AW 55-50 SN - serwis skrzyn w malopolskim (i nie tylko)

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Serwis automatycznych skrzyń biegów w Krakowie

Post autor: Bichoń » 27 kwie 2015, 19:43

Znacie dobry, sprawdzony i niedrogi serwis automatycznych skrzyń biegów? Chcę zrobić wymianę oleju.
Polecono mi tych, ktoś miał z nimi do czynienia? :link:

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis automatycznych skrzyń biegów w Krakowie

Post autor: wujekp » 27 kwie 2015, 23:40

bichon pisze:Znacie dobry, sprawdzony i niedrogi serwis automatycznych skrzyń biegów? Chcę zrobić wymianę oleju.
Polecono mi tych, ktoś miał z nimi do czynienia? :link:
To podobno dobry serwis. Ja natomiast korzystałem z ich usług (AFAIR Sentyrz miał jakieś terminy, które mi niezbyt pasowały) i na razie Croma jeździ :D
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis automatycznych skrzyń biegów w Krakowie

Post autor: wujekp » 08 sty 2017, 23:53

U kogo wtedy wylądowałeś? Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z krakowskimi serwisami automatów?

Niestety automat w Cromie wyzionął totalnie ducha (padło "sprzęgło", pytanie czy coś jeszcze) i stoję przed dylematem.
Oddać go w dobre ręce do naprawy (pytanie do kogo - Sentyrz ma bardzo różne opinie w necie i chętnie poznałbym opinie z pierwszej ręki, goście z Malborskiej - o ile z wymianą oleju większość osób sobie poradzi bez problemu, to nie jestem w 100% przekonany, że poważną naprawę tez ogarną na tip-top). Albo pogonić Cromę w stanie jak jest - czyli oddać komuś w dobre ręce :D kto sobie ogarnie to sam. Tak czy siak będzie bolało : beczy :
Jeśli miałbym robić ten automat, to faktycznie w dobrym warsztacie, najlepiej do tego takim w którym jest szansa że koszty nie wybuchną :D . O ile to możliwe w tym przypadku.
Stąd wszystkie opinie o serwisach są mile widziane.

PS. Jakby ktoś reflektował na dobrze wyposażoną Cromę z uwaloną skrzynią to piszcie na maila - jest to jedna z rozważanych przeze mnie w przypływie rozpaczy opcji ...
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis automatycznych skrzyń biegów w Krakowie

Post autor: Bichoń » 09 sty 2017, 0:14

Wybrałem wtedy Sentyrz, ale to była tylko wymiana oleju. Zrobili na mnie dobre wrażenie w warsztacie (byłem przy wymianie), ale to była prosta robota (następne wymiany robiłem już sobie sam).
Jak siedziałem tam w biurze to słyszałem rozmowę szefa (?) przez telefon z klientem, gdzie powiedział, że oni zrobią każdą skrzynię (w sensie, że każdej się podejmą), tylko kwestia kosztów.
Jeżeli to samo "sprzęgło", a skrzynia popularna, to może nie będzie to tragedia finansowa. Tak czy inaczej, porozmawiałbym z nimi.

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Serwis automatycznych skrzyń biegów w Krakowie

Post autor: michalkrk » 09 sty 2017, 7:58

dobry tez jest na:
Kościuszkowców 16, 30-001 Kraków
Telefon:12 268 13 97
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Serwis automatycznych skrzyń biegów w Krakowie

Post autor: MICHO » 09 sty 2017, 20:32

Wujek, ten serwis na Gromady Grudziąż z tego co wiem bardzo solidny! Roboty się nie boją i beznadziejne przypadki ratowali. Mój kolega tam długie lata pracował. Serwis ten funkcjonuje już bardzo długo. Gdyby byli kiepscy to dawno by upadli ... :)
Masz dylemat to prawda. Koszta duże i albo wydasz na naprawę i sprzedasz auto w normalnej cenie tylko pytanie po co wtedy sprzedawać albo możesz sprzedać auto za cenę pomniejszoną o koszta naprawy ale ... nie masz samochodu i dalej jesteś w plecy o tą samą kwotę co za naprawę :/

A bo sobie nakupicie tych włoskich wynalazków .... ;)
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis automatycznych skrzyń biegów w Krakowie

Post autor: wujekp » 09 sty 2017, 21:55

MICHO pisze:Wujek, ten serwis na Gromady Grudziąż z tego co wiem bardzo solidny! Roboty się nie boją i beznadziejne przypadki ratowali. Mój kolega tam długie lata pracował. Serwis ten funkcjonuje już bardzo długo. Gdyby byli kiepscy to dawno by upadli ... :)
Masz dylemat to prawda. Koszta duże i albo wydasz na naprawę i sprzedasz auto w normalnej cenie tylko pytanie po co wtedy sprzedawać albo możesz sprzedać auto za cenę pomniejszoną o koszta naprawy ale ... nie masz samochodu i dalej jesteś w plecy o tą samą kwotę co za naprawę :/

A bo sobie nakupicie tych włoskich wynalazków .... ;)
Panie, skrzynia japońska jest. Siakiś Aisin. Zresztą to co się psuje w Cromach to akurat mało włoskie. Skrzynie japońskie (automaty) albo niemieckie (manuale), wtryski tyż chyba niemieckie (Bosch cy cuś) ...
Co do meritum. To jeśli naprawię to nie po to żeby sprzedawać. :D Chociaż miałem kilka miesięcy temu taką pokusę, coby sobie odmienić, w końcu Cromą już trzy lata śmigam. Tylko pomyślałem o kupowaniu kolejnego "nowego" samochodu, gdzie liczba oszustów i krętaczy jest chyba większa na metr kwadratowy niż we Wronkach i mi przeszło. Zresztą co innego kupię jako mały miejski samochód? Zwłaszcza że trzeba by wtedy odświeżyć istotnie rocznik? No Delta może by mnie kusiła. Tylko trochę ciasna jest, też raczej byłby diesel, więc dostałbym podobny silnik (bo 1.9 biturbo to jakiś taki głośny był jak taką jeździłem), ładniejszą budę i trochę ciaśniejsze wnętrze. Do tego ogólnie nowszy samochód, tyle za za dużo "nowszą" kasę. Co jeszcze można by mieć - Volvo V70 - tyle że ono było fajne do 2000 roku, potem takie sobie, a teraz jest brzydkie. Ostatnia odsłona jest chyba brzydsza niż Croma. Tyle że prestiża więcej. Może jeszcze Mazda 6 (ładna zwłaszcza w tym zajebistym czerwonym kolorze) - tyle że opinie różne, no i może Mondeo. I tyle ...
No może jeszcze ze dwa modele by się znalazły, tyle że poza oczywiście nowszym rocznikiem, z reguły nie mają za wiele do zaoferowania.
Więc chociaż kołacze się po łbie myśl że to głos z góry żeby sprzedać Cromę, to też zaraz pojawia się refleksja - co w zamian?
Będę myślał ...
michalkrk pisze:dobry tez jest na:
Kościuszkowców 16, 30-001 Kraków
Telefon:12 268 13 97
Do nich to jeżdżę z czołgiem. Na amerykańcach się znają, nie przeczę. Specjalizują się w tym. Ale też nie jest tak żebym piał z zachwytu. Jeździłem z poprawkami (tak wiem, nie robi błędów ten kto nic nie robi). Tyle że nie jestem przekonany że specjalizują się w naprawach skrzyń. Robią amerykańce więc automat im nie dziwny, ale żeby zlecić im kompleksową naprawę samej skrzyni?
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis automatycznych skrzyń biegów w Krakowie

Post autor: Bichoń » 18 sty 2017, 12:24

I jak/u kogo skończył twój fiacik?

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis automatycznych skrzyń biegów w Krakowie

Post autor: wujekp » 18 sty 2017, 21:38

Bichoń pisze: 18 sty 2017, 12:24 I jak/u kogo skończył twój fiacik?
Jeszcze nie skończył :D
Sentyrz narysował przede mną wizję kompleksowego remontu skrzyni i jakąś kwotę z kosmosu. Faraon polecił mi serwis pod Kielcami i tam też stwierdzili, że na wymianie konwertera się nie skończy i też narysowali przede mną wizję kompleksowego remontu skrzyni, tyle że za kwotę mniej więcej połowę niższą. I nad tym można by się zastanawiać. Tyle że ja nie bardzo mam czas na takie zabawy. Dlatego jednak spróbuję sprzedać Cromę tak jak jest. Może się trafi ktoś kto ma albo więcej czasu, albo ma taką skrzynię używaną której jest pewny i ją sobie wymieni. To popularny automat i na alledrogo jest sporo takich skrzyń, tyle że ja nie mam wystarczającej wiedzy żeby się porywać na używkę.
A Croma jest w fajnej wersji wyposażenia, więc może ktoś się zdecyduje. Zobaczymy. Muszę się tylko zastanowić nad jakąś racjonalną ceną. No i nie bardzo mam nawet czas żeby zrobić zdjęcia w ciągu dnia ... : beczy :
A jak się nie sprzeda za rozsądna kwotę, to pewnie ją zatargam pod te Kielce ...
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

freeq7322
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:44
Imię: Sebastian

AW 55-50 SN - serwis skrzyn w malopolskim (i nie tylko)

Post autor: freeq7322 » 11 cze 2017, 14:22

Witam wszystkich,

nadeszla kolej na kolejna Thesis ktorej skrzynia biegow krzyczy `ratuj mnie`.

Chodzi tutaj o Thesiske 3.0 V6 z automatem, 130 tys przebiegu.

Szukam kogos kto juz naprawial swoja skrzynie (nie tylko w malopolsce) i moglby mi polecic warsztat z czystym sumieniem oraz zastanawialem sie czy jest jakis warsztat w Krakowie lub okolicach ktoremu moznaby bylo powierzyc takie zadanie.

Czy jest ktos taki kto moglby mi pomoc w tej kwestii?
Czekam na wasze odpowiedzi!

Pozdrawiam,
Sebastian
Ostatnio zmieniony 11 cze 2017, 16:05 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy umieszczać posty w odpowiednim dziale!

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: AW 55-50 SN - serwis skrzyn w malopolskim (i nie tylko)

Post autor: Bartek-Lodz » 11 cze 2017, 14:28

Ja się zastanawiam nad jednym, Thesis z przebiegiem 130 tys. i padła skrzynia?
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: AW 55-50 SN - serwis skrzyn w malopolskim (i nie tylko)

Post autor: wujekp » 11 cze 2017, 18:31

freeq7322 pisze: 11 cze 2017, 14:22 Szukam kogos kto juz naprawial swoja skrzynie (nie tylko w malopolsce) i moglby mi polecic warsztat z czystym sumieniem oraz zastanawialem sie czy jest jakis warsztat w Krakowie lub okolicach ktoremu moznaby bylo powierzyc takie zadanie.
W Krakowie masz np. Sentyrza. Ja robiłem swoją skrzynię w Cromie (AFAIK jest to ta sama konstrukcja) u Zapały pod Kielcami - serwis ten ma dobre opinie, wygląda dość profesjonalnie, a różnica w kosztach pomiędzy nimi a Sentyrzem uzasadniała zabawę z odstawieniem tam samochodu.
Ale nie będę polecał nikogo :D - na razie samochód jeździ, ale czy Ty też byłbyś zadowolony?
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: AW 55-50 SN - serwis skrzyn w malopolskim (i nie tylko)

Post autor: adamM20 » 13 cze 2017, 13:47

freeq7322 pisze: 11 cze 2017, 14:22 Chodzi tutaj o Thesiske 3.0 V6 z automatem, 130 tys przebiegu.


Czy jest ktos taki kto moglby mi pomoc w tej kwestii?

Pozdrawiam,
Sebastian
... ASB Długołęka, 55-095 Długołęka/k. Wrocławia, ul. Wrocławska 6g, tel. 71 315-26-72, 609-100-340.
Zdecydowanie polecam tych Autentycznych Fachowców. Tak na marginesie wiele jest "warsztatów ASB" ale niewielu wie, że bardzo często skrzynia kurierem jedzie do Długołęki a "warsztat ASB" bierze dodatkową marżę.
Pozdrawiam.

freeq7322
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:44
Imię: Sebastian

Re: AW 55-50 SN - serwis skrzyn w malopolskim (i nie tylko)

Post autor: freeq7322 » 13 cze 2017, 20:07

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Adamie,
rozumiem ze wstawiales tam swoja Thesiske??

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: AW 55-50 SN - serwis skrzyn w malopolskim (i nie tylko)

Post autor: adamM20 » 14 cze 2017, 12:11

freeq7322 pisze: 13 cze 2017, 20:07 Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Adamie,
rozumiem ze wstawiales tam swoja Thesiske??
... kappę, która miała problem z pompą hydrauliczną, A-6 (znajomego), w którm ASB zbuntowała się z tytułu zbyt ostrego jeżdżenia, sprzegło elektromagnetyczne do Punto z CVT, które dojechało do Długołęki kurierem i parę innych ASB, w których "maczałem swoje palce".
Tak na marginesie znam losy jednej skrzyni ASB, która kurierem przejechała Polskę tak prawie "po przekątnej" ażeby zostać naprawioną w Długłęce a następnie wróciła do jej właściciela za pośrednictwem "warsztatu ASB". Do dzisiaj słyszę z jego ust jaki to super "warsztat ASB" ale oczywiście z przyzwoitości nie mam zamiaru tego prostować, wszak własne przekonanie o trafnym wyborze serwisanta przy okazji generujące dobre samopoczucie jest bezcennym ...... .
Co do Thesis to się okaże jak uruchomię silnik choć z racji udokumentowanych śladów holowania Lancii przez handlarza/handlarzy na "N" nie spodziewam się niczego dobrego, dlatego jak nie dam rady jej ogarnąć samodzielnie to skrzynia na plecy i trasą A-4 w kierunku Wrocławia/Długołęki.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”