Examiner - kto pomoże ?

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Examiner - kto pomoże ?

Post autor: bronx » 18 lis 2013, 14:37

Witam, potrzebuję dostępu do examinera (jako narzędzia serwisowego) w celu włączenia czujnika pary w centralce klimatyzacji.
czy ktoś może pomóc, ma ktoś dostęp do tego narzędzia i pomógł by w rozwiązaniu problemu ??????

Awatar użytkownika
batman
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Posty: 1629
Rejestracja: 08 sie 2011, 19:11
Imię: Artur
Lokalizacja: Gliwice

Re: Examiner - kto pomoże ?

Post autor: batman » 25 lis 2013, 21:58

Cześć.
Jak chcesz podpiąć się do examinera to polecam serwis na Daszyńskiego. Powołaj się na Artura ze srebrnej Y i będzie OK. Zapłacisz co prawda, ale niedużo ;)
W celu "bliższych" informacji pisz na priv.
Pozdro
Były: Fiat 125p, Fiat 126p (5 szt.), Trabant 1,1 kombi, Skoda Favorit, Lancia Delta 1,6 ie '94, Lancia Y elefantino blue '97, Opel Vectra B'98, Lancia Y 1,2 8V '95, Fiat Punto 1,1 SX '96, Fiat Linea 1,4 16V T-Jet (wylądował pod czołgiem :) ), Fiat Seicento 0,9 '99
Są: Lancia Y elefantino rosso 1,4 16V '00, Fiat Stilo 1,6 16V '02, Lancia Y LS 1,2 16V '00, Lancia Ypsilon 1,2 16V '04
"Się robi" - Lancia Y 1,4 T-Jet Martini : yesyes : (planowany efekt - 180 KM i 300 Nm przy ok 940 kg masy)
LANCIA .... to jest choroba, chyba nieuleczalna :lol:


lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Examiner - kto pomoże ?

Post autor: lybra1,9 » 25 lis 2013, 23:06

bronx pisze:Witam, potrzebuję dostępu do examinera (jako narzędzia serwisowego) w celu włączenia czujnika pary w centralce klimatyzacji.
czy ktoś może pomóc, ma ktoś dostęp do tego narzędzia i pomógł by w rozwiązaniu problemu ??????

Z poziomu examinera nie ma takiej opcji .Tylko zczytaj zawartośc centralki z i wpisz do.Nie tędy droga
Jesli dotyczy czujnika zaroszenia przednich szyb/pary/Jesli coś innego/zaroszenia parownika/ tez nie ma takiej opcji.
!!!!!!!!!!Dywagacje tylko i wyłacznie- na temat czujnika zaroszenia przedniej szyby i dodatkowej nagrzewnicy/nie tylko dla diesla ale dla benzyny oprócz 1,6!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Toż to samo tylko inne wyświetlanie i dodano sterowanie halogenami ale to pikuś.No i jakość przycisków
Pewne numery obsługiwał VAS /nie znalazłem logiki/najlepiej podłaczyc na "stole" i za pomocą w/w programu uaktywnić czujnik zaroszenia jak równiez dodatkowa nagrzewnicę.Podpowiem PIN 11 złacza B/nie ma znaczenia czy po lifcie/ ma linię K a tu juz wszystko wolno lub programatorem willem ,lecz tu potrzebujesz "dawcy"

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Examiner - kto pomoże ?

Post autor: bronx » 26 lis 2013, 8:13

Batman dzięki !!!!!!!!!!!!!!
Nasz kolega z forum który również walczy z tym czujnikiem odwiedził kilka ASO i examiner nie ma takiej opcji.

Lybra1,9 wygrzebie centralkę, nie wiesz czy zczytam ją autocomem ?
Ew. co innego mogę użyć ?

Możesz naświetlić mi sprawę dodatkowej nagrzewnicy ?

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Examiner - kto pomoże ?

Post autor: lybra1,9 » 26 lis 2013, 9:06

Zeby ją podłączyć autocomem nie musisz wygrzebywać na stół.Na 9 pinie złącza eobd masz linię K dla sterownika klimy.Czy autocom ruszy? : cenzura : go wie?Może texa?nie potrafię tego powiedzieć.Na pewno "willem" to ruszy,czy coś innego?
Na "stół" tylko w celach edukacyjnych innej metody nie znam/może jest nie wiem/
Jak miałem Lybre "szpec od Lancii Lybry" musiał mi uaktywnić obsługe dodatkowej elektrycznej nagrzewnicy bo pomimo fizycznego dołożenia przewodów/przekazników,etc/ona i tak bez dodatkowego programowania nie chciała chodzić. Dopiero centralka na "stół" i kilka sekund i wszystko działało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”