Czy jest na sali jakiś prawnik?

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

tgp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 411
Rejestracja: 05 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: jakby Kraków

Czy jest na sali jakiś prawnik?

Post autor: tgp » 15 paź 2017, 21:57

Witam,

Spotkała mnie absurdalna sytuacja. Kupiłem towar na pewnym znanym portalu aukcyjnym, ale niestety towar miał wady. Ponieważ szkoda mi czasu na przepychanki i stan przedmiotu był wystarczający chociaż nie do końca zgodny z opisem, to wystawiłem naprawdę bardzo wyważony komentarz typu "nie polecam" stwierdzający jedynie fakt drobnych wad i pochwałę szybkiej wysyłki.
Po niedługiej korespondencji dostałem przedsądowe wezwanie do usunięcia komentarza ze względu na narażanie dobrego imienia, itp. wraz z roszczeniami na kilkanaście tysięcy złotych.
Do mojego pytania o to, co konkretnie w komentarzu sprzedawcy nie pasuje, nie ustosunkował się tylko stwierdził, że jeśli nie usunę komentarza to będę się "bujał po sądach".
Wygląda to na taktykę sprzedawcy w celu wymuszenia usunięcia niewygodnego komentarza.
Pomimo, że zarzuty sprzedającego brzmią absurdalnie, wolę być przygotowany do ewentualnej konfrontacji jeśli faktycznie złoży pozew do sądu. Mam raczej mizerne doświadczenie z wymiarem sprawiedliwości ale podejrzewam, że samo "bycie niewinnym" nie zawsze gwarantuje, że wszystko zostanie załatwione szybko, łatwo i przyjemnie.
W tym celu poszukuję porady prawnej, ale raczej na już. No i oczywiście niedrogo ;)
W związku z tym zapytuję czy ktoś zna kogoś kto mógłby mi pomóc w Krakowie (preferowana południowo-zachodnia część)?

PS. Mógłbym oczywiście usunąć komentarz negatywny (jeden z kilkunastu na koncie tego sprzedawcy), ale kłóci mi się to z poczuciem sprawiedliwości. Biorąc pod uwagę sposób jego podejścia do rozwiązywania problemów cieszę się, że nie skorzystałem z prawa do reklamacji...

Pozdrawiam,
G.

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Czy jest na sali jakiś prawnik?

Post autor: michalkrk » 15 paź 2017, 22:33

pierwsze zgłos spór na allegro i załącz plik ze zdjęciem tego co Ci wysłali...po drugie zgłos sprawę na policję...jako zastraszanie...jako dowód bedziesz musial zostawić to co kupiłeś dołączyć opis z aukcji i opis niescisłości...i jednocześnie kontakt z jakims adwokatem...ja niestety żadnego nie znam.
pozdrawiam
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

tgp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 411
Rejestracja: 05 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: jakby Kraków

Re: Czy jest na sali jakiś prawnik?

Post autor: tgp » 15 paź 2017, 22:51

No właśnie nie bardzo chciałbym zostawiać tego co kupiłem, bo tego używam na co dzień. Mi nie chodzi o wyciągnięcie jakichś konsekwencji wobec gościa (bo uważam, że każdy jest kowalem swojego losu) tylko o poradę prawną i ewentualną pomoc jeśli sprzedający zdecyduje się założyć sprawę przeciwko mnie w sądzie. Oczywiście odpłatnie w miarę moich możliwośc. Mi po prostu szkoda czasu na jakieś przepychanki i raczej zakładam że jednak to blef. Z wiadomych względów nie chcę podawać szczegółów na forum, ale jego roszczenia wydają mi się absurdalne. Z krótkiego śledztwa internetowego wiem, że finansowo stoi całkiem nieźle więc możliwości ma.

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy jest na sali jakiś prawnik?

Post autor: Bartek-Lodz » 16 paź 2017, 1:27

Pozew na kilkanaście tysięcy złotych??? Samo zastępstwo procesowe dla takiej kwoty to 3600 + opłata sądowa za sprawę 2%. Już widzę jak ten sprzedający idzie do sądu. Kolejna sprawa to regulamin allegro - masz prawo do swojej oceny a twoja ocena jest taka jaką dałeś. Do tego dochodzi sprawa ew. zastraszania ale...
Jak chcesz abym Ci mógł konkretnie poradzić to napisz na priva co kupiłeś - co jest nie tak i jaki komentarz wystawiłeś.

Co do mojego doświadczenia - no cóż, prawnikiem nie jestem ale kilkanaście spraw rocznie w sądach toczę z różnymi upierdliwcami i ubezpieczalniami a ponadto pomagam znajomym. Póki co przegrana jedna z ZUSem o zasiłek rehabilitacyjny żony - ale w tym przypadku to ciężko wygrać z mafią a po tej sprawie jestem mądrzejszy bo poznałem pewne kruczki i przy następnej będzie na moim.
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

waclawm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 309
Rejestracja: 11 mar 2017, 18:57
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Wrocław/Czasem Opole

Re: Czy jest na sali jakiś prawnik?

Post autor: waclawm » 16 paź 2017, 15:26

Sprawa przed sadowa tez jest platna. Polega na mediacji miedzy stronami. Wiec wydaje mi sie ze powiniennes sie zwrocic do osoby ktora reprezentuje strone sprzedawcy i z nia pertraktowac...
Lancia Kappa SW 1998- 2.4(gaz)175
Poszukuje drugiego

tgp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 411
Rejestracja: 05 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: jakby Kraków

Re: Czy jest na sali jakiś prawnik?

Post autor: tgp » 16 paź 2017, 20:01

waclawm pisze: 16 paź 2017, 15:26 Sprawa przed sadowa tez jest platna. Polega na mediacji miedzy stronami. Wiec wydaje mi sie ze powiniennes sie zwrocic do osoby ktora reprezentuje strone sprzedawcy i z nia pertraktowac...
Nie do końca rozumiem. Na razie dostałem mailem "dokument" w wordzie pisany "w imieniu klienta" ale podpisany przez tego klienta. Zakładam, że to takie straszenie, ale z drugiej strony ludzie miewają różne problemy psychiczne i po prostu dmuchając na zimne wolę się poradzić kogoś co w razie faktycznych problemów. Nie bardzo widzę możliwość mediacji. W moim komentarzu nie ma nieprawdy, wulgaryzmów, ba - nawet nie donoszę się negatywnie do sprzedawcy tylko do przedmiotu. Mam też korespondencję mailową z której wynika wprost, że sprzedawcę interesuje tylko i wyłącznie usunięcie komentarza. Mam pewne zasady którymi się kieruje w życiu i uważam, że karmienie takich w moim rozumieniu patologi jest bardzo szkodliwe dla wszystkich.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Czy jest na sali jakiś prawnik?

Post autor: FXX » 16 paź 2017, 20:21

Niech mnie ktoś poprawi, ale czy takiego dokumentu nie powinieneś dostać pocztą?
A nie plik w wordzie, bez podpisu czy z jakimś wklejanym podpisem?

Imho, zapisałbym sobie wszystkie maile wymienione z nim, odpisał, że nie masz zamiaru nic usuwać, a wszelką korespondencję przyjmujesz tylko pocztą.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

waclawm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 309
Rejestracja: 11 mar 2017, 18:57
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Wrocław/Czasem Opole

Re: Czy jest na sali jakiś prawnik?

Post autor: waclawm » 16 paź 2017, 20:45

Jezeli to jest pismo przedsądowe to powinno być od kancelarii prawnej i na pewno nie mailem tylko pocztą.

Maila to ja sobie mogę "odpalić" raz na miesiąc a worda wogóle nie mieć
Lancia Kappa SW 1998- 2.4(gaz)175
Poszukuje drugiego

ioffshem
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 95
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:35
Imię: PIOTR
Lokalizacja: Krasnobród///Steyr

Re: Czy jest na sali jakiś prawnik?

Post autor: ioffshem » 16 paź 2017, 22:48

Tylko poczta ,zgłoszenie sporu i zastraszania do allegro i spoko na luzie on tylko straszy to go postrasz, idź do rzecznika praw konsumenta -bywają nawet w powiatach--a on ci wysmaruje oficjalne pismo do gościa pouczy o konsekwencjach zastraszania i to wszystko za darmochę
Pzdr...
AR 75 2,5 v6 MILANO była
Kappa 2,0 20v 95r była
jest Kappa 2,0 20v 98r. Alfa 166 2,5

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”