Lancia - reanimacja aluminiowych felg

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Lancia - reanimacja aluminiowych felg

Post autor: Kazik » 02 wrz 2005, 19:12

Też kiedyś miałem chęć sam wypolerować i polakierować felgi :) Do usuwania powłok lakierniczych polecano mi SKANSOL, ja jednak mechanicznie papierkiem ściernym zdarłem kawałek lakieru ? zaskoczyło mnie jak szybko aluminium się utlenia ? kilka godzin i traciło połysk. Nie w tym jednak problem ? szukałem już lakieru w sprayu do polakierowania felg i znajomi wyśmiał mnie ? nie ma sensu lakierować felg aluminiowych na pewno długo nie wytrzyma! W sklepie z lakierami sprzedawca wydał taką samą opinie (nawet nie pytany; chciałem lakier lub srebrzankę do felg aluminiowych). Zaproponował jakiś specjalny lakier bezbarwny do aluminium, ale od razu zastrzegł, że będzie to drożej kosztowało niż malowanie piecowe i prawdopodobnie mniej wytrzymałe. Dlatego zawiozłem do piaskowania i malowania piecowego ? na razie jest super ? za 1 felgę płaciłem 100zl

Awatar użytkownika
Kmicic
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 208
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia - reanimacja aluminiowych felg

Post autor: Kmicic » 03 wrz 2005, 12:46

pasta polerska gruba a pozniej drobna + plus tarcza z filcem + wiertarka z regulacja obrotow.

Ale to bardzo wymagajace zajecie. Najpierw trzeba by bylo wypiaskowac felge a nie wiem czy to jest wskazane w koncu to miekki metal.
Kmicic

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Lancia - reanimacja aluminiowych felg

Post autor: grzole » 26 lis 2005, 18:25

W Themie na próbę zrobię w okolicach Zielonki renowacje alusków. Jak ruszę d..psko to będą zrobione niedługo. Gdy odbiorę je to opowiem jaki efekt. Cena ma być jakoby podobna do tej co Kmicic płacił. Zobaczymy.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
chris
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 219
Rejestracja: 17 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz (kujawsko - pomorskie)

Lancia - reanimacja aluminiowych felg

Post autor: chris » 18 sty 2006, 17:27

witam ja mam właśnie problem z fegami bo odpryskuje z nich taka jakby folia i między tą folie wchodzi brud którego nie da sie wydostać zna ktoś może taką firme która zajmuje sie felgami w Bydgoszczy lub okolicach??
Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002
Tel. 669 181 298 Krzysztof
>http://www.falbydgoszcz.fora.pl

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Lancia - reanimacja aluminiowych felg

Post autor: Blash » 18 sty 2006, 20:11

Ostatnio zmieniony 18 sty 2006, 21:16 przez Blash, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Lancia - reanimacja aluminiowych felg

Post autor: mario09 » 18 sty 2006, 20:52

Widzialem kiedys w tv (bodaj Discovery) taki motyw, jak gosc kupil na zlomie jakas Toyote chyba mx2 i m.in. regenerowal felgi. Otoz zniszczone byly podobnie jak niszczeja wlasnie te ktore widac na fotkach czyli odpryskuje bezbarwny i utlenia sie aluminium. Ten gosc wzial "drucianke" na wiertare, zerwal nia reszte bezbarwnego lakieru (tam gdzie on pozostal). Oczywiscie porobily sie spore rysy i nie ktore dosc glebokie, wiec w ruch poszla polerka elektryczna no i Farecla. Efekt byl piorunujacy zwlaszcza gdy pokryl to potem bezbarwnym w spray'u. Dziwne to troche bylo bo Farecla jest tlusta ale... Naprawde podobala mi sie ta jego robota.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”