Kappa - regeneracja szyby czołowej

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Luckyy » 26 wrz 2005, 19:17

czy ktos przerabial taki temat ?
ja na swojej mam jeden wiekszy odprysk i z tego co wiem to da sie go jakos zakleic w zakladach gdzie wymieniaja szyby, ale chodzi mi przedewszystkim czy mozna (jesli tak to czy ktos to robil i z jakim efektem) jakos pozbyc sie takich malych punkcikow (mam je na calej szybie) i podczas jazdy pod slonce, zwlasza zachodzace, widocznosc jest fatalna.

Jakas reanimacja jest mozliwa czy tylko wymiana szyby ??
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Anonymous

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Anonymous » 26 wrz 2005, 19:30

Majstry robią teraz wszystko, zależy jak twoje odpryski wyglądają tzn. czy są głebokie, szerokie itd., zazwyczaj oni tylko kleją jeżeli są jakieś większe pęknięcia, o polerowaniu też słyszałem ale najlepiej jak podjedziesz do majstrów i oni ci wycenią czy to ma sens, widziałem klejone szyby i powiem ci że mi oczy wyszły :wink:

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Kazik » 26 wrz 2005, 20:18

Polerowanie odradzam chyba że bardzo delikatne ? kolega robi polerkę szyby przedniej w polonezie (jakieś dwa lata temu) - kropki znikły ale pojawiły się delikatne zniekształcenia obrazu (miejscowe rozciąganie, zawężanie obrazu).

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Luckyy » 26 wrz 2005, 22:21

a czy jakies namiary na DOBRYCH majstrow moze ktos podac ?
interesuje mnie cos z okolic Rzeszow, Tarnow, Kraków, Kielce, Łodz, ew Wroclaw.

Ja osobiscie to znam jakis zaklad w Rzeszowie i Krakowie (JAAN) gdzies kolo Nowej Huty.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Marcin_D » 01 gru 2005, 15:26

Została tylko wymian, po spolerowaniu bardzo często robi się tak zniekształcony obraz, że się jeździc nie da. A policja jak zatrzyma i się któryś przypatrzy i wyczuje od razu papiery zabiera, nie ma przeproś, tak że lepiej nie ryzykować. Tylko, że koszt trochę duży, szyba kosztuje 1500 zł i raczej tylko w serwisie można zamówić, bo w punktach z szybami po prostu nie mają. Znajomy taksiarz wymieniał bo mu strzeliła to z robotą zapłacił 1800 zł w Radomiu.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: tomek » 01 gru 2005, 15:46

"Marcin_D" pisze: Znajomy taksiarz wymieniał bo mu strzeliła to z robotą zapłacił 1800 zł w Radomiu.
Chyba warto 'rzucic kamieniem' i zlikwidowac szkode z AC ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Ragnarok » 01 gru 2005, 16:25

ta tylko przed rzuceniem warto sprawdzić jaka jest minimalna kwota szkody od której wypłacają :)

ja tez mam taka szybe pooraną. jeśli bede wymieniał to raczej na używke w dobrym stanie.

a najbardziej mnie zastanawia od czego takie mikro ryski powstają. czy jest to skutek skrobania szyb :?: czy może czymś innym :?:

bo zauważyłem ze boczne szyby lubią sie zarysowywac przy opuszczaniu kiedy między szybą a uszczelka jest piasek.

warto wiedziec kiedy wymienimy szybke na nową i zapłacimy ten tysiąc z hakiem jak nie doprowadzić do punktu wyjścia.
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

KJ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 223
Rejestracja: 10 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: KJ » 01 gru 2005, 19:03

Za szybę do kappy (niebieska) z wymianą krzyczą od 1200 do 1600 pln (szyby Jaan lub Pilkington). Dla porównania - do Vectry z wymianą kosztowała 400 albo 500 pln.

Używkę bym sobie odpuścił, bo pewnie będzie w podobnym stanie jak Twoja :-)
******* KJ ******

Anonymous

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Anonymous » 01 gru 2005, 20:21

Do dedry u Jaana z założeniem 250 zł. :wink:

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Ragnarok » 02 gru 2005, 8:11

"mufnal" pisze:Do dedry u Jaana z założeniem 250 zł. :wink:
serio :?: oj musze to sprawdzić u siebie i na wiosne jak słonko zacznie sie wychylać sobie zafundować :)
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Arek » 02 gru 2005, 9:39

No to ja polecam AC w Link 4 bo tam finansuja bez straty znizek taka "duperelę" jak zbita szyba :lol:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Marcin_D » 02 gru 2005, 10:22

NO skrobanie lodu swoje robi (czasami mniej, czasami więcej - zależy jaka skrobaczka), ale też mycie bez porządnego spłukania fury przed myciem karcherem i używanie wycieraczek bez płyny na szybie. Ja miałem w Tipo "piękne" rysy od koncówek piór.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Anonymous

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Anonymous » 02 gru 2005, 10:34

Nowa szyba z AutoJaana 1387.63 , ale oczywiście to niema znaczka Lancia :cry:

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: Ragnarok » 02 gru 2005, 10:34

sytuacji gdy wycieraczka ma uszkodzona gumke i rysuje szybe uwazam za nie dopuszczalną i wogóle tego nie biore pod uwage. jest to chyba nie zgodne z kodeksem drogowym bo stan techniczny wtedy jest zły i kwalifikuje sie do mandatu :)

co do uzywania wycieraczek na sucho to zdazało mi sie to w Astrze gdzie zbiornik na płyn miał chyba z 1,6 litra pojemności. w Dedrze gdzie zbiornik ma chyba z 6 litrów jeszcze tego nie doświadczyłem :)

co do skrobaczek to nie wiem od czego to zalezy ze skrobaczka rysuje lub nie. ja mam taką 3 ramienna i staram sie używac strony gdzie jest taka gumka wiec mam nadzieje ze nie rysuje.

myśle ze można było by założyć osobny temat czym skrobiemy szyby :)

pudeka po kasetach i płytach CD , karty płatnicze i kredytowe, itp.
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

BirdMan
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Kappa - regeneracja szyby czołowej

Post autor: BirdMan » 03 gru 2005, 20:28

Ja byłem przedwczoraj w Jaan"ie i chciałem skleić szybę. Nie zrobiłem tego bo kazali mi podpisać papier, że jak pęknie to biorę odpowiedzialność na siebie, że pęknięcie było małe i trzebaby je udrożnić szpikulcem darowałem sobie;)
Nie bez znaczenia było że nie robią szyb do Kappy i przestraszyli się ewentualych kosztów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”