Serwisy w Warszawie

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
KJ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 223
Rejestracja: 10 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Serwisy w Warszawie

Post autor: KJ » 15 kwie 2005, 12:24

No właśnie - które polecacie?
Gdzie warto pojechać z Kappą?

Niezły serwis blacharski jest w Sulejówku na ul. Sasankowej (wjazd od drogi na Siedlce); mają autoryzację Fiata i Opla, przyzwoite ceny (ale nie bardzo niskie) i robią bardzo porządnie.

Ktoś korzystał z serwisu na Grochowskiej (ABPOL)?
******* KJ ******

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1788
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

ASO

Post autor: bogdan » 15 kwie 2005, 14:50

Witam. Byłem na Ul. Łopuszańskiej jest dosyć duży, ale na grochowskiej leczyli moją themę, jakieś dwa lata temu, rozerwało mi chłodnicę 8O 8O 8O cieczy chłodzącej w Warszawie. Tam dokonali wymiany za robotę 200 pln, o ile dobrze pamiętam, chłodnicę na własną rękę załatwiłem nową 1100 pln.
p.s. mają tam niezłą gazetkę, wartą obejżenia :D :D :D
TYLKO L A N C I A

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: ASO

Post autor: tomek » 15 kwie 2005, 15:45

Na Lopuszanskiej wymienialem 2 lata temu tylna piaste z czujnikiem ABS:
1.Bardzo fajny spec od oelektroniki.
2.Fachowcy od mechaniki - nic specjalnego.
3.Mieli fajna promocje: jezeli podstawisz auto miedzy 6-8 t 50% znizki na robocizne ;)

Na makaronach zaja sie na arkuszowej: http://www.arkuszowa2a.prv.pl
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

KJ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 223
Rejestracja: 10 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Serwisy w Warszawie

Post autor: KJ » 16 kwie 2005, 15:05

A możecie podać adres / telefon na tą Łopuszańską?
******* KJ ******

Anonymous

Serwisy w Warszawie

Post autor: Anonymous » 17 kwie 2005, 15:40

zapraszam :D

Anonymous

Serwisy w Warszawie

Post autor: Anonymous » 19 kwie 2005, 23:43

Byłem na ul. Arkuszowej 2a, na przeglądzie samochodu zaraz po kupnie. Siedziałem tam prawie 90 min czekając aż panowie sprawdzą mój samochód. Na koniec dostałem wydruk z całą litanią usterek wraz z dwoma kwotami robocizna 1570,00 materiały 4270,00. Przyznam się, że kopara mi opadła jak to zobaczyłem. Serwisant powiedział, że po zrobieniu tych wszystkich pozycji z listy, samochód będzie w idealnym stanie technicznym. Zapłaciłem 100,00 zł., podziękowałem pięknie i pojechałem przetestować kolejny warsztat.

Dwa dni później trafiłem do warsztatu na Pradze Południe (a może był to już Rembertów), nie podaję nazwy i adresu na forum, bo nie mam o tym warsztacie najlepszego zdania, a może to być tylko moja subiektywna opinia (jeżeli ktoś bardzo chciałby poznać tych specjalistów to niech pisze na e-maila). Moje pierwsze wrażenie było następujące: warsztat wyglądał jak złomowisko samochodów. Najpierw panowie mieli problem z podniesieniem samochodu. Pękały deski podłożone pod podwozie. Samochód dziwnie się kiwał na podnośniku, a spece dziwili się, że moja Kappa jest wyjątkowo ciężka. Wyglądało to tak jakby mieli pierwszy raz do czynienia z samochodem Lancia Kappa. W końcu udało się i po 15 min podnieśli auto do góry. Wykryli jedną poważną usterkę, która w zasadzie uniemożliwiała dalszą jazdę, a mianowicie znaczny luz przedniego prawego koła, które wyglądało jakby miało zaraz odpaść. (Dziwne, że na Arkuszowej o tym nie wspomnieli, przecież jazda z takim kołem, które może odpaść w każdej chwili może być niebezpieczna) Miałem do zrobienia trasę około 500 km więc poprosiłem ich o naprawę. Zgodzili się zrobić to od ręki. Udałem się więc z szefem do tzw. poczekalni aby usiąść sobie w bardziej przytulnym miejscu, a jego pomocnik został z Kappą sam na sam, z zamiarem rozwiązania wspomnianego problemu. Po około 40 minutach samochód był gotowy. Zapłaciłem okazyjnie 100,00 zł. i pojechałem do domu. Wieczorem przed wyjazdem postanowiłem jeszcze raz obejrzeć samochód i to nieszczęsne koło. Złapałem za koło dwoma rękami i ruszam a tam luz jak diabli. Koło rusza się na łożysku jakby nie było dokręcone lub trzymało się na dwóch poluzowanych śrubach. Jednym słowem ?fachowcy? odwalili robotę, nic nie zrobili i tylko skasowali pieniądze.

Podsumowując:
- zakład na Arkuszowej wygląda profesjonalnie, jest miła obsługa, ludzie znają się na rzeczy, jednak ceny mają dość wysokie. Muszę przyznać, że we wspomnianej powyżej liście napraw znalazło się to nieszczęsne koło, ale fachowcy nie wspominali, że dalsza jazda może być niebezpieczna i że trzeba auto koniecznie naprawić. Mają dewizę, że samochód który opuszcza ich zakład po naprawie zrobiony jest na TIP-TOP, jednak trzeba słono za to zapłacić, a przecież niektórych rzeczy nie trzeba robić natychmiast.
- drugiego warsztatu nie polecam, wzięli kasę za naprawę a nie naprawili, nie przejrzeli dobrze samochodu mimo, że ich o to prosiłem. W serwisie jest brudno i panuje bałagan. Moim zdaniem nie świadczy to dobrze o tym zakładzie.

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Serwisy w Warszawie

Post autor: Arek » 20 kwie 2005, 11:21

No niestety, prawdziwych mechaniorów jak na lekarstwo. A naciagaczy (takich co raz złupia a potem nie chca juz widzieć auta) jest co nie miara. A robiłem 2 rzeczy na arkuszowej (nie tak drogie jak w twoim przypadku) i jestem z panów zadowolony. Może gdzies jest taniej ale dla mnie oni sa bardzo blisko i zawszec to nie jest ASO
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

KJ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 223
Rejestracja: 10 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Serwisy w Warszawie

Post autor: KJ » 20 kwie 2005, 11:34

No to chyba pojadę na ta Arkuszową.... Skoro tak polecacie :-)
******* KJ ******

Anonymous

Serwisy w Warszawie

Post autor: Anonymous » 20 kwie 2005, 12:19

KJ ja tylko opisuję swoje doświadczenia. Nie zajmuje sie marketingiem

KJ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 223
Rejestracja: 10 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Serwisy w Warszawie

Post autor: KJ » 20 kwie 2005, 15:03

Wiesz, to lepsze niż marketing - bo bardziej wiarygodne :-)
******* KJ ******

Anonymous

Serwisy w Warszawie

Post autor: Anonymous » 21 kwie 2005, 21:32

przykłady cen z serwisu przy ul. Arkuszowej 2a, które zaproponowano mi podczas przeglądu samochodu.

1. wymiana linek hamulca ręcznego - Robocizna 140 zł., Materiały 380 zł.
2. wymiana tłumika końcowego - R 80, M 780
3. wymiana tylnych tulei wahaczy przednich - R 180, M 200
4. wymiana uszczelniacza półosi - R 150, M 60
5. wymiana uszczelki pokrywy zaworowej - R 60, M 80
6. wymiana tylnego uszczelniacza wału korbowego - R 500, M 120
7. wymiana przegubu zewnętrznego prawego - R ?, M 350
8. wymiana filtra klimatyzacji - R 20, M 100
9. wymiana filtra powietrza - R 30, M 60
10. wymiana oleju z filtrem - R+M 250
11. rozrząd, pas osprzętu, napinacz - R 330, M 1070

natomiast u znajomego za pozycje 1., 2., 5., 7., 9., 10. + pełen przegląd + porządne mycie i czyszczenie samochodu, zapłaciłem 1600,00 zł, ale to było 160 km poza Warszawą.

KJ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 223
Rejestracja: 10 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Serwisy w Warszawie

Post autor: KJ » 22 kwie 2005, 9:13

Ceny rzeczywiście chyba raczej powyżej średniej...
Ale mnie bardziej zależy na fachowości (no, oczywiście z cenami w granicach rozsądku :-)), a oni podobno we "włoszczyźnie" siedzą od dawna....
******* KJ ******

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Serwisy w Warszawie

Post autor: Tomasz » 22 kwie 2005, 22:45

Jeżeli chodzi o serwisy to nie mam pojęcia ale polecam w Warszawie sklep "ICAR" na ulicy Gołębiowskiego 2
Obrazek

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1788
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

Serwisy w Warszawie

Post autor: bogdan » 24 kwie 2005, 6:25

Także polecam ten sklep na ul. Gołebiowskiego 2. Dobrzy ludzie tam pracują, budynek nie duży ale zato wszystkie części do aut włoskich, u tych panów dostałem chłodnicę do themy.
pozdrawiam.
TYLKO L A N C I A

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Serwisy w Warszawie

Post autor: tomek » 25 kwie 2005, 7:51

"bogdan" pisze:Także polecam ten sklep na ul. Gołebiowskiego 2.
Jakasa nazwa sklepu, numer telefonu?
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”