Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

grubybarti666
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2013, 19:56
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: grubybarti666 » 25 lip 2013, 17:42

Kupiłem niedawno Lancie za małe pieniądze ze świadomością że licznik był kopany ale nie wiedziałem, że można przy tam aż tyle rzeczy zepsuć. Czy to możliwe żeby zepsuli mi przy tym poduszki powietrzne, sterowanie z kierownicy itd ? Dla tego potrzebuje jakiegoś ogarniętego mechanika / elektryka z okolicy.

Auto dałem do naprawy ale niestety Pan u którego naprawiałem auto był mało rozgarnięty i powiedział że auto z silnikiem 2.0 się nie rozpędza po prostej drodze bo "muszą się oleje dotrzeć" no jak na razie się nie dotarły. Generalnie chyba nawet nie podłączył go pod komputer. Na przeglądzie powiedzieli że może to być EGR albo przepływomierz. Muszę też naprawić serwomechanizm ABSu. Możecie polecić kogoś kto robi Lancie w okolicy najlepiej ten model ale chyba nie koniecznie.
4aD Studio - tworzymy nowoczesne strony internetowe, sklepy internetowe a także wszystkie inne serwisy

Awatar użytkownika
JackRM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 02 cze 2013, 17:43
Imię: Jacek
Lokalizacja: Ferrara, Italia

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: JackRM » 01 sie 2013, 14:13

i co ? znalazłeś kogoś z głową ?
ja mam podobny problem - w przyszłym tygodniu będę w Polsce w Rybniku i muszę wymienić pasek rozrządu z rolkami, oleje filtry i 4 kapcie w Lyberce.
Nie wierzę, że mimo aktywności Rybnika na forum, nikt nie może polecić żadnego warsztatu..
Była:Lancia Lybra 1.9jtd 2000 grigio Elisa 105KM/255Nm tuned by Ramzes_II @130KM/315Nm
Była:Lancia Delta III 1.6MJT Platinum 2012 Poltrona Frau Gran Luce bicolore nero/grigio underground
Jest: Fiat Freemont 2.0MJT 2015 170KM automat Black Code AWD

grubybarti666
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2013, 19:56
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: grubybarti666 » 01 sie 2013, 14:48

Nic a nic chyba będę jechał na chybił trafił.
4aD Studio - tworzymy nowoczesne strony internetowe, sklepy internetowe a także wszystkie inne serwisy

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: Lukasz_TG » 01 sie 2013, 14:55

Wszystko wskazuje na uszkodzoną taśme air bag, niestety nie da się jej naprawić, trzeba szukać używanej.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

pääkäyttäjä

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: pääkäyttäjä » 01 sie 2013, 15:14

JackRM pisze:i co ? znalazłeś kogoś z głową ?
ja mam podobny problem - w przyszłym tygodniu będę w Polsce w Rybniku i muszę wymienić pasek rozrządu z rolkami, oleje filtry i 4 kapcie w Lyberce.
Nie wierzę, że mimo aktywności Rybnika na forum, nikt nie może polecić żadnego warsztatu..
Hm... kolega z pracy (jeździ włoszczyzną) jak i ja sam, zaglądałem do serwisu "Service Master" na Żorskiej obok Makro. Kolega i ja jestem póki co zadowolony a panowie są konkretni. Ceny normalne ale trzeba się umawiać. Uprzedzając głosy, że to sieciówka - może i jest, ale faceci konkret. Jeden facet robił w serwisie Fiata i zna włoszczyznę.

W zasadzie to powinienem był być ostrożny w polecaniu jakiegokolwiek serwisu - wszak teraz ujeżdżam hiszpański traktor...

Awatar użytkownika
JackRM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 02 cze 2013, 17:43
Imię: Jacek
Lokalizacja: Ferrara, Italia

Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: JackRM » 03 sie 2013, 13:47

daghda pisze: Hm... kolega z pracy (jeździ włoszczyzną) jak i ja sam, zaglądałem do serwisu "Service Master" na Żorskiej obok Makro. Kolega i ja jestem póki co zadowolony a panowie są konkretni. Ceny normalne ale trzeba się umawiać. Uprzedzając głosy, że to sieciówka - może i jest, ale faceci konkret. Jeden facet robił w serwisie Fiata i zna włoszczyznę.
Oj, żebyś wiedział że trzeba się umawiać.. Po wielkiej znajomości mam termin na czwartek rano, jak nie pasuje to wrzesień (!!)
Jak wrócę od nich to będę mógł coś o warsztacie powiedzieć.




tapnięte ze starego jabłkofonu
Była:Lancia Lybra 1.9jtd 2000 grigio Elisa 105KM/255Nm tuned by Ramzes_II @130KM/315Nm
Była:Lancia Delta III 1.6MJT Platinum 2012 Poltrona Frau Gran Luce bicolore nero/grigio underground
Jest: Fiat Freemont 2.0MJT 2015 170KM automat Black Code AWD

grubybarti666
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2013, 19:56
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: grubybarti666 » 03 sie 2013, 15:33

Lukasz_TG pisze:Wszystko wskazuje na uszkodzoną taśme air bag, niestety nie da się jej naprawić, trzeba szukać używanej.
A nie może być to po prostu błąd komputera ?
4aD Studio - tworzymy nowoczesne strony internetowe, sklepy internetowe a także wszystkie inne serwisy

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: Kris » 20 sie 2013, 22:22

A ja ciągle jeżdżę sobie do warsztatu w Popielowie chociaż mam do niego 25 km. I jak do tej pory nie narzekam. Warsztat jest jakieś 200 za światłami w Popielowie jadąc od Wodzislawia. Mechanika polecili mi alfaholicy więc przypuszczam że makaron mu nie obcy
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy


pääkäyttäjä

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: pääkäyttäjä » 21 sie 2013, 8:58

JackRM pisze: Oj, żebyś wiedział że trzeba się umawiać.. Po wielkiej znajomości mam termin na czwartek rano, jak nie pasuje to wrzesień (!!)
Jak wrócę od nich to będę mógł coś o warsztacie powiedzieć.
Eee, aż tak? Czekałem góra trzy dni... Teraz też, umawiałem się w poniedziałek na dzisiaj...
MacioBA pisze:Kris - to Carzona?
Jeżeli to Carzona to tam też mają wiecznie full (próbowałem się tam "wbić" ale czasu nie było terminów) ale sąsiad o nich też mi (pozytywnie) wspominał... chociaż ja osobiście wolę poczekać z oceną : gafa :

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: MacioBA » 21 sie 2013, 11:42

Co do Carzony to merytorycznie raczej bez zastrzeżeń (robiłem tam kiedyś klimę), ale koszty naprawy i części były znacząco zawyżone niestety...

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: Kris » 22 sie 2013, 14:44

to nie Carzona... Warsztat jest przy głównej drodze na Wodzisławskiej. Na mapce LKP - link w moim podpisie umieściłem tam kiedyś dane tegoż warsztatu.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

pääkäyttäjä

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: pääkäyttäjä » 22 sie 2013, 14:57

W którym miejscu...? Jeżdżę tamtędy dzień w dzień i jedyny warsztat to ten blacharz po prawej...

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: Kris » 02 wrz 2013, 9:50

za blacharzem, również po prawej stronie jakieś dwa domy dalej. Na posesji widoczne są altanki na sprzedaż.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zeta - Rybnik i okolice - dobry mechanik?

Post autor: grodek » 03 wrz 2013, 9:54

Mechanik który sobie z Lancią poradzi - Marcin 697339618 , warsztat mieści się na ul.Mikołowskiej , od strony Katowic - za stacją benzynową Bliska w stronę bazyliki po lewej stronie , na płocie jest reklama. Można dodać że został polecony od gościa od czerwonej Lancii Delta. Z kolei dobry elektryk jest na ul.Chabrowej przy hurtowni motoryzacyjnej na przeciw Vectry , szybko i solidnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”