Prostowanie alufelg

Grupa Mazowieckie

Moderator: Wilkin

Rafako

Re: Odp: prostowanie alufelg

Post autor: Rafako » 13 maja 2011, 9:23

Rafako pisze:Ok, felgi odebrane. Z efektu jestem bardzo zadowolony. Jak się okazuje ostateczny efekt renowacji zależy też w pewnym stopniu od stanu samego "materiału" przed tym procesem.
Reasumując - polecam :!:
Prostowanie i regeneracja felg:
05-270 Marki
ul. Słoneczna 10
tel. kom. 504 947 148
tel. kom. 516 669 160
tel. 022 781-27-48
Serdecznie pozdrawiam.
W nawiązaniu do mojego wcześniejszego postu, postanowiłem zrobić update opinii o zakładzie na Słonecznej 10 w Markach.
Oddaliśmy do nich felgi do Y10. Pomijam fakt, że był to "-nasty" komplet felg oddanych do nich przeze mnie osobiście do renowacji (czyli można śmiało powiedzieć - stały klient) ale jakiś rok mnie tam z żadnymi felgami nie było.
Jeśli chodzi o obecną usługę, dotyczącą felg w rozmiarze 13 cali: było drogo i kiepsko.
Felgi zostały pomalowane mało starannie np. przy piaście było nawalone tyle lakieru, że nie można ich było wyważyć, zaś we wnęce było punktowo niedomalowane w kilku miejscach.
Cena zaproponowana wyniosła ok. 100 zł za sztukę. Panowie policzyli za malowanie + prostowanie 2 felg, przy czym wszystkie felgi zostały przed oddaniem do nich sprawdzone w 2 innych zakładach i bez wątpienia tylko jedna z nich faktycznie wymagała prostowania (i tak też zleciłem zrobić, druga została "wyprostowana" bez mojej zgody) :!: :roll:
Na koniec dość bezczelnie "urwałem" 50 złotych z ogólnej ceny usługi, gdy oświadczyłem, że nie zapłacę za niestarannie wykonanie i jeśli mają ochotę to mogą sobie na tych felgach zupę ugotować. Pan właściciel był tak nieszczęśliwy, jakbym mu "ojca harmonią zabił".
Ponieważ firma wyrobiła sobie dobrą opinię, stara się na niej "jechać", jednocześnie coraz mniej przykładając się do jakości pracy i nastawiając się na maksymalizację zysku.
Osobiście nie skorzystam już więcej z ich usług.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Prostowanie alufelg

Post autor: Nat » 13 maja 2011, 11:24

Następną razą zajrzyj na Instalatorów - cena ta sama, a ja byłem z jakości usługi i obsługi bardzo zadowolony.
I jeszcze "na integralkę" rabat dostałem ;)


Kilkanaście kompletów alufelg?
To wy poza samochodami jeszcze jakiś czołg macie? :)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Rafako

Re: Prostowanie alufelg

Post autor: Rafako » 13 maja 2011, 11:31

Nat pisze: Kilkanaście kompletów alufelg?
To wy poza samochodami jeszcze jakiś czołg macie? :)
Oddawaliśmy felgi w ramach przysługi dla zaprzyjaźnionego warsztatu :D

Co do ceny, to cena jest ok ale przy felgach 15". Przy 13" cena zazwyczaj jest niższa z uwagi na relatywnie niską wartość felg (to tak jak klocki do Lancii Y10 są znacząco tańsze niż np. klocki do Lancii Kappy czy klocki do Golfa IV są tańsze niż do Passata B5).
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
omulec
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 08 paź 2012, 13:15
Imię: Szymon
Lokalizacja: Warszawa

Prostowanie i lakierowanie aluminiowych felg Wawa i okolice?

Post autor: omulec » 23 lis 2014, 13:00

Czy polecacie jakieś warsztaty jak w temacie?

Najbardziej zależy mi na prostowaniu letnich 17", po tym sezonie już im się chyba należy. Z drugiej strony - sensowne to? Nie obniża wytrzymałości aluminium, itp.?

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Prostowanie alufelg

Post autor: Borek » 24 lis 2014, 14:55

Niewielkie uszkodzenia naprawiane na dobrej klasy sprzęcie (to są chyba jakieś specjalne tokarki) opłaca się robić. Pod względem zmęczenia materiału wiadomo że nie będzie to nowa felga, ale jeszcze parę lat przejeździ. Uszkodzenia większe to już jest kłopot, przynajmniej w przypadku zwykłych monobloków - raz zmęczone miejsce trzeba naprostować i zmęczyć drugi raz. Jeśli kiedyś celowo łamałeś spinacz do papieru to wiesz jak to działa. Podobno już po krótkim czasie felga może być uszkodzona w tym samym miejscu.

Ja na początku tego roku miałem 4 felgi prostowane, w tym jedną spawaną (odłupał się zewnętrzny fragment rantu, dosłownie taki płatek od przytarcia o krawężnik). Koniec roku się zbliża i na razie jest ok, takie mam przynajmniej wrażenie. Jak w przyszłym oddam komplet do renowacji to się okaże czy faktycznie nadal są takie dobre.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
klr
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 20 gru 2010, 13:17
Imię: Radosław
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prostowanie alufelg

Post autor: klr » 18 mar 2017, 22:56

co do felg...
TYLKO I WYŁĄCZNIE:

http://www.renowacjafelg.pl/o-firmie/

robili mi koła do kilku aut np. Hyundai Coupe Tiburon, Mazda RX7, Ford Taurus SHO.. zawsze bez reklamacji, ez problemu, za uczciwą kasę i .. nie ma się do czego czepić mimo że lubię...

niegdyś na ul. Instalatorów - obecnie gdzieś na al. krakowskiej .... (PS. większość warsztatów wozi do nich, no może poza tymi z okolic ronda Daszyńskiego - dobre ludzie, niezłe spece, ale chcieli więcej kasy)
WE DO NOT FORGIVE,
WE DO NOT FORGET...
U NEVER KNOW WHEN !

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Mazowieckie :::”