Re: Warszawa - wielkie reklamy...

Grupa Mazowieckie

Moderator: Wilkin

Awatar użytkownika
Weeb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 402
Rejestracja: 16 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: W-wa

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: Weeb » 31 gru 2008, 10:51

Wstawiam temat tutaj bo pewnie ludzi spoza Warszawy może to nie interesować, ale kilka dni temu natknąłem się na galerię, oraz artykuł który przytoczę później. Przejeżdżam tamtędy śrendio 3 - 4 razy w tygodniu i przestałem już to zauważać:

Oto jak wygląda Warszawa oszpecona przez samowolki urzędasów i wielkich firm:

Warszawa

Tutaj za to, autor ładnie pokazał jak wyglądałyby wielkie miasta zarządzane przez tą samą bandę imbecyli:

Lekki Fotomontaż

Powiem szczerze, że aż mnie zgięło w pół. człowiek przyzwyczaja się to tego ówna i przestaje zwracac na to uwagę, a to jest naprawdę spory problem![/url]

A tutaj możecie przeczytać sobie jak turyści chodząc ze spacerownikiem po warszawie mogą oglądać te piękne zabytki, które też mamy!!

Spacer po Warszawie

Również przeglądając blog tejże Autorki natknąłem się na coś takiego:
Po drugie, chciałabym przypomnieć szokujące prace austriackiego fotografa Gregora Grafa z projektu ?Hidden town?. Takiego widoku o świcie życzę Warszawiakom oraz mieszkańcom innych miast dotkniętych trądem, a także sobie.

http://swiadomakonsumentka.blox.pl/reso ... eklam1.jpg[/img]

http://swiadomakonsumentka.blox.pl/reso ... eklam2.jpg[/img]

http://swiadomakonsumentka.blox.pl/reso ... eklam3.jpg[/img]
Jak dla mnie to po prostu WSTYD!

Najlepszego w Nowym Roku.[/url]
Pozdrawiam
Łukasz
------------------------------------------------------------------------
Była ostra Włoszka Lancia Kappa 3.0 '97

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: Nat » 31 gru 2008, 11:50

"Weeb" pisze: Jak dla mnie to po prostu WSTYD!
Podzielam Twoje zdanie.
Potrafiłbym zrozumiec czasową reklame ukrywająca szpecące rusztowania w okresie remontu elewacji. Ale ta pstrokacizna jest wyjątkowo szpetna i co gorsze, nosi wszelkie znamiona trwałego stanu.
Jest to problem nie tylko Warszawy- na poznańskim Zamku odnawiali (czyścili) elewację chyba z 5 lat, oczywiscie przez cały czas wisiała tam goigantyczna reklama. No ale ostatecznie udało się zakończyć karcherowanie piaskowca, które powinno zająć nie więcej niż kilka miesięcy.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: dunin » 10 sty 2009, 17:10

typowe polskie narzekanie. to jest kapitalizm! Wy lub Wasi ojcowie o to walczyliście i jesteście z tego dumni! wyzwoliliście Polskę spod rządów umazanej krwią i agentami komuny i skierowaliście na szerokie wody kapitalistycznej wolnej europy!

przecież to jest nic w porównaniu z europejskimi stolicami. i powiedzcie, czy podobają Wam się te szare, brudne i obsmarowane elewacje po komputerowym "ściągnięciu" reklam? bo mi się to wtedy kojarzy z przejazdem autostradą przez Antwerpię - wygląd jak po wybuchu jądrowym, wszędzie tylko szary beton. reklamy ciuchów albo żarcia nie są wieszane na zabytkach, na miejscach cennych historycznie i optycznie więc o co kurna chodzi?!

jedyne, co w wieszaniu reklam mi się nie podoba, to gdy zasłaniają okna w mieszkalnych blokach, albo jeżeli są zwykłymi wydrukowanymi na kompie wlepkami albo tabliczkami i są po prostu nieestetyczne.
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: maciej_ignys » 12 sty 2009, 10:28

"Nat" pisze:
"Weeb" pisze: Jak dla mnie to po prostu WSTYD!
Podzielam Twoje zdanie.
Potrafiłbym zrozumiec czasową reklame ukrywająca szpecące rusztowania w okresie remontu elewacji. Ale ta pstrokacizna jest wyjątkowo szpetna i co gorsze, nosi wszelkie znamiona trwałego stanu.
Jest to problem nie tylko Warszawy- na poznańskim Zamku odnawiali (czyścili) elewację chyba z 5 lat, oczywiscie przez cały czas wisiała tam goigantyczna reklama. No ale ostatecznie udało się zakończyć karcherowanie piaskowca, które powinno zająć nie więcej niż kilka miesięcy.
Halo, proszę tu w moją działkę się nie pchać :wink:
Tego się nie "karcheruje" !!!!

Faktycznie na /zamku troszkę się p.dolili ale kilka miesięcy to za mało bo to żmudna praca.

Mi też na Moniuszki powiesili jakąś szmatę - fotkę dołączę w środę :D

Awatar użytkownika
Weeb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 402
Rejestracja: 16 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: W-wa

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: Weeb » 01 mar 2009, 0:59

"dunin" pisze:typowe polskie narzekanie. to jest kapitalizm! Wy lub Wasi ojcowie o to walczyliście i jesteście z tego dumni! wyzwoliliście Polskę spod rządów umazanej krwią i agentami komuny i skierowaliście na szerokie wody kapitalistycznej wolnej europy!

przecież to jest nic w porównaniu z europejskimi stolicami. i powiedzcie, czy podobają Wam się te szare, brudne i obsmarowane elewacje po komputerowym "ściągnięciu" reklam? bo mi się to wtedy kojarzy z przejazdem autostradą przez Antwerpię - wygląd jak po wybuchu jądrowym, wszędzie tylko szary beton. reklamy ciuchów albo żarcia nie są wieszane na zabytkach, na miejscach cennych historycznie i optycznie więc o co kurna chodzi?!
Jakie narzekanie??? Czy obklejanie tym szmatami zabytkowych budynków to taka super sprawa? To żenada i wstyd. Ktoś przyjeżdża poznać historię naszego kraju i co widzi ... wydrukowane i powieszone gów*o, udające super reklamę.
Pozdrawiam
Łukasz
------------------------------------------------------------------------
Była ostra Włoszka Lancia Kappa 3.0 '97

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: pew » 01 mar 2009, 3:42

"dunin" pisze:przecież to jest nic w porównaniu z europejskimi stolicami.
nieprawda - bylem w większości z nich - Warszawa to ewenement - neony to jednak zupełnie co innego ...
"dunin" pisze: i powiedzcie, czy podobają Wam się te szare, brudne i obsmarowane elewacje po komputerowym "ściągnięciu" reklam?
bardziej niż te szmaty :-) elewacje można poza tym odnowić ...
"dunin" pisze:jedyne, co w wieszaniu reklam mi się nie podoba, to gdy zasłaniają okna w mieszkalnych blokach, albo jeżeli są zwykłymi wydrukowanymi na kompie wlepkami albo tabliczkami i są po prostu nieestetyczne.
no ale tak właśnie jest - zawsze i wszędzie ... chciałbyś mieć śmierdzącą zakurzoną zasłaniającą wszystko szmatę za oknem?
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: lancia1969 » 01 mar 2009, 10:11

Jaki kapitalizm - takie reklamy :wink:
Grzegorz

GG 13364997

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: pew » 01 mar 2009, 11:10

"lancia1969" pisze:Jaki kapitalizm - takie reklamy :wink:
ehehehe coś w tym jest
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: dunin » 01 mar 2009, 11:13

"pew" pisze:
"dunin" pisze:przecież to jest nic w porównaniu z europejskimi stolicami.
nieprawda - bylem w większości z nich - Warszawa to ewenement - neony to jednak zupełnie co innego ...
ja również i odniosłem zgoła inne wrażenie
"pew" pisze:
"dunin" pisze: i powiedzcie, czy podobają Wam się te szare, brudne i obsmarowane elewacje po komputerowym "ściągnięciu" reklam?
bardziej niż te szmaty :-) elewacje można poza tym odnowić ...
zawsze możesz zostać prezydentem miasta i zrobić z tym porządek :) na szczęście mamy przecież demokrację :) tylko jakoś nie można z niej korzystać :roll:
"pew" pisze:
"dunin" pisze:jedyne, co w wieszaniu reklam mi się nie podoba, to gdy zasłaniają okna w mieszkalnych blokach, albo jeżeli są zwykłymi wydrukowanymi na kompie wlepkami albo tabliczkami i są po prostu nieestetyczne.
no ale tak właśnie jest - zawsze i wszędzie ... chciałbyś mieć śmierdzącą zakurzoną zasłaniającą wszystko szmatę za oknem?
napisałem, że nie :roll:


a tak w ogóle to jeżeli mieszkańcy oszmaconych mieszkań lub patrzący z zewnątrz na takie budynki wygraliby i zostałby wprowadzony zakaz montowania takich reklam było by to pierwszym krokiem do samowolki ludności. przetarte będą szlaki do "przenieśmy metro na jelonki, bo mi się szklanki w domu trzęsą", "zamknijmy ruch na alejach w godzinach 17.00-17.15 bo teleexpressu nie słyszę", "zamknąć domy towarowe bo za dużo ludzi mi się pod oknem kręci".
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: skyblu » 01 mar 2009, 12:46

"Weeb" pisze:
"dunin" pisze:typowe polskie narzekanie. to jest kapitalizm! Wy lub Wasi ojcowie o to walczyliście i jesteście z tego dumni! wyzwoliliście Polskę spod rządów umazanej krwią i agentami komuny i skierowaliście na szerokie wody kapitalistycznej wolnej europy!

przecież to jest nic w porównaniu z europejskimi stolicami. i powiedzcie, czy podobają Wam się te szare, brudne i obsmarowane elewacje po komputerowym "ściągnięciu" reklam? bo mi się to wtedy kojarzy z przejazdem autostradą przez Antwerpię - wygląd jak po wybuchu jądrowym, wszędzie tylko szary beton. reklamy ciuchów albo żarcia nie są wieszane na zabytkach, na miejscach cennych historycznie i optycznie więc o co kurna chodzi?!
Jakie narzekanie??? Czy obklejanie tym szmatami zabytkowych budynków to taka super sprawa? To żenada i wstyd. Ktoś przyjeżdża poznać historię naszego kraju i co widzi ... wydrukowane i powieszone gów*o, udające super reklamę.
Zgadzam się całkowicie z Łukaszem
pojęcie kultury obiektów, jest dla wielu niezrozumiałe,
powiedzmy,że nie widzą nic,
swoich brudnych butów, i zębów :twisted: również

a rozwijając temat architektury to takiego syfu jak
tu, nie ma "chyba" nigdzie w żadnym innym kraju, stolicy
centrum żygać mi się chce jak tam wjeżdzam,
Złote Tarasy, potwór śmierdzący jak i poprzedniego ustroju perła, Dworzec Centralny, nie widzę architektury nowoczesnej którą można by sie pochwalić.....tyle utyskiwań :wink:
w centrum
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: Nat » 01 mar 2009, 12:52

Nie jestem tam częstym gościem, ale parę razy byłem i nie zauwazyłem- cóż tak w złotych tarasach smierdzi?
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: pew » 01 mar 2009, 21:53

"dunin" pisze:a tak w ogóle to jeżeli mieszkańcy oszmaconych mieszkań lub patrzący z zewnątrz na takie budynki wygraliby i zostałby wprowadzony zakaz montowania takich reklam było by to pierwszym krokiem do samowolki ludności. przetarte będą szlaki do "przenieśmy metro na jelonki, bo mi się szklanki w domu trzęsą", "zamknijmy ruch na alejach w godzinach 17.00-17.15 bo teleexpressu nie słyszę", "zamknąć domy towarowe bo za dużo ludzi mi się pod oknem kręci".
A która to zachodnioeuropejska stolica jest tak "oszmacona" jak Warszawa?
Poza tym z tego co kojarzę to aby unormować rynek tych reklam to lokalne władze nie wystarczą - potrzebna jest szersza zmiana przepisów
I moim zdaniem hałas miejski za oknem a nagle pojawiające się na nim szmaty to duża różnica ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
Weeb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 402
Rejestracja: 16 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: W-wa

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: Weeb » 02 mar 2009, 10:36

"dunin" pisze: a tak w ogóle to jeżeli mieszkańcy oszmaconych mieszkań lub patrzący z zewnątrz na takie budynki wygraliby i zostałby wprowadzony zakaz montowania takich reklam było by to pierwszym krokiem do samowolki ludności. przetarte będą szlaki do "przenieśmy metro na jelonki, bo mi się szklanki w domu trzęsą", "zamknijmy ruch na alejach w godzinach 17.00-17.15 bo teleexpressu nie słyszę", "zamknąć domy towarowe bo za dużo ludzi mi się pod oknem kręci".
A co ma ruch na Alejach Jerozolimskich do wieszania tych szmat na kamienicach, które nawet pomimo starych elewacji oglądałoby się milej z okien samochodu czy autobusu i wspominało historię tego miasta.
Jak na razie te szmaty to samowolka rządzących. Przed rozpoczęciem wieszania ich na budynkach, może trzeba przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców Warszawy i poznać ich zdanie.

Powtórze to jeszcze raz i do znudzenia. To jest WSTYD przed turystami, którzy w tym mieście chcieliby zostawić pieniądze. Nie zdziwię się, jak niedługo na Starówce i Alejach Ujazdowskich zawiśnie ten syf.

Weź na ten przykład Hotel Bristol. Na czas remontu też wisiała tam szmata. Zauważyłes jednak jak długo? Półtorej roku i zniknęła. Ludzie chcą podziwiać architekturę tego miasta, które jakby nie spojrzeć wiele przeżyło, a nie upieprzone, brudne i żenujące reklamy, które tą architekturę zasłaniają.

Jedź kolego Dunin do Rzymu! Znajdź mi tam chociaż jedną taką płachtę na budynku tworzącym historię tego miasta.
Zapewne jakby to tacy sami włodarze Rzymem zarządzali, płachta zawisła by nawet w Watykanie na balkonie Papieskim.
Pozdrawiam
Łukasz
------------------------------------------------------------------------
Była ostra Włoszka Lancia Kappa 3.0 '97

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: dunin » 02 mar 2009, 10:48

wygraliście :) maice rację, choć nie do końca, choć czasem sami sobie przeczycie. ogólnie nawet się zgadzam, ale... zawsze jest ale i teraz również :)
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
Weeb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 402
Rejestracja: 16 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: W-wa

Warszawa - wielkie reklamy...

Post autor: Weeb » 02 mar 2009, 12:11

"dunin" pisze:maice rację, choć nie do końca, choć czasem sami sobie przeczycie.
Gdzie? I kto? :P
Pozdrawiam
Łukasz
------------------------------------------------------------------------
Była ostra Włoszka Lancia Kappa 3.0 '97

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Mazowieckie :::”