Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 21 kwie 2018, 00:22

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Jaki jest maksymalny, akceptowalny miesięczny koszt wynajmu dozorowanego miejsca dla jednego auta:
Czas głosowania minął 27 sty 2018, 13:41
100 zł - 150 zł 70%  70%  [ 7 ]
151 zł - 200 zł 30%  30%  [ 3 ]
201 zł - 250 zł 0%  0%  [ 0 ]
251 zł - 300 zł 0%  0%  [ 0 ]
301 zł - 350 zł 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów: 10
Autor Wiadomość
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: Łukasz
Cześć,

Założyłem podobny temat na alfaholikach, ale jakoś mało dostałem na ten temat opinii. Generalnie jest opcja, żeby wynająć dużą halę magazynową na starsze auta/projekty w Warszawie.

Jako, że w moim obecnym lokum brakuje mi już miejsca na moje włoskie gruzy, a jakiekolwiek prace przy autach to ciągłe przeciskanie się między półkami, samochodami i częściami, pomyślałem nad wynajęciem czegoś bardziej komfortowego: hali magazynowej.

Znalazłem fajną lokalizację przy obwodnicy – magazyn w którym można by składować pojazdy. Dodatkowo nie byłoby problemu, żeby sobie tam przy nich dłubać (a może z czasem wstawić np. podnośnik). Hala sucha, ogrzewana i oświetlona. Z pełnym dostępem o każdej porze dnia i nocy oraz z ochroną 24H wszystkiego co się w tym magazynie znajduje – łącznie z pojazdami. Dodatkowo łazienki i prysznice po remoncie z pełnym dostępem.

Sam nie udźwignę takiej inwestycji, ale mojej szybka kalkulacja pokazuje, że miesięczny koszt wynajmu dla jednego pojazdu byłby zbliżony do warszawskich cen wynajmu miejsca w garażu podziemnym (ale w moim przypadku byłaby dodatkowo ochrona, możliwość dłubania i umycia się po pracy). Na razie nie podaję kwoty, żeby nie sugerować odpowiedzi w ankiecie.
Dla projektów, które można by upakować ciaśniej (lusterko w lusterko) z gorszym dostępem do pojazdu, byłoby pewnie nieco taniej.

I moje pytanie w formie ankiety: jaka kwota za miesiąc byłaby dla Was akceptowalna? Jest to dla mnie ważne, bo nie wiem, czy w ogóle jest sens negocjować wynajem takiej hali, by szukać ewentualnych współlokatorów. Bylibyście czymś takim zainteresowani? Będę wdzięczy za wszelkie Wasze uwagi.

Ostatnio zmieniony 20 sty 2018, 21:43 przez orazio, łącznie zmieniany 1 raz.

Skarbnik
Skarbnik
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Cytuj:
I moje pytanie w formie ankiety: jaka kwota za miesiąc byłaby dla Was akceptowalna? Jest to dla mnie ważne, bo nie wiem, czy w ogóle jest sens negocjować wynajem takiej hali, by szukać ewentualnych współlokatorów. Bylibyście czymś takim zainteresowani? Będę wdzięczy za wszelkie Wasze uwagi.
Czy w tym cytacie zawarłeś pytanie o wynajem całej hali za kwoty podane w ankiecie, czy od jakiejś (umownej) części powierzchni hali (np. 25-30 m.kw.) czy od jednego samochodu, czy też od jednego człowieka, bez względu na ilość trzymanych samochodów w hali.
Jeśli nie sprecyzujesz pytania nie licz na to że otrzymasz jakąkolwiek logiczną odpowiedź. Nie dziwię się, że na AH nie otrzymałeś "nic konkretnego" ;)

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB 123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Pomysł całkiem niegłupi. Sam o czymś takim kiedyś myślałem, bardziej pod kątem znalezienia miejsca gdzie mógłbym swobodnie wygospodarować kawałek miejsca do urządzenia studia foto do samochodów. No i żeby było gdzie trzymać Deltę jak ją już wreszcie zrobię ;)

Przydało by się trochę więcej informacji. Jak duża jest ta hala. Ile samochodów można tam pomieścić. Czy są możliwości modyfikacji ścian w celu jak napisałem wyżej (Pomalowanie ich na biało)

Daleko od Pruszkowa? ;)

Lancia Lybra 2,4 JTD Intensa 2002 r.
Była:Lancia Lybra 2,4 JTD 2000 r.

Dziękuję za uwagi.

Podane w ankiecie pytanie dotyczy jednego miejsca garażowego dla samochodu. Niestety na forum AH jest limit w ilości znaków w pytaniu do ankiety...
Pytam dlatego, że preferencje cenowe większości wpłynęłyby na sposób zaaranżowania hali. Im niższa cena za takie jedno miejsce garażowe, tym miejsca garażowe byłby węższe (żeby koszt najmu m2 się zwrócił).

Co do lokalizacji to hala jest w Ursusie. Studio foto dla aut? Nie ma problemu, bo można wydzielić ścianami interesujący nas fragment - nie wiem ile by to kosztowało, ale w hali było kiedyś urządzone studio dla stacji telewizyjnej, więc się da.

Powierzchnia hali - jej część będzie wykorzystywana na normalny magazyn, jak będzie zainteresowanie to maksymalnie jestem w stanie wydzielić około 100 miejsc dla samochodów.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Lokalizacja fajna. Myślę że kilka samochodów dałoby się zorganizować ;)
Ostatnio na FB powstała grupa zrzeszająca właścicieli klasyków z Pruszkowa i okolic

Lancia Lybra 2,4 JTD Intensa 2002 r.
Była:Lancia Lybra 2,4 JTD 2000 r.

Cytuj:
Lokalizacja fajna. Myślę że kilka samochodów dałoby się zorganizować ;)
Ostatnio na FB powstała grupa zrzeszająca właścicieli klasyków z Pruszkowa i okolic
No i to najważniejsze, by zebrać jak najwięcej maniaków w jednym miejscu :) Muszę tym z FB wysłać kilka zdjęć moich pruszkowskich skorup.
Myślę, że przy większej ilości osób, trzeba by ten wynajem sformalizować by być zgodnym z prawem podatkowym...

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00