Wrocław - PORZĄDNY serwis klimy

Grupa Dolny Śląsk i Lubuskie

Moderator: MiroMiglia

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Wrocław - PORZĄDNY serwis klimy

Post autor: Krzysiek82 » 10 sie 2011, 15:24

Czy ktoś z Wrocławia albo okolic może mi polecić PORZĄDNY serwis klimatyzacji, który wykona od ręki:
1. Sprawdzenie szczelności instalacji
2. Wymianę osuszacza (to najważniejsze - większość patałachów tego nie robi)
3. Sprawdzenie sprężarki
4. Sprawdzenie zaworów bezpieczeństwa
5. Sprawdzenie wydajności klimy

Wszystkie punkty 1-5 muszą być zrobione porządnie. Odgrzybianie mnie nie interesuje aż tak strasznie bo mogę sam sobie zrobić albo podjechać do byle kogo. Na wiosnę jeden spec znalazł nieszczelność, ale nie wymienił mi osuszacza, a to błąd według tego co piszą w necie. Teraz jeżdżąc z klimą mam spalanie jakbym jechał autostradą 180 na godzinę... Być może mam jeszcze gdzieś nieszczelność i sprężarka dostaje w : cenzura : stąd to spalanie albo zabity jest osuszacz. Nie wiem, nie znam się. Spalanie z klimą to niestety fakt. No i diesel robi się tak mułowaty jak samochodzik 1.4 w benzynie...

PS. U mnie w mieście są tylko tacy fachowcy co podłączają maszynę i wymieniają czynnik. Nic poza to.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Wrocław - PORZĄDNY serwis klimy

Post autor: Sebastian » 11 sie 2011, 8:04

http://gastal.wroclaw.pl/ - robię od lat u nich wszystko co związane z klimatyzacjami w autach naszych "domowych".
Chociaż przyznać muszę, że nic poza standardowymi sprawami (raz tylko reanimowali mi Webasto) nie musiałem im zlecać. Ale ogólnie to chyba jeden z lepszych warsztatów w tym temacie u nas na wsi.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wrocław - PORZĄDNY serwis klimy

Post autor: Krzysiek82 » 12 sie 2011, 7:22

Dzięki za info :D

Chciałbym na takiej wsi mieszkać... ;)

tolekcacek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2012, 0:54
Imię: TCC
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Wrocław - PORZĄDNY serwis klimy

Post autor: tolekcacek » 03 cze 2012, 3:39

Ostatnio byłem z Lancią Musą w serwisie http://www.klima-kar.wroclaw.pl/
na Grota Roweckiego.
Bardzo dobre wrażenie. Przyjechałem pod koniec ich godzin pracy w sobotę, umówić się na wizytę a pan zapytał się czemu nie wjeżdżam samochodem od razu. Zabrał się od ręki (przedtem w 3 siedzieli nad jakimś bardziej skomplikowanym przypadkiem) i po 20 minutach wyjechałem ze sprawną klimą w cenie 120 pln. Nie miałem jakiegoś strasznie skomplikowanego przypadku bo po prostu czynnik mi uzupełnili ale po podejściu do sprawy wygląda, że znają się na rzeczy. Klima napełniona czynnikiem z dodatkiem środka fluorescencyjnego aby jeśli okaże się że to nie był ubytek "naturalny" to od razu będzie można znaleźć nieszczelność. Pan nie szukał zaworków w klimie tylko wiedział gdzie są, założył od ręki termometr w kratce klimy i robił to tak że widać że "zęby zjadł" na temacie. Po ilości wymontowanych sprężarek, skraplaczy, węży itp. widać że ruch mają spory.
Polecam z czystym sumieniem a za parę dni jadę z drugim samochodem tym razem na usuwanie "nieświeżego zapaszku" z klimy.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wrocław - PORZĄDNY serwis klimy

Post autor: Krzysiek82 » 03 cze 2012, 12:08

Ja przed oddaniem samochodu wiele się naczytałem o zakładach we Wrocławiu i Opolu. We Wrocławiu macie polecane zakłady na Gdańskiej i jeszcze jednej ulicy, ale Grota Roweckiego jest przez wszystkich właśnie odradzana! Naczytałem się o nich sporo, dlatego ja oddałem do Siechnic do firmy Damir. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
tolekcacek pisze:Pan nie szukał zaworków w klimie tylko wiedział gdzie są,
No bez jaj - to reklama ma być czy co? No chyba jak zajmuje się klimą, to to powinien wiedzieć akurat i nie jest to nic nadzwyczajnego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Dolny Śląsk i Lubuskie:::”