Lybra - wymiana pompy sprzęgła

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
Awatar użytkownika
skowronLDZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 91
Rejestracja: 27 cze 2013, 10:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - wymiana pompy sprzęgła

Post autor: skowronLDZ » 07 wrz 2015, 13:40

witam. podepnę się pod temat i zarazem mam pytanie? po czym poznać że do wymiany lub regeneracji jest ta pompa pod pedałem sprzęgła? Opiszę swój problem może bedzie łatwiej. Otóż pedał sprzęgła wpadł mi w podłogę i nie wracał. wymieniłem już wysprzęglik(ten mocowany na zewnątrz skrzyni pod akumulatorem) ale pedał jest nadal miękki i nie wysprzęgla. Co jeszcze mogę zrobić z tym fantem??Czy odpowietrzenie wysprzęglika ma wpływ na to że nie ma ruchu łapy ze skrzyni biegów po wciśnięciu pedału??
Lybra 1,8 16V 2002r.

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra - wymiana pompy sprzęgła

Post autor: Pawcio78 » 08 wrz 2015, 18:57

Oczywiście że odpowietrzenie ma identyczne znaczenie jak przy hamulcach. Nalezy to zrobić bardzo dokładnie bo inaczej będą właśnie problemy z wysprzęglaniem, biegi będą haczyć i będą ciężko wchodzić, będą także wibracje na pedale sprzęgła.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
skowronLDZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 91
Rejestracja: 27 cze 2013, 10:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - wymiana pompy sprzęgła

Post autor: skowronLDZ » 10 wrz 2015, 18:25

Lucynka już zdiagnozowana. Łożysko w skrzyni i łapa. Przy okazji już tarcza i docisk..... Się posypało...Wibracji nie było ale bardzo duży świst po wciśnięciu pedału sprzęgła pochodzący ze środka skrzyni...
Lybra 1,8 16V 2002r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”