Lybra - dostępność części zamiennych (blacharka)

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
Oli73
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Barlinek

Lybra - dostępność części zamiennych (blacharka)

Post autor: Oli73 » 03 paź 2013, 15:38

Witam wszystkich.
Krótko o problemie. Lyberka po drobnej kolizji,do wymiany zakwalifikowane przez eksperta z OC sprawcy:
- błotnik prawy
- listwa ozdobna chromowana zderzaka.
Problem polega oczywiście o zaniżone ceny części.
Więc mam pytanko do Was, czy poza częściami serwisowymi są gdzieś w naszym kraju dostępne zamienniki czyli nieoryginalne? Osobiście szukałem w necie ale na nic takiego nie trafiłem. Ubezpieczyciel oferuje z błotnik 285 zł a w serwisie 1185 zł, listwa 45 zł, serwis 184 zł. Więc ciekawi mnie gdzie można kupić te elementy w tak niesamowitych cenach?
Pozdrawiam i czekam na jakieś namiary.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Dostępność części zamiennych do Lybry (blacharka)

Post autor: stabraf » 03 paź 2013, 15:59

Daj na naprawę bezgotówkową to się ubezpieczyciel dowie ile te elementy kosztują, a Ty będziesz miał problem z głowy ;)

Oli73
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Barlinek

Re: Dostępność części zamiennych do Lybry (blacharka)

Post autor: Oli73 » 03 paź 2013, 16:15

Owszem, zgadza się, to dobre rozwiązanie ale przy okazji chcę jeszcze załatwić kilka innych rzeczy a za te autoryzowanemu serwisowi zbytnio płacić nie chcę. I nie chodzi mi tu o próbę wyegzekwowania jakiś bajońskich kwot tylko o uczciwą wycenę szkody.Dlatego też chcę wiedzieć czy są dostępne takie części poza serwisami.

Awatar użytkownika
rafix86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 550
Rejestracja: 02 wrz 2013, 19:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Dzierżoniów (dolnośląskie)

Re: Dostępność części zamiennych do Lybry (blacharka)

Post autor: rafix86 » 03 paź 2013, 16:35

Ceny ubezpieczyciela są zbliżone do cen używanych, np. z Allegro :) Jeśli chcesz nowe elementy, to tylko bezgotówkowo w ASO :) Chociaż też nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, bo ASO też zlecają to jakimś podwykonawcom. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie najlepszego blacharza/lakiernika w okolicy, który zrobi to bezgotówkowo ;)
Lancia Lybra 2.4 JTD '01 Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”