Mechanik Rafał - Okrzeszyn obok Powsina

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Mechanik Rafał - Okrzeszyn obok Powsina

Post autor: bassooner » 30 lip 2015, 23:55

syndromie86! cóż za wejście na forum! z przytupem i to w poście nr 1! ale dobrze, że sytuację opisałeś i naświetliłeś... ktoś ominie pana Rafała, a ktoś pojedzie (jak to w życiu) ja na pewno nie (bo i za daleko) no i jakoś ci wierzę... ;-)

pozdrawiam...
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
darbo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 28 sty 2012, 15:47
Imię: Darek
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Mechanik Rafał - Okrzeszyn obok Powsina

Post autor: darbo » 31 lip 2015, 17:46

Mam samochód, który był podobno serwisowany u RZO...

To kibel jest, ale kto jest za to odpowiedzialny? - to nie mam zdania :-?
były: Citroeny BX 1.4; 1.9D; 1.6 LPG; 1.6; 1.9 GTI4x4; Citroen BX1.8TD, Citroen Xantia 2.1TD EPIC
Citroen CX 2.5T GTI; Citroen XM 3.0LPG; Citroen XM 2.1TD, Mercedes 124 3D, Fiesta 1.3, Audi 80 1.6, Lancia Kappa 2.4JTD SW, Citroen Xantia 2.0HDI plus Lancia Kappa 2.4 oraz Lancia Lybra 1.8LPG i Citroen XM Break 2.1TD

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Mechanik Rafał - Okrzeszyn obok Powsina

Post autor: Flyman » 31 lip 2015, 18:08

Acha! To ja, już tradycyjnie, stanę w środku. Pan Rafał, którego nie znam (ale przecież to nie ma znaczenia, bo słyszałem o nim i widziałem, chyba jego pracę), ma opinię bardzo dobrego mechanika. Od kilkunastu lat obserwuję złotawą Kappę serwisowaną przez Pana Rafała. Jeździ nią koleżanka z pracy, która powiada:
? Zawsze mnie przyjmuje, kiedy mam problem.
? Auto zawsze szybko ogarnięte.
? Ceny przystępne za robociznę i za części.
? Duży wybór części.
? Mam jeszcze tę Kappę tylko dzięki niemu i będą nią jeździła do jej końca, którego nie widać, mimo, że Kappa już do żółtych blach się kwalifikuje.

Awatar użytkownika
darbo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 28 sty 2012, 15:47
Imię: Darek
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Mechanik Rafał - Okrzeszyn obok Powsina

Post autor: darbo » 31 lip 2015, 18:17

Flyman pisze:Acha! To ja, już tradycyjnie, stanę w środku.
Flymann, Ty to jesteś obrońca tych uciśnionych mechaników :D : gafa : : jump2 :

Tradycyjnie to stajesz nie po środku, lecz po stronie...

Mimo to, za obronę Argenty masz u mnie nieustanne uznanie : ok2 : . Większość krytyków AR67 nie daje sobie rady z Twoją argumentacją a niektórzy się wiecznie kompromitują.

pozdrawiam Cię serdecznie :-P
były: Citroeny BX 1.4; 1.9D; 1.6 LPG; 1.6; 1.9 GTI4x4; Citroen BX1.8TD, Citroen Xantia 2.1TD EPIC
Citroen CX 2.5T GTI; Citroen XM 3.0LPG; Citroen XM 2.1TD, Mercedes 124 3D, Fiesta 1.3, Audi 80 1.6, Lancia Kappa 2.4JTD SW, Citroen Xantia 2.0HDI plus Lancia Kappa 2.4 oraz Lancia Lybra 1.8LPG i Citroen XM Break 2.1TD

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Mechanik Rafał - Okrzeszyn obok Powsina

Post autor: cysiek » 02 sie 2015, 8:19

U Rafała bylem dwa razy z jak sądzę poważną robotą tzn wymiana rozrządu. Druga wizyta była jakiś miesiąc temu. Wybór tego warsztatu to cena oraz wiedza i doświadczenie. Ja byłem przy wymianie. Wszystkie prace wykonywał sam Rafał. Oczywiście blokady były użyte. Jak sam twierdzi bez też się da ale motor nie będzie dobrze pracował. Ja narzekać nie mogę bo wymiana została wykonana bez zastrzeżeń.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
_Rafako_
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1488
Rejestracja: 21 sty 2015, 12:04
Imię: Olek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mechanik Rafał - Okrzeszyn obok Powsina

Post autor: _Rafako_ » 02 sie 2015, 22:00

Byłem u Rafała wielokrotnie. Po konsultacjach z innymi jego klientami, zawsze przy odbiorze auta patrzę czy zostało zrobione wszystko to, za co zapłaciłem (jeśli tylko weryfikacja jest fizycznie możliwa). Tak samo postępuję u innych mechaników (np. żądam wjechania autem na kanał / podnośnik przed jego odbiorem, jeśli wymieniane były np. hamulce). Umiejętność odróżnienia alternatora od akumulatora trochę w życiu pomaga. Nie zazdroszczę całkowitym motoryzacyjnym laikom, zdanym na łaskę (a częściej - niełaskę) mechaników. Zaletą Rafała jest bez wątpienia fakt, że zna się na "materiale" zwanym Lancia i łatwiej mu diagnozować ten sprzęt. Zauważyłem jednak, że pewnego dnia skończyła się u niego era "wszystkiego po 5 złotych" i ceny usług stały się "rynkowe". To zapewne odstraszyło część klientów, których stać wyłącznie na drut, sznurek i gwoździe...
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. z obecnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle, że warszawscy "mechanicy od Mercedesów" są nieco lepsi od warszawskich "mechaników od Lancii". Niby tylko o przysłowiową "długość ogona" ale jednak...
...to jeden z fundamentalnych powodów, dla których Lancie stały się dla mnie jeno przelotnymi romansami :-P
MaXserwis - najlepszy wśród warsztatów
Jest: plastik Mondeo MKV 2.0 D '20 + Megane IFL cabrio '99 + Mercedes W123 200D '83 + Mercedes 124 CE '90 + Fiat 126p FL '90 + BMW 540i Touring...
Były: K SW 2.4 20V, Lybra SW 2.0 20V, K 2.0 20V x 2, Y10 bicolore, K 2.0 20VT, Thema 2.0 16V x 2, Delta II 1.6 8V, Y 1.2 8V, Y 1.2 16V, Y10 Selectronic, Delta HPE 2.0 16V bicolore, K 2,4 20V...

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”