Mechanik Wrocław.

Grupa Dolny Śląsk i Lubuskie

Moderator: MiroMiglia

waclawm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 309
Rejestracja: 11 mar 2017, 18:57
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Wrocław/Czasem Opole

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: waclawm » 31 maja 2017, 19:53

Hej , ktoś korzystał z usług na potokowej 46? GM Auto serwis?
Lancia Kappa SW 1998- 2.4(gaz)175
Poszukuje drugiego

Binek1234
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2017, 22:18
Imię: Jarek

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: Binek1234 » 25 wrz 2017, 21:30

Witam proszę o pomoc zależy mi na dobrym mechaniku ,który zrobi rozrząd w Lancia Lybra 2.0 20v
Oraz chciałbym zapytać ile może kosztować taka operacja razem z kosztem części proszę o szybką odpowiedź
Z góry dziekuje PS>Wrocław

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: Helios » 16 sty 2018, 20:31

italianolanciano pisze: 16 sty 2018, 19:51 Ja ostatnio miałem awarię mojego autka w okolicach zjazdu do Wrocławia na autostradzie A4 i zadzwoniłem po pomoc drogową, którą znalazłem pod adresem www.autolawetawroclaw.pl. Okazało się, że szef tej firmy zna dobry warsztat we Wrocku, gdzie podobno doskonale znają się na samochodach marki Lancia. Mechanik nazywa się BRAVO AUTO SERWIS i ma swoją siedzibę na Ołtaszynie, więc jest to bardzo blisko od A4. Dlatego też Pan Michał z autolawety skasował mnie tylko 150 zł za usługę, więc nie naciągnał mnie na wysokie koszty holowania jak często to bywa na autostradach. Dodatkowo jestem zadowolony z usługi naprawy mojej Lanci w tym warsztacie, ponieważ usterka została usunięta szybko i fachowo, a przede wszystkim tanio :)
Myślałem z uwagi na pierwszy post, że to spam, jednak jest bravo serwis na partynickiej we wrocku, owszem dobrze robią, ale co do cen to bardzo, bardzo wysoko się cenią :roll: Nie wiem czasami, czy nie jak ASO na karkonowskiej ;)

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: mikee72 » 16 sty 2018, 20:44

italianolanciano pisze: 16 sty 2018, 19:51 skasował mnie tylko 150 zł za usługę, więc nie naciągnał mnie na wysokie koszty holowania jak często to bywa na autostradach
A ja myślałem, że w Poznaniu jest drogo.. Jak mi się rok temu w Phedrze skończył silnik, to dzwoniłem po kilku firmach z lawetami i wszędzie wołali - jakby się zmówili - 120zł. Z jednym się w końcu dogadałem na 100zł, z dojazdem i odstawieniem do warsztatu zleciała mu jakaś godzina i 20km. Nie ściągał mnie z autostrady - ale nie wydaje mi się, że jest jakaś dodatkowa opłata za pomoc na autostradzie - w okolicy miasta obwodnice autostradowe są przecież bezpłatne.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: wiesiu » 19 sty 2018, 8:22

We Wrocławiu 150zl to normalna cena.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Zorro
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 26 lip 2013, 0:40
Imię: Zorro
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: Zorro » 29 wrz 2018, 10:18

Witam ;) jak z Serwisem KLD? Dalej potwierdzacie pozytywną opinię na ich temat? Serwisowałem swoją Alfę 159 w Ibrysie i... powiem tylko że zrezygnowałem. Z moją Deltą byłem też w Serwisie Bravo, no ale tanio to oni nie mają... no i jakoś zaufania nie mam. Proszę więc o wszelkie info. Pozdrawiam ;)
- był Fiat Marea Weekend 2001 1.9JTD 110km
- była Lancia Lybra SW 2002 2.4 150km
- była Alfa Romeo 159 2.4 200KM, 2006
- jest Delta 1.9 TT 190 KM, 2010

Wojtek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2018, 20:16
Imię: Wojtek

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: Wojtek » 19 lis 2018, 20:30

Witam,
Mam problem po wymianie sterownika hamulca elektrycznego LANCIA THESIS STEROWNIK 51715102 54084630F zaciski hamulca elektrycznego działają ale nie gaśnie żółta lampka - kontrolka hamulca.Wymieniony sterownik ma numery takie jak stary uszkodzony ale jest od innej Lancii Thesis.Na komputerze w warsztacie elektrycznym pojawia się błąd.Co można z tym zrobić.Elektryk podpowiada,że sterownik zamontowany należy "skalibrować". Proszę o info.Pozdrawiam

Bartosz_L.
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 101
Rejestracja: 14 maja 2018, 19:59
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Toruń

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: Bartosz_L. » 20 lis 2018, 7:49

Zna ktoś?
Ponoć znają sie na robocie, prywatnie lubią Alfisti, mają też ogarniętego elektronika.
P&R Common Rail
ul.B.Krzywoustego 6-12, Psie Pole, Wrocław

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: Sebastian » 27 lis 2018, 18:41

Ja tylko taką uwagę ogólną w temacie mechaników/cen/dostępności w takim mieście jak WRC.
Wiecie na kiedy udało mi się umówić elektryka (poleconego fachowca), żeby w tatusiowozie zlokalizowal co nagle zaczęło palić bezpiecznik od oswietlenia wew? 12 grudnia. Cały kalendarz miał zapisany.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: Helios » 27 lis 2018, 18:44

Sebastian pisze: 27 lis 2018, 18:41 Ja tylko taką uwagę ogólną w temacie mechaników/cen/dostępności w takim mieście jak WRC.
Wiecie na kiedy udało mi się umówić elektryka (poleconego fachowca), żeby w tatusiowozie zlokalizowal co nagle zaczęło palić bezpiecznik od oswietlenia wew? 12 grudnia. Cały kalendarz miał zapisany.
To żadna nowość, raptem 2 tygodnie, to i w takiej Lcy tyle trzeba czekać ;)

Już nie mówiąc o blacharzu-lakierniku : gafa :

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: Sebastian » 27 lis 2018, 19:02

Jak skonczylem rozmawiac, to mnie taka refleksja naszła, że zapomniałem zapytać o pułap cenowy na jaki mam się przygotować. Także mogę mieć kolejną niespodziankę.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
andypip
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 157
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Legnica

Re: Mechanik Wrocław.

Post autor: andypip » 27 lis 2018, 21:45

Hej.
Takie moje obserwacje. Wiele podzespołów w samochodzie działa podobnie jak urządzenia w sieci komputerowej. Aby ze sobą się komunikowały i działały muszą mieć przypisane adresy i inne pierdoły. Ich wymiana wymaga zainstalowania w tej "sieci". Niezbedny jest do tego MES w wersji zarejestrowanej. 1 krok to sprawdzenie czy urządzenie jest widoczne, 2 właczenie go, 3 wykonanie osiowania proxy - jest to operacja resetu sieci w jej trakcie wyszukiwane są i wczytywane wszystkie urządzenia. MES ma m.in opcję skanowania co jest podłaczone i czy mozna to zarejestrować w BCM. Czy tak jest ze sterownikiem hamulca? Nie wiem tego ale jest to możliwe. Niestety bez podpiecia nie mogę tego sprawdzić. Generalnie jest to fascynujące jakie to jest proste, zadna czarna magia :-)) Przykładowo: dokładam tempomat. Program widzi go, klikam włącz. I nic się nie dzieje. Bo sterownik BCM w aucie nie zna jego adresu bez osiowania.
Za piękne Lancie i żwawych chłopców :pifko:

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Dolny Śląsk i Lubuskie:::”