Lancia THESIS problem z LPG

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
bulgulator
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 06 lis 2009, 21:38
Lokalizacja: Górki Wielkie

Lancia THESIS problem z LPG

Post autor: bulgulator » 22 lip 2018, 13:16

Witam, w mojej Thesisce mam zamontowaną instalacje gazową marki landirenzo i mam problem z samochodem podczas jazdy na gazie na benzynie jest ok. Silnik mam 2,4 benzyna i proszę o rady gdzie może być problem.

bulgulator
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 06 lis 2009, 21:38
Lokalizacja: Górki Wielkie

Re: Lancia THESIS problem z LPG

Post autor: bulgulator » 22 lip 2018, 19:51

Więc sytuacja jest taka że gaz został wyregulowany w serwisie LPG i po regulacji samochód jeżdził dobrze.Po kilku dniach jazdy wszystko wróciło samochód szarpie i przerywa.Wyskakuje check błąd silnika, jak wyłączę gaz to wszystko jest w porządku. Pojechałem do mechanika i podłączył komputer i wyskoczył błąd zapłonu na 4 i 5 cylindrze.Wymieniłem wszystkie świece i nie ma żadnej różnicy.

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Lancia THESIS problem z LPG

Post autor: kond243 » 22 lip 2018, 20:09

Cewki zamień miejscami. A błąd 5cylindra to bogata mieszanka. Wtryski lpg też zamień miejscami. Jeśli szarpie to lpg przelewa. Prawdopodobnie wtryskiwacze padają lub wymagają czyszczenia. Jakie masz wtryskiwacze? Ori Medy? Jeśli tak to je się czyści.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

bulgulator
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 06 lis 2009, 21:38
Lokalizacja: Górki Wielkie

Re: Lancia THESIS problem z LPG

Post autor: bulgulator » 22 lip 2018, 20:59

Z tego co wiem to wtryski były sprawdzane poprzednim razem wszystkie na urządzeniu do sprawdzania wtrysków i były dobre.Cewki zmieniłem na dwie inne nowe z dolnej półki i nie ma różnicy.

Awatar użytkownika
klr
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 20 gru 2010, 13:17
Imię: Radosław
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia THESIS problem z LPG

Post autor: klr » 15 wrz 2018, 12:05

ok.. więc teraz mam 2 pytania:

1 Instalacja landi... ok, ale jaki reduktor ?
2 jakie jest podciśnienie ?

W thesisach 5-cio cylindrowych podciśnienie jest wyjątkowo wysokie, a tego większość reduktorów nie lubi... Błąd silnika pokazuje na 100% za bogatą mieszankę co jest paradoksem i wynika w tej sytuacji ze zbyt ubogiej mieszanki... Co ciekawe przeważnie jest to w tych silnikach 4,5 lub 5,1 cylinder, więc niemożliwością jest masowe padanie u wszystkich cewek na tych samych cylindrach :) które tanio można sprawdzić zamieniając 3 z 5... Jak nic nie zmienia to warto sprawdzić wtryski gazu i nie żadnym czujnikiem.. wystarczy pompka od roweru, szklanka z wodą... pompujesz na odłączonym... jak pojawi się choćby pół bąbelka... jest na śmietnik - najbardziej wiarygodna metoda na test szczelności :)

Jak już założysz szczelne na 4,5 cylindrze daj znać.. ps zrób to sam, a nie u gazownika :)
WE DO NOT FORGIVE,
WE DO NOT FORGET...
U NEVER KNOW WHEN !

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”