Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 12 gru 2018, 12:08

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostDodany: 22 lip 2018, 13:16 
Dopiero zaczyna na naszym forum

Witam, w mojej Thesisce mam zamontowaną instalacje gazową marki landirenzo i mam problem z samochodem podczas jazdy na gazie na benzynie jest ok. Silnik mam 2,4 benzyna i proszę o rady gdzie może być problem.

PostDodany: 22 lip 2018, 19:51 

Więc sytuacja jest taka że gaz został wyregulowany w serwisie LPG i po regulacji samochód jeżdził dobrze.Po kilku dniach jazdy wszystko wróciło samochód szarpie i przerywa.Wyskakuje check błąd silnika, jak wyłączę gaz to wszystko jest w porządku. Pojechałem do mechanika i podłączył komputer i wyskoczył błąd zapłonu na 4 i 5 cylindrze.Wymieniłem wszystkie świece i nie ma żadnej różnicy.

PostDodany: 22 lip 2018, 20:09 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Konrad
Cewki zamień miejscami. A błąd 5cylindra to bogata mieszanka. Wtryski lpg też zamień miejscami. Jeśli szarpie to lpg przelewa. Prawdopodobnie wtryskiwacze padają lub wymagają czyszczenia. Jakie masz wtryskiwacze? Ori Medy? Jeśli tak to je się czyści.

PostDodany: 22 lip 2018, 20:59 

Z tego co wiem to wtryski były sprawdzane poprzednim razem wszystkie na urządzeniu do sprawdzania wtrysków i były dobre.Cewki zmieniłem na dwie inne nowe z dolnej półki i nie ma różnicy.

PostDodany: 15 wrz 2018, 12:05 

ok.. więc teraz mam 2 pytania:

1 Instalacja landi... ok, ale jaki reduktor ?
2 jakie jest podciśnienie ?

W thesisach 5-cio cylindrowych podciśnienie jest wyjątkowo wysokie, a tego większość reduktorów nie lubi... Błąd silnika pokazuje na 100% za bogatą mieszankę co jest paradoksem i wynika w tej sytuacji ze zbyt ubogiej mieszanki... Co ciekawe przeważnie jest to w tych silnikach 4,5 lub 5,1 cylinder, więc niemożliwością jest masowe padanie u wszystkich cewek na tych samych cylindrach :) które tanio można sprawdzić zamieniając 3 z 5... Jak nic nie zmienia to warto sprawdzić wtryski gazu i nie żadnym czujnikiem.. wystarczy pompka od roweru, szklanka z wodą... pompujesz na odłączonym... jak pojawi się choćby pół bąbelka... jest na śmietnik - najbardziej wiarygodna metoda na test szczelności :)

Jak już założysz szczelne na 4,5 cylindrze daj znać.. ps zrób to sam, a nie u gazownika :)

Kia Shuma 1.5 LPG - 2000 (od 15 lat, przejechałem ponad 250k) - skazana na dożywocie

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Opel Astra H Classic 1.5 2012, Dodge Journey SXT 1.9 AS 2011
Honda Civic Type S 1.8 SQ 2008, Hyundai Coupe Tiburon 2.0 2004/5
Saab '93 (900) 2.0 ST LPG 2000, - KIA -
Lancia Trevi 2.0 VX 1982 & Lancia Trevi 2.0 I.E. 1983
Fiat 126p 600cm Abarth 1978

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00