Kappa 2.4 - brak mocy na gazie

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
mikozaczek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2010, 13:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Zielona Góra

Kappa 2.4 - brak mocy na gazie

Post autor: mikozaczek » 12 gru 2011, 16:10

Witam mam problem z instalacją Gazową w mojej Kappie ,mianowicie czuć wyraźną wręcz drastyczną różnicę mocy na gazie w porównaniu do Benzyny , do 3 tyś przyśpiesza w miarę natomiast powyżej jedzie jakby chciała a nie mogła ,jeśli chodzi o Instalacje jestem laikiem instalacja to BRC drugiej generacji ,filterek wymieniony ,jedna rzecz w papierach mnie zaciekawiła napisane jest tam ,że reduktor ma 136 kM max... więc nie wiem czy to może przez to ,czy też nie ma to znaczenia ,Proszę o porady i pomoc
Lancia Kapp 2.4 VIS + lpg

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Kappa 2.4 Brak mocy na gazie!!

Post autor: Lukasz_TG » 12 gru 2011, 16:21

Za słaby reduktor, do tego pewnie już wiekowy (zawalony mazutem) niestety, ale prawdopodobnie wymiana będzie konieczna.

Do tego silnika odpowiedni będzie taki. Jeżeli się zmieści.

:link:
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

mikozaczek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2010, 13:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kappa 2.4 Brak mocy na gazie!!

Post autor: mikozaczek » 12 gru 2011, 17:39

Słuchaj a on podejdzie do tej instalacji BRC? Dam radę go sam wymienić?
Lancia Kapp 2.4 VIS + lpg

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa 2.4 Brak mocy na gazie!!

Post autor: Gros » 12 gru 2011, 18:33

kolego pół dnia temu nie wiedziałeś gdzie jest filtr !nie pisze tego by Ciebie urazić czy obrazić -jeśli go źle dokręciłeś to najwyżej zatrzesz motor i bedą wydatki ,ale jesli włożysz łapy o czym nie masz pojęcia bladego i twoje zdrowie się nie liczy to proszę miej baczenie na sąsiadów i ludzi wokół -jedź do gazownika niech ci go wymieni za 5dyszek i proszę na litość boską nie eksperymentuj bo samochód nie jest zabawką
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11958
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa 2.4 Brak mocy na gazie!!

Post autor: topcio » 12 gru 2011, 19:27

Gros pisze:-jedź do gazownika niech ci go wymieni za 5dyszek
Zwłaszcza, że trzeba będzie jeszcze pojechać na regulację, więc i tak zapłacić. JA w lutym tego roku za wymianę parownika w 2,4 zapłaciłem 300 pln (co prawda w sekwencji) , rączki czyste, auto wyregulowane i nic mnie nie interesowało.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.4 Brak mocy na gazie!!

Post autor: bassman » 12 gru 2011, 19:58

Jeżeli jesteś a-techniczny to daj zarobić innym. Jeśli jednak masz trochę zmysłu technicznego to poczytaj na http://lpg-forum.pl
I się nauczysz. Tylko najpierw poczytaj i się doucz - ja tak zrobiłem i kolejną instalację lpg będę sam montował do samochodu, który nie widział jeszcze lpg.

Pozdrawiam.

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Kappa 2.4 Brak mocy na gazie!!

Post autor: Lukasz_TG » 12 gru 2011, 20:30

To instalacja II generacji, więc wiadomo czym zła regulacja może się skończyć. Pare przykładów.

-wybuch w układzie dolotowym
-wypalenie denka tłoka
-wypalenie zaworów
-spalanie 30/100
itd.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

mikozaczek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2010, 13:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kappa 2.4 Brak mocy na gazie!!

Post autor: mikozaczek » 13 gru 2011, 1:37

Dziękuje wszystkim za odpowiedz natomiast do kolegi Grosa, to ,że nie wiedziałem gdzie jest filtr oleju nie znaczy ,że nie mam pojęcia o mechanice kolego:) Otóż nigdy nie miałem styczności z włoszczyzną prócz w Rosole:) więc daruj sobie uszczypliwe komantarze drogi kolego:) Bo mam prawo nie wiedzieć gdzie w kappie jest filtr oleju skoro go nie widać na pierwszy rzut oka:)
Lancia Kapp 2.4 VIS + lpg

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa 2.4 Brak mocy na gazie!!

Post autor: Gros » 13 gru 2011, 9:26

mikozaczek pisze:Dziękuje wszystkim za odpowiedz natomiast do kolegi Grosa, to ,że nie wiedziałem gdzie jest filtr oleju nie znaczy ,że nie mam pojęcia o mechanice kolego:) Otóż nigdy nie miałem styczności z włoszczyzną prócz w Rosole:) więc daruj sobie uszczypliwe komantarze drogi kolego:) Bo mam prawo nie wiedzieć gdzie w kappie jest filtr oleju skoro go nie widać na pierwszy rzut oka:)
Napisałem Ci kolego wyraźnie ,żebyś czasami źle mnie nie zrozumiał ,ale nie przeczytałęś tego jako dobrą rade tylko uniosłeś sie honorem .Wżadnym momencie nie chodiło mi okpinę ,czy drwienie z Ciebie TYLKO O PRZESTROGĘ JEŚLI SAMEMU GRZEBIE SIĘ W GAZIE
Jeśli poczułeś się urażony to serdecznie przepraszam
Opowiem Ci pewna sytuację ,która miała miejsce około 2 tyg. temu .Mój 23 synek tak jak Ty próbował korekty w mikserze ,wymienił na nowy oczywiście sam , bo będzie taniej i zapewne lepiej i co i Fiesta staneła po dwóch dniach w płomienaiach .Koledzy wybiegli z niej jakoś to ugasili .
Tatus prosił ,ale synek był mądrzejszy ! Kolego mam uprawnienia dozoru na zbiorniki i cysterny na Gaz płynny i uprawnienia na wykonywanie istalacji zewnętrznych i wewnętrznych gazu ,ale w zyciu nie przyszło by mi do głowy grzebania w pozornie nijakiej instalacji gazowej w aucie .
Odzczytasz sobie jak chcesz to co Ci napisałem
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
Adisz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa 2.4 - brak mocy na gazie

Post autor: Adisz » 13 gru 2011, 22:05

Heh skądś to znam...ja mam 22 lata i serwisuje sobie instalacje już od 4 lat. Jak przyjdzie czas na reduktor też go sobie samemu wymienię. Nie mówię, że to mądre i że warto, ja to po prostu lubię.

lancik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2013, 14:14
Imię: Błażej
Lokalizacja: Wypełnij to pole
Kontakt:

Re: Kappa 2.4 - brak mocy na gazie

Post autor: lancik » 17 mar 2014, 11:29

W przypadku instalacji LPG nie wystarczy lubić grzebać w niej. Podstawą jest wiedza jak to wszystko zrobić dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”