O Prezydentach Warszawy

Grupa Mazowieckie

Moderator: Wilkin

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

O Prezydentach Warszawy

Post autor: grzole » 08 cze 2009, 14:06

ania pisze:Kolejna wiadomość...

Festiwal odwołany ! Niesety gmina tak długo zwlekała z wyznaczeniem na terenie Pól Mokotowskich miejsca ,że nie możemy się już przygotować do festiwalu i odkładamy go na przyszły rok. Swoją drogą absurd, impreza komercyjna dla miasta a miasto nie chce ;-(
Czy Ty nie wiesz, że oni mają ważniejsze sprawy na głowie...?
Nawet przychylna "platfusom" stacja TVN musiała sarkastycznie zauważyć: "W samo południe miejscy urzędnicy otworzyli budowę mostu Północnego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że prace w miejscu trwają od końca grudnia zeszłego roku, a rozpoczęcie prac przy moście celebrowane jest już trzeci raz."

Czasem marzy mi się jako zarządca Warszawy ktoś taki jak Starzyński albo Starynkiewicz....
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: O Prezydentach Warszawy

Post autor: Nat » 08 cze 2009, 15:13

grzole pisze:Czasem marzy mi się jako zarządca Warszawy ktoś taki jak Starzyński albo Starynkiewicz....
Jak wiadomo, czas leczy rany, a z perspektywy historycznej wiele spraw wygląda zgoła inaczej, niz w trakcie.

Starzyński? Ten uzurpator? Ten narzucony przez naszych polskich zamordystów władających po puczu z 1926r. gość, przyniesiony w teczce?

"[Starzyński] Pojawił się bowiem w 1934 r. w stołecznym ratuszu jako zarządca komisaryczny, mający podporządkować miasto władającym krajem piłsudczykom. Jego nominacja oznaczała pogwałcenie woli większości warszawiaków, którzy nie lubili sanacji i w wyborach komunalnych popierali jej przeciwników - z prawej i lewej strony." Żródło.

Starynkiewicz? Ten ruski namiestnik, zwolennik rusyfikacji Polaków, który nawet nie zasłuzył, by być prezydentem, więc został zaledwie "pełniącym obowiązki" ? Prawdziwi Polscy Patrioci ostrzegali, że budowane przezeń wodociągi maja na celu zagładę Narodu Polskiego [Smakowite źródło niestety zgubilem, ale czytalem na własne oczy, czyżby u Daviesa?)

Nie mam nic przeciwko p.p. Starzyńskiemu i Starynkiewiczowi. Wręcz przeciwnie, byli to wielcy ludzie dla Warszawy. Przedtawione powyżej opinie to oczywiście nic innego jak specyficzny punkt widzenia. Poddaję pod rozwagę tym, którzy tak chętnie przypinają dziś etykietki "prawdziwych polskich patriotów" jednym, a "zdrajców" drugim. Emocje wystygną i historia pokaże. Albo i o niektórych- po prostu zapomni.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Bo chyba, Grzole, nie o tego bałwana Ci chodziło?
pismak w [url=http://www.rp.pl/artykul/80666.html]artykule w Rzepie (kliknij)[/url] pisze:Radny Wojciech Starzyński (dotąd PiS, od grudnia niezależny) nawet nie zorientował się, że żadna wiadomość wysłana do niego z automatycznej skrzynki nie dojdzie, bo jest tam błąd w nazwisku. W adresie zamiast wstarzynski pojawiało się >wstarzynki@warszawa.um.gov.pl. Więc wiadomości wracały do nadawcy. Chyba że adres wpisało się prawidłowo ręcznie. Wczoraj po interwencji ?Rz? błędy poprawiono. ? Bojkotuję urzędową skrzynkę i nie interesuje mnie, kto co na nią wysyła. Próbowałem informatykom tłumaczyć, by podali na stronie biura rady adres mojej prywatnej skrzynki e-mailowej, z której regularnie korzystam, ale odmówili. Jak nie, to nie. Kto będzie się chciał ze mną skontaktować, zrobi to inaczej ? stwierdza Starzyński.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: O Prezydentach Warszawy

Post autor: grzole » 08 cze 2009, 16:49

Tak, chodzi mi o tego spolszczonego (przez żonę) Rosjanina.
Tak, chodzi mi o tego Starzyńskiego: >http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Starzy%C5%84ski
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: O Prezydentach Warszawy

Post autor: Nat » 08 cze 2009, 17:06

Jak widzisz, frustraci na każdego znajdą haka :lol:
Ot nasze polskie piekiełko.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Mazowieckie :::”