraz Karat) ypsilona.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”