Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Grupa Mazowieckie

Moderator: Wilkin

Kejwin
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2015, 7:01
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Post autor: Kejwin » 08 wrz 2015, 8:16

Cześć wszystkim,

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem wymarzonej Lancii Delty III. Od kiedy tylko pojawiła się w sprzedaży, zawsze pragnąłem ją mieć. Gdy miałem odłożone wreszcie troszkę pieniążków, kupiłem Deltę w kolorze białym, która po dziś dzień mnie czaruje. Niestety te dwa miesiące okazały się ciężką przeprawą która wciąż trwa. Jak nie naprawa zawieszenia z przodu, tak teraz problemy z silnikiem. Autko wyraźnie straciło na dynamice i ma dziwne problemy przy rozruchu. Serwis zdiagnozował awarię wtryskiwaczy, które należy albo naprawić albo zakupić nowe. Samochód wziąłem do znajomego mechanika, gdyż w ASO zaczęli sobie za dużo liczyć na naprawę. Samochód jako tako jeździ, ale coś trzeba zrobić z wtryskiwaczami. 20 września wybieram się na Podkarpacie do rodziny i myślałem nad tym, by w Warszawie zatrzymać się po drodze na kilka dni i niech tam zrobią mi wtryskiwacze. Znacie może jakiś warsztat godny zaufania?

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2015, 8:24 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy umieszczać posty w odpowiednim dziale!!! Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!!!

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Post autor: skyblu » 08 wrz 2015, 20:49

Mam adres, nigdy tam nie byłem z rozmowy jakoś tak przyjemnie,
wybieram się w tym miesiącu,
Górczewska 22 722 06 23
Zadzwoń daj znak
pozdrawiam :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
dobermannn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 428
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Imię: Kuba
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Post autor: dobermannn » 09 wrz 2015, 16:11

http://www.diesel-system.pl/

Kiedyś naprawde dobra firma. Jak teraz - nie wiem bo już dawno u nich nic nie robiłem.

Kejwin
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2015, 7:01
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Post autor: Kejwin » 13 wrz 2015, 16:13

Już po problemie trochę zmieniłem plany i wysłałem po namowie wtryskiwacze do Pawlika Boscha Service, ale w Stalowej Woli. I tu fajna niespodzianka bo okazało się, że wymagają tylko czyszczenia i regulacji. Po zamontowaniu kamień z serca silnik chodzi bardzo równo zero dymka i idealnie zapala. Bałem się regeneracji ze względu na kasę a skończyło się na 180 zł za sztukę regulacji i czyszczenia. Często czytałem , ze jak wtryskiwacze padają to zawsze regeneracja, a tu okazuje się ,że nie jest to reguła. Robiłem wysyłkowo tu namiar http://www.wtryskiwacz.com/regeneracja- ... -cena.html bo muszę pochwalić ten serwis za szybkie działania i bardzo rzeczowe doradztwo, a nie naciąganie klienta na niepotrzebna regenerację. Tylko zastanawiam się jak długo to wytrzyma i gdzie w takim razie lać paliwo skoro tankuję przeważnie na statoil, a wtryski były zanieczyszczone. I jeszcze jedno ciekawi mnie jak to się wszystko ma do pompy wtryskowej, czy też niedługo czeka mnie czyszczenie bo to jednak nie tanie naprawy jak widać.Poz.

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Post autor: ArtoKucior » 13 wrz 2015, 19:14

Ja na razie zmieniłbym tylko stację paliw...po prostu tankowałbym gdzie indziej teraz

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Post autor: OKOwiec » 13 wrz 2015, 21:52

Tak z ciekawości poczytaj o dolewaniu do ON oleju typu 2T (tylko nie żadne mixole) w odpowiednich dawkach.
Nie próbuje cię do niczego namawiać,po prostu poszukaj,poczytaj i zdecyduj.
pozdrawiam:)

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Post autor: skyblu » 15 wrz 2015, 9:20

To nie reguła, ale razu pewnego w zimie zatankowałem na Statoil i już nie odpaliłem po nocy, aż zelżały mrozy było ponad -20
od tamtego razu nigdy nie tankuję na Statoil, ale warto dodać do paliwa produktów czyszczących układ i wtryskiwacze i zapobiegających wytrącaniu parafiny np: STP

pozdrawiam :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Michal1906
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 323
Rejestracja: 09 lip 2008, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Post autor: Michal1906 » 15 wrz 2015, 9:29

Kilka lat temu robiłem "regenerację" u Pawlika w Stalowej Woli, Alfa 145 1.9 Jtd. Po wydaniu blisko 800 zł i przejechaniu dwóch tysięcy kilometrów wtryski jak lały tak dalej było marnie...skończyło się na podmianie kompletnych wtryskiwaczy. Kosztowało mnie to sporo nerwów i pieniędzy. Od tamtej pory po pierwsze benzyna po drugie z dala od tego serwisu. Życzę Ci by się od tamtej pory poprawili...

gałka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2015, 10:04
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Post autor: gałka » 24 paź 2015, 20:00

Michal1906 pisze:Kilka lat temu robiłem "regenerację" u Pawlika w Stalowej Woli, Alfa 145 1.9 Jtd. ...
Tak mogło być jak robiłeś parę lat temu, ponieważ firma Bosch Polska dopiero około roku temu udostępniła wszystkie części i technologię do tych wtryskiwaczy Common Rail. Jak robiłeś dwa trzy lata wcześniej to mogli tylko połowicznie naprawić z racji braku wszystkich części. Teraz z tego co się słyszy od mechaników to jeden z lepszych serwisów na całą południową Polskę jeśli chodzi o autoryzowany bosch diesel service. Maja najnowocześniejszy sprzęt Boscha i nie słyszałem, żeby ktoś narzekał. Teraz to taka mała fabryka regeneracji podzespołów od wtryskiwaczy ( http://www.wtryskiwacz.com ), pompowtryskiwaczy ( http://www.regeneracja-pompowtryskiwaczy.pl ) po turbosprężarki ( http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl ). Można zobaczyć te trzy pracownie. A słyszałem, że wtrysków obecnie robią miesięcznie ponad tysiąc. Poz

Więc myślę, że się poprawili :)

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Delta III 1.6 M-jet - regeneracja wtrysków Warszawa

Post autor: OKOwiec » 25 paź 2015, 16:45

Kolega robił u nich turbo do swojego C8 HDI.
Po usłudze u Pawlika i 8 tysiącach km turbo się rozszczelniło i walneło olejem.
Gwarancja na rok została uznana i ponowna regeneracja,póki co wszystko działa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Mazowieckie :::”