Kappa - gaz sekwencyjny

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Kappa - gaz sekwencyjny

Post autor: Duch-Dziadka » 05 lip 2007, 20:32

Witam ponownie...
Poniewaz malo kto z was obzdjeciowuje swoje LPG zeby pokazac i opisac jak najlepsze sposoby montowania(w kolo czy w bagaznik, gdzie zrobic wlew gazu) ja postanowilem opisac w skorcie tak dla laikow o swojej LPG.
Poniewaz jestem(byłem) najwiekszym przeciwnikiem gazu postanowilem zaryzykowac i zalozyc sekwencje do swojej furki.
Jak pomyslalem tak zrobilem...przegladajac forum, czytajac posty pisane przez was z ktorych wlasciwie wychodzi na to ze przescigacie sie w tekstach i w madrosciach zamiast naprawde pomagac i doradzic(nie mowie o wszystkich) pojechalem do najbardziej polecanego gazwonika w mojej okolicy i zalozylem instalacje o zupelnie mi nic nie mowiacej nazwie SIROCCO.
Pan gazownik bardzo ja zachwalal aczkolwiek otwarcie mowil ze sa od niej tez lepsze instalacje...

Wybralem butle za siedzeniami...z kilku przyczyn...i tak kolo zapasowe musialoby lezec w bagazniku wiec co za roznica co lezy...siedzenia i tak sie nie skladaja...poza tym oprocz zapasowki walalby sie po bagazniku lewarek, klucz do kol i pewnie jakies inne pierdy...
Wybralem butle o calkowitej pojemnosci 45 litrow, zupelnie wystarczajaca i wogle nie graci bagaznika jest on na tyle duzy aby pomiescic i tobołki na wakacje i 45 litrowa butle gazu...
Przelacznik znajduje sie po lewej stronie kierownicy, byla to moja decyzja poniewaz wiem ze Lancia jest rzadkim autem to nie chcialem zbytniej ingerencji w jakiekolwiek rozbieranie tapicerki.
Idac za ciosem podejrzalem na zdjeciach ze spokojnie wlew gazu zmiesci sie pod klapka wlewu paliwa...bardzo fajnie bo nie trzeba w dniach deszczowych nie pomijajac zimy wykrecac jakis zatyczek i brudzic sobie rak...

Teraz krotko o uzytkowaniu...jestem narazie milo zaskoczony...zadnych szarpniec przy przelaczaniu gaz-paliwo, zero jakiegokolwiek zapachu gazu no chyba ze zaraz po tankowaniu... i spalanie licze na poziomie w cyklu mieszanym na jakies 12 litrow gazu(tak wstepnie)...
Narazie jestem zadowolony i mile zaskoczony o reszczcie bede pozniej infromowal...
Ponizej kilka fotek...








Zapomnialbym...podziekowania dla TAZ-a, ktory chetnie mi poswiecil czas na krotki opis i na co zwracac uwage przy gazie za co bardzo dziekuje :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony 07 lut 2008, 10:23 przez Duch-Dziadka, łącznie zmieniany 1 raz.
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Kappa - gaz sekwencyjny...

Post autor: grzole » 05 lip 2007, 20:45

Ile kosztuje taka przyjemność?
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 05 lip 2007, 20:48

grzole napisał:
Ile kosztuje taka przyjemność?
...fakt pominalem to...cena ostateczne rowne 3400 zlotych...
...aha w niedziele jade na Warszawe na 3 dni wiec strzezcie sie :twisted: ...
Giulietta Veloce 2016r

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Lancia Kappa - gaz sekwencyjny...

Post autor: mike_d » 05 lip 2007, 20:49

Siema.
Ja tez w swojej kappie od niedawna mam lgp(sekwencja). Wszytko chodzi bardzo dobrze. Spalanie na poziomie 12,5L. Instalator jednak przestrzegal mnie przed instalacja przy wlewie gdyz pistolet do gazu czasem odskakuje a jasli auto nie ma specjalnie przygotowanego miejsca pod wlew gazu to wycinanie dziury w pozniejszym czasie odbija sie niegatywnie na stanie blachy.
Sam wlew do gazu zamontowali mnie na czarnej czesci zderzaka(super zamaskowany)
Jako zbiornik zastosowalem 60L zamiast kola zapasowego czyli okolo 48L gazu.(Mobilniej jest w razie potrzeby wyciagnac kolo bo butla jest na stale) Postanowilem ze taki wybiore gdyz podłoga zaslepiajaca otwor do dojazdowki idealnie sie nadaje do zabudowy nawet gdy zbiornik toroidalny lekko wystaje ponad poziom bagaznika(ma taka zakladke przy koncu). Niebawem planuje zabudowe bagaznika i przerobke podlogi by w pelni zaslaniala zbiornik.

Kontrolke LPG mam po lewej stronie kierownicy na prawo od pokretla do poziomu swiatel.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: hmmm...

Post autor: grzole » 05 lip 2007, 21:06

"Duch-Dziadka" pisze:grzole napisał:
Ile kosztuje taka przyjemność?
...fakt pominalem to...cena ostateczne rowne 3400 zlotych...
...aha w niedziele jade na Warszawe na 3 dni wiec strzezcie sie :twisted: ...
To dziś chyba już taka w miarę normalna cena dla sekwencji. Jak będziesz w Warszawie to odezwij się Ducho-Dziadku to może uda się nam spotkać.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Makgajwer
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 24 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań - tak mniej wiecej

Lancia Kappa - gaz sekwencyjny...

Post autor: Makgajwer » 05 lip 2007, 23:27

Grzole ! Polecam twej opiece Ducha, bo po pierwsze to mój ziomal, a po drugie to bardzo równy Gość :) !!

A od Ciebie DD liczę na relacje z wycieczki: spalanie, osiągi ...i takie tam bzdety :) ...przy okazji muszę się "rypnąć" tym wynalazkiem :) bowiem idea montażu LPG jest mi coraz bardziej bliska...
Oddam w dobre ręce Jaguara XJ8 V8 3,2 Executive z 1999r. mały przebieg, kolor szaro-srebrny, wnętrze kremowa skóra,
Stan: bardzo śliczny :))

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Lancia Kappa - gaz sekwencyjny...

Post autor: Duch-Dziadka » 06 lip 2007, 7:11

Makgajwer napisał:
Grzole ! Polecam twej opiece Ducha, bo po pierwsze to mój ziomal, a po drugie to bardzo równy Gość Uśmiech !!
...jak miłoooooooooooooooo :D !!!


Makgajwer napisał:

A od Ciebie DD liczę na relacje z wycieczki: spalanie, osiągi ...i takie tam bzdety Uśmiech ...przy okazji muszę się "rypnąć" tym wynalazkiem Uśmiech bowiem idea montażu LPG jest mi coraz bardziej bliska...
...oczywiscie relacja bedzie...a co do przejazdzki nie ma problemu w koncu raz do Poznania moge jechac kolo Ciebie...


...w skrocie...zatankowalem 36 litrow gazu i zrobilem juz na tym 200 km a do zapalenia rezerwy jeszcze mi troche zostalo + rezerwa...wynik mi sie coraz bardziej podoba :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 06 lip 2007, 7:20

mam taką samą instalcje i jej obsługę w jednym paluszku za co dziękuje mojemu gwarantowi.

polecam lekturę mojej strony w stopce, można sie dużo dowiedzieć o kme,

Dodam tylko od siebie że możesz zobaczyć po śrubach czy do wiercenia otworów był zdejmowany kolektor, czy twój gazownik jest standardowym rzemieślnikiem.

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Lancia Kappa - gaz sekwencyjny...

Post autor: norbiwolow » 06 lip 2007, 8:27

ja mam BRC JUST HEAVY i jest spoko - jestem bardzo zadowolony - koszt 100 km - 30zł.
zobaczcie jak to wygląda u mnie :

Lancia Kappa 3.0 norbiwolow - od LukaszN

przełącznik wyglada jakby tam był od zawsze :)

w planach zabudowa bagażnika pod audio i wówczas bedzie nowe foto
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 06 lip 2007, 8:30

norbiwolow napisał:
zobaczcie jak to wygląda u mnie :
...wlasnie u Ciebie zobaczylem ten wlew pod klapka paliwa...wiec mozesz poniekad czuc sie wspolautorem tej czesci instalacji :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Lancia Kappa - gaz sekwencyjny...

Post autor: norbiwolow » 06 lip 2007, 8:38

: yesyes : : yesyes : Dzieki dzięki !!!
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

relacja...

Post autor: Duch-Dziadka » 10 lip 2007, 22:12

...no i wrocilem z Wa-wy...
...zwiedzilem co mialem bylem to tu to tam i naszczescie jestem juz na swojej wsi...
...ale mowiac na temat...
...zrobilem 950 km w dwie strony...srednie spalanie 12 l gazu na trasie przy predkosciach na autostradzie miedzy 130 a 210 km/h...aha klima praktycznie caly czas na chodzie...okolo 120 km z tego dystansu przejechalem po Wa-wie...jak dla mnie bomba 26 zlotych na 100 kilometrow...na benzynie bylo 50 zlotych...
...wlasnie moze ktos mi to w skrocie wyjasni...moje autko jak bylo na samej benzynie rozkulalo sie na autostradzie do 195 km/h...jadac na gazie osiagnelo 210 km/h...ja sam nie wiem jak to sie stalo...
...osobiscie jako najwikeszy przeciwnik gazu goraco polecam instalacje LPG...
...aha pozdrawiam wlasciciela Lanci Kappy dokladnie takiej samej jak moja stojacej pod WSSE na Kasprzaka... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Makgajwer
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 24 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań - tak mniej wiecej

Re: relacja...

Post autor: Makgajwer » 11 lip 2007, 10:43

"Duch-Dziadka" pisze:...wlasnie moze ktos mi to w skrocie wyjasni...moje autko jak bylo na samej benzynie rozkulalo sie na autostradzie do 195 km/h...jadac na gazie osiagnelo 210 km/h...ja sam nie wiem jak to sie stalo...
...to proste, ...licznik sie popsul :D
Oddam w dobre ręce Jaguara XJ8 V8 3,2 Executive z 1999r. mały przebieg, kolor szaro-srebrny, wnętrze kremowa skóra,
Stan: bardzo śliczny :))

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 11 lip 2007, 11:41

Makgajwer napisał:
...to proste, ...licznik sie popsul
...to nie jest VW zeby sie cos moglo zepsuc... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Lancia Kappa - gaz sekwencyjny...

Post autor: norbiwolow » 11 lip 2007, 21:29

LPG RULEZ : yesyes : : yesyes :
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”