Lybra SW 2.0 20v automat - podpięcie pod komputer

Grupa Mazowieckie

Moderator: Wilkin

helmutleg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2015, 7:27
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra SW 2.0 20v automat - podpięcie pod komputer

Post autor: helmutleg » 02 sty 2016, 8:38

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum. Przeszukałem forum i nie znalazłem interesujących, mnie informacji.
Niedawno zakupiłem lybrę, na "chwilę" i im dłużej jeżdżę tym bardziej mi sie podoba (komfort jazdy).
Wydaje mi się że za dużo pali, spokojna jazda po mieście to ok 15l Pb. Jak dla mnie to za dużo.

Czy może ktoś ma komputer, aby podpiąć i sprawdzić ewentualne błędy. Jestem z Legionowa pod Warszawą.
U mnie w Legionowie jeden powiedział że może sprawdzić poduszki, silnik i coś jeszcze, ale skrzyni nie.
tel do mnie 883744192
Ostatnio zmieniony 02 sty 2016, 10:39 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami i umieszczać w odpowiednim dziale!!!

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra SW 2.0 20v automat - podpięcie pod komputer

Post autor: Bichoń » 02 sty 2016, 10:47

Ta kombinacja silnika i skrzyni trochę pali, całość jest dosyć ciężka, automat ma tylko 4 biegi (za to jest bardzo trwały). Jednak 15l PB to troszkę za dużo, mi przy normalnej jeździe pali koło 12-14l PB, odpowiednio więcej gazu (ok. 15-16l). Patrzysz na spalanie na komputerze, czy wyliczasz sobie sam na podstawie przejechanych kilometrów i ilości paliwa wlanego do baku?
No i rzeczywiście w mieście spalanie drastycznie wzrasta, za to w trasie jest lepiej. Ostatnio na odcinku ponad 100km miałem średnią prędkość ponad 170km/godz (dla formalności dodajmy, że były to np. niemieckie autobahny ;-) ), spalanie wyszło mi koło 12l. Za to jak zjechałem z autostrady i jechałem przez zapchane wioski, spalanie rosło na wyświetlaczu z każdą minutą.
Jeżeli chcesz zostawić sobie ten samochód na dłużej, to rozważ montaż (dobrej!) instalacji LPG. Policz sobie na spokojnie czy ci się to opłaci.

helmutleg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2015, 7:27
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra SW 2.0 20v automat - podpięcie pod komputer

Post autor: helmutleg » 02 sty 2016, 14:25

Wydaje mi się że jak na 154KM jest ospały. Wcześniej
miałem volvo v70 193KM to w ogóle nie ma porównania.
Żona ma ibizę 90KM też automat to wydaje mi się że idzie lepiej.
Spalanie patrzę na komputerze. Wydaje mi się że jest realne, patrząc po przejechanych kilometrach.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2016, 16:30 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: [KM] koń mechaniczny to nie kilometr [km] !!!

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra SW 2.0 20v automat - podpięcie pod komputer

Post autor: Bichoń » 02 sty 2016, 14:32

Mi też się wydawała bardzo przymulona po przesiadce z 200-konnej kappy. Ale przyzwyczaiłem się i nauczyłem operować biegami za pomocą gazu, teraz jeździ mi się lepiej. Trzeba czasem depnąć mocno gaz, żeby się zebrała albo zredukowała bieg. I moim zdaniem w trasie radzi sobie lepiej z dynamiką niż w mieście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Mazowieckie :::”