Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś chętny?

Grupa Mazowieckie

Moderator: Wilkin

Rafako

Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś chętny?

Post autor: Rafako » 27 kwie 2009, 13:01

Witajcie.

Ponieważ zbieram się ostatnio by zabrać rodzinę w któryś weekend na małą przejażdżkę wąskotorówką z Piaseczna, toteż korzystając z okazji pomyślałem, że rzucę temat na forum.
Jeśli będą jacyś chętni to mogę nawet zaoferować się, że podjadę do Piaseczna i zapytam co i jak z parkingiem itd.
Myślę, że to może być ciekawa alternatywa dla weekendowego spaceru do lasu czy wypadu do zoo.
Tutaj link do strony:
:link:
Proszę ewentualnych zainteresowanych o odpowiedzi na mój post.
Serdecznie pozdrawiam.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: skyblu » 27 kwie 2009, 19:06

znów Cię popieram, byłem na tej exkursji w zeszłym roku, polecam
szczególnie dla dzieci, czas przedpołudniowy, pierwszy przystanek przejście do prywatnego "zoo" strusie, psy, koty, kozy, kury, śfynie, i cuś jeszcze,
drugi przystanek jako stacja powrotna, gril, pifo, etc.zorganizowany przez kolej, ceny umiarkowane, odpoczynek ok dwóch godzin leżenia bykiem, są jakieś leżaki, ale można trzeba wziąć kocyk, badminton, gałę ...../parasole....u mnie troszkę padało/
miłe popołudnie, i powrót bez zatrzymywania Piaseczno, parking jest na ok 20 aut /+-/
pozdro :D

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: Nat » 27 kwie 2009, 21:24

Mój Stasiu, kiedy mu o tym powiedziałem, spakował się i stoi pod drzwiami :)


Wchodzimy w to. Można się przejechać pod pretekstem spota, bierzemy integralkę ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: Kondziu » 27 kwie 2009, 22:29

U nas cienko z czasem ale jak będziemy mogli bardzo chętnie się pojawimy :D
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: skyblu » 27 kwie 2009, 22:37

jako że będę w okolicach w week majowy może, może! podjadę i zobaczę spiszę i opiszę, ew jak leń będzie wielki telefonicznie zdobedę strzępki informacji....... jeszcze jedno czuć dym węgielny w czasie jazdy pod wiatr,
ale nikt z wycieczkowiczów nie był odwiezion do lazaretu,
pozdro :-P :-P :-P

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: Nat » 27 kwie 2009, 22:46

Można, jako drugi punkt programi podjechać do Sochaczewa.

:link:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: grzole » 28 kwie 2009, 0:18

Piszę się tak jak Stasio!
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Rafako

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: Rafako » 28 kwie 2009, 9:39

Nat pisze:Mój Stasiu, kiedy mu o tym powiedziałem, spakował się i stoi pod drzwiami :)


Wchodzimy w to. Można się przejechać pod pretekstem spota, bierzemy integralkę ;)
No cóż, Stasiowi w tym wypadku potrzebny będzie luzik :D Bo okazuje się, że tak hop, siup to się nie da :D
Ładna Integralka, sama w sobie jest magnesem, żeby przyjechać :D
Zadzwoniłem do nich dzisiaj i uzyskałem pewne dodatkowe info:
- Kurs planowy z lokomotywą parową realizowany jest w każdą niedzielę.
- Przykładowe terminy, na które można jeszcze rezerwować bilety to np:
17.05 (choć jest już w tym terminie dość dużo chętnych, także ewentualne bilety trzeba wykupić do 04.05.2009, toteż myślę że raczej odpada, bo nie ma co spotykać się "na sztukę")
24.05 można rezerwować śmiało, odbiór/zakup biletów do 11.05. 2009
Czy któryś z powyższych terminów Wam pasuje? No i ewentualnie, na który byłoby więcej chętnych?
Jeśli potrzebujecie dodatkowego info lub chcecie zarezerwować bilety, dzwońcie na podane przez nich numery telefonów:
(0-22) 756-76-38
lub gsm
0-607-155-188

Ps. Nat, jeśli chodzi o muzeum w Sochaczewie, my również chętnie się tam przejedziemy w kolejnym możliwym terminie po Piasecznie.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: Nat » 28 kwie 2009, 13:41

24 nawet bardziej, 17 mamy gości.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: Kondziu » 28 kwie 2009, 18:01

Niestety oba terminy mam zajęte.
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Przemic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: Przemic » 29 kwie 2009, 20:39

super pomysł
24 mam komunię więc odpada
jadę z rodzinką 17
Citroen C5 II 2,0 HDi Break BVA6
była Lancia Kappa 20VT

Rafako

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: Rafako » 20 maja 2009, 20:26

Cóż, miało być fajnie a wyszło jak zwykle... :|
W zeszły weekend wypadła delegacja służbowa, w najbliższy raczej nie wypali bo mi się dziecko rozchorowało...
... z mojej strony zostaje jedynie opcja 31.05. Jutro sprawdzę dostępność biletów w tym terminie i jeśli będą to rezerwuję :D
Dam znać na forum czy mi się udało.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: Nat » 20 maja 2009, 21:12

A widzicie, a ja w poprzedni weekend (nie w ostatni, bo wtedy Kondziu slubował, lecz w poprzedni) pojechałem na rekonesans.

No więc jest tak:

przyjechac trzeba ze 20 minut wczesniej, by napewno dostać bilet. Np. 1-3 maja sporo osób odeszło z kwitkiem. Duże grupy trzeba zgłosić wczesniej, z urzedu jest zniżka na grupe, ale o żałosnej wysokości. Być może mozna wynegocjowac wiekszą telefonując.

Bo bilet drogi, 25 PLN od osoby, młody jadący na osobnym miejscu (do 3 lat) 5 PLN, niemowlak gratis, niepełnoletni -znizka 50%.

Lokomotywa jest faktycznie parowa i co tu dużo mowic- daje czadu (dosłownie i w przenośni). Moj junior był zachwycony!

Nie będę ściemniał- ja też. Szczególnie, że zarówno konduktorzy jak i maszynista i palacz to wielcy fani parowozow (jeżdżą do Wolsztyna i na inne zloty parowozowe) są bardzo sympatyczni, wszędzie mozna wleźć, wszystko dotknąć, do woli się z nimi nagadać. No po prostu super. Aaaa no i są bardzo cierpliwi w odpowiadaniu na wszystkie (nawet głupie) pytania. Moj trzylatek ich nie zmógł. Szacun!

Jedzie się tą kolejką z chyba dwoma przystankami (bo częściowo jest ona wykorzystywana także jako środek transportu) calłkiem spory kawał czasu, pod Tarczyn. Potem następuje proces odczepienia parowozu i jego przepięcia na drugi koniec skladu (jak mawia pismo: ostatni będą pierwszymi) i... powrót.
Mniej więcej w połowie drogi powrotnej w bardzo malowniczej okolicy kolejka zatrzymuje się na dobre 2- 2,5 godziny na... piknik na skraju lasu. Jest możliwośc zakupu kiełbasy, kaszanki czy kurczaka z grilla, sałatek napojów itp itd, jest ognisko, są (darmowe) zabawki typu piłki, kometka i inne do dyspozycji dzieci i dorosłych, są stoły, można też przywieźć własny prowiant, by wyszło taniej. Bardzo to jest fajne!

Po pikniku wszyscy się ładują i po pięciu (!) godzinach wracają do auta.

Bardzo polecam wszystkim, a jesli zebralibysmy sie większą grupą, to mimo, że juz bylismy zapewne piszemy się na jeszcze jeden przejazd.

Kolejka ma skład:
lokomotywa parowa z węglarką, trzy wagony osobowe zamknięte (siedziska z deszczółek, ale wygodne) oraz wagon towarowy ze szpejem.

Warto:
wziąć własne kiełbaski na ognisko (te z tamejszego grilla są bardzo dobre, ale z racji duzego popytu- niedogrillowane- sam dopiekałem na ognisku). No i kosztują bodajże 6 PLN sztuka,więc własn wyjdzie taniej.
Aparat- widoki sa bardzo malownicze.

Nie warto:
brać piwa- jest dostępne za bodajże 5 czy 6 zł, ZIMNE.
Niestety w plastikowych kubkach.

Jak znajde czas to wrzuce parę zdjęć.

Przeżylismy świetną, rodzinną niedzielę.
Polecam.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Rafako

Odp: Mazowsze - propozycja przejażdżki wąskotorówką. Ktoś ch

Post autor: Rafako » 22 maja 2009, 21:04

Zarezerwowałem bilety dla rodzinki na 31.05 na dodatkowy pociąg, którego odjazd z Piaseczna zaplanowano na godzinę 13:00.
Nawet Ciocię udało nam się namówić na przejażdżkę po reklamach Nat-a :D
Serdecznie pozdrawiam

-- 31 Maj 2009, 20:32 --

No i po krzyku, jak to mówią. Veni, vidi i tak dalej.
Uzupełniając wypowiedź Nat-a:
1. Kiełbaska wyborna, 6 złotych nie majątek, nie warto brać własnych. Dla amatorów również dobra karkóweczka z grilla za 8 peelenów oraz kaszana w cenie nie sprawdzanej przeze mnie. Jest też wata cukrowa, cena dumpingowa (5 zł za sztukę) ale 1 sztuka wystarczyła nam dla dwójki dorosłych i brzdąca a uświniliśmy się nią przy tej okazji, znacznie powyżej oczekiwań :D
2. Nawet pomimo deszczu, wycieczka była bardzo miła, zwłaszcza że na piknikowym postoju się nam już nieco przejaśniło.
3. Nie wiem czy to standard czy tylko z okazji dnia dziecka ale były nawet jakieś konkursy dla dzieciarni z nagrodami rzeczowymi :!: :!: :!:
4. Ogólnie dla dziecka taka przejażdżka to typowy "super-wypas" nasz Rafał mało się nie posikał ze szczęścia :D Dla niektórych dorosłych problemem może być absolutny brak WC innego niż krzaki :D
5. Obawiałem się, że będzie kłopot z parkingiem, bo dziś pociąg robił 2 kursy (standardowy jest jeden), jednakże wydzielili dodatkowy kawał terenu na parkowanie i wszystko było git.
Reasumując, piszemy się na ewentualny "spot na wąskim torze" jednakże dopiero po wakacjach, bo spodziewam się, że żona i synek zostaną zagranicą wypocząć do początku września ale kolejka jeździ bodajże do końca października, także nie powinno być kłopotu :D
Poniżej dorzucam trzy fotki "poglądowe".
Serdecznie pozdrawiam

Obrazek
Przed odjazdem w strugach deszczu :D
Obrazek
Ostrożnie Rafał :!: Tam mogą być promile :D
Obrazek
Powrotu nadchodzi czas...

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Mazowieckie :::”