Kto zarządza wylotem 7-ki z Krakowa?

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Kto zarządza wylotem 7-ki z Krakowa?

Post autor: przedszkolak » 03 wrz 2013, 0:31

Witam Krakusów, mam takie drobne pytanie o zarządcę drogi nr 7 na wylocie na Warszawę, czy odcinek należy do Miasta Krakowa czy do Generalnej Dyrekcji. Chodzi o odcinek za ostatnimi światłami w Krakowie, gdzie na początku został położony prawdopodobnie w zeszłym tygodniu asfalt. W sobotę jechałem tamtędy i rozwaliłem sobie kilka rzeczy w Teresce, a zaznaczam, że znam tą drogę od kilkudziesięciu lat, bo przynajmniej raz na miesiąc tam jeżdżę. Dla zasady chce ściągnąć kogoś kto temu jest winien. Jechałem wolno itp. Straty będę znała dopiero w czwartek, ale widziałem , już pękniętą osłonę silnika i 5 błędów, nie mówiąc o takich drobiazgach jak żarówka. Ja wiem, że w Małopolsce 1 t asfaltu i 1 m? ścianki szczelinowej w przetargach kosztuje 1 złoty, ale żeby droga miała ponad 10 cm różnicy w pionie to drobna przesada. Droga nie spełnia norm, czyli po prostu, źle została zbudowana, ja już sobie sam załatwię laboratorium i inne drobiazgi, żeby odpowiedzialny za to oberwał. Jeśli możecie to odpowiedzcie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MariuszKRK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 09 lis 2011, 20:52
Imię: Maniek
Lokalizacja: Krakow i okolice

Re: Kto zarządza wylotem 7-ki z Krakowa?

Post autor: MariuszKRK » 24 wrz 2013, 15:26

a nie odpowiedzialny jest za to ZikiT?
Lancia Kappa TDs ujeżdzana do pracy:)
Lancia Kappa TDs SW

Alfa Romeo 166 JTD
ex Fiat Coupe 16V Turbo
ex Alfa 155 1.8 TS
ex Alfa 155 1.7TS
ex Alfa 164 2.0TS

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Kto zarządza wylotem 7-ki z Krakowa?

Post autor: ArtoKucior » 07 paź 2013, 9:31

juz trochę czasu minęło od Twojego postu Przedszkolak...Jak tam sprawę rozwiązałeś ? Ja jadąc swoją alfą również trafiłem na taką niespodziankę ale wszystko szczęśliwie się skończyło że nic się nie stało

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto zarządza wylotem 7-ki z Krakowa?

Post autor: przedszkolak » 14 paź 2013, 22:50

Trochę kosztowało i będzie jeszcze kosztować, sprawdzenie Examinerem, na szczęście mam znajomych. Uszkodzony czujnik poziomowania z tyłu, wtyczka tylnego hamulca elektromagnetycznego wyskoczyła, czyli błędy na CANie, oczywiście cała choinka do skasowania, żarówki jeszcze nie wymieniłem i nie wyregulowałem - prawdopodobnie spadł przegub, tylny hamulec do wymiany, jestem umówiony na regenerację, może uda się zrobić. Moja Małżonka przeklęła kogoś (kumple z Gdaki powiedzieli z imienia i nazwiska), komu serdecznie współczuję, bo kara go nie minie. Mnie przeszło, tylko współczuję temu kto zarządza, bo wiem kto, ja nigdy nie odpuszczam, kiedyś mu dopiekę i nie ważne, że wina jest zbiorowa, ten odcinek od kilkunastu lat tak wygląda. Pewno padło nie tylko na mnie, ja nie odpuszczam nawet po kilkunastu latach, z każdym po kolei ktoś się rozlicza.

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Kto zarządza wylotem 7-ki z Krakowa?

Post autor: mac1us » 14 paź 2013, 22:53

A da coś dochodzenie po sprawie, w jaki sposób udowodnisz, że stało się to na tej drodze i właśnie wynikły takie uszkodzenia?

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto zarządza wylotem 7-ki z Krakowa?

Post autor: przedszkolak » 15 paź 2013, 12:16

Szczerze mówiąc wpisuję to w koszty, ale zemsta smakuje tylko na zimno i nie pomylę się na wet o jedno biuro, a jest ich kilka do przestawienia. W tym przypadku nie chodzi o pieniądze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”