Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Grupa Dolny Śląsk i Lubuskie

Moderator: MiroMiglia

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: ktoś ŁDZ » 06 paź 2011, 16:26

Witam,
mam nadzieję że nikt z Waszej grupy nie obrazi się że założyłem u was owy temat. Chcę wybrać się na weekend do Wrocławia z moją drugą połową, od dawna słyszę że jest to piękne miasto, a kogo pytać o najciekawsze miejsca jak nie ludzi którzy je znają :D wszak lepsza wiedza ludzi niż wszelakich informatorów dla turysty.
Powiedzcie mi co warto zwiedzić we Wrocławiu (nazwa, prosiłbym też o ulice gdzie się znajduje - jak coś wygooglam :D ). Pobyt cały weekend, z info na necie widze że 1 dzień to za mało :D
Jeśli znacie jakiś świetny motelik też prosiłbym o podpowiedź.
Za info z góry dzięki.
Pozdrawiam.
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: grzole » 06 paź 2011, 16:35

We Wrocławiu warto zobaczyć najwyższy budynek przy ul. Powstańców Śląskich (Sky Tower czy jakoś tak) oraz stare miasto (całe) wraz z gmachem opery. Poza tym Hala Ludowa i zoo (są na wprost siebie) oraz drugą stronę Odry czyli Ostrów Tumski i przyległości.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: Kondziu » 07 paź 2011, 1:59

Wrocław jest naprawde bardzo ładny i warto się tam wybrać. Niestety poruszanie się tam autem i sam dojazd do miasta to istna masakra, a jak wybierzesz PKP to podpowiem że dworzec jest w przebudowie a oznaczenia są fatalne.
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: Sebastian » 07 paź 2011, 8:48

Po krótce (patrząc tylko przez pryzmat naszych standardowych szlagierów, które powinniście dać radę zwiedzić przez krótki weekend):
- Ostrów Tumski z przyległościami (piechotką zwiedzisz od razu całe Stare Miasto wraz z Rynkiem) - w piątek i sobotę mocna oferta wieczorna ;) - tyle, że rozpoczął się sezon studencki i możecie napotkać tłumy ludziów ;),
- Panorama Racławicka (okolice Ostrowa Tumskiego, Rynku), Arsenał,
- ZOO (chociaż teraz akurat sezon się raczej skończył) wraz z Halą Stulecia (dawniej Ludową - teraz jest ona w remoncie), fontanną i Ogrodem Japońskim (tutaj sezon też już może chylić się ku końcowi) i przyległościami,
- SkyTower w budowie (taras widokowy będzie czynny w przyszłym roku dopiero), Dworzec Główny (będzie co podziwiać - oprócz koloru zewnętrznej elewacji) i Hala Stulecia także.

Co do spania - określ budżet, a być może uda się coś znaleźć u nas. Chociaż ceny hoteli/hosteli/etc. bywają mocne.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

tommydacho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 28 maja 2009, 9:44
Lokalizacja: Ostrołęka, Kurpie

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: tommydacho » 07 paź 2011, 10:11

Zgadzam się z przedmówcami. A jeśli chodzi o zwiedzanie, to polecam zakup biletu całodobowego i wszędzie tramwajem. Szybko i w miarę wygodnie. Sam już nie mieszkam we wrocku, ale jak przywożę tu znajomych na zwiedzanie to poruszamy się po mieście tylko komunikacją miejską. Miejscowi mają problemy w poruszaniu się autem, a co dopiero przyjezdni.
Lancia Lybra 2.4 JTD

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: wujekp » 07 paź 2011, 18:31

Chyba trochę przesadzacie z tym poruszaniem się po Wrocławiu. Nie bywam często, ale parę razy w życiu zdarzyło mi się być ;) i o ile w tygodniu jest ciasno, to w weekend raczej nie ma dramatu. Jak w każdym dużym mieście. Oczywiście może być problem z zaparkowaniem przy samym Rynku.
Co do hoteli, też standard dużych miast - tanio nie jest, szczególnie blisko centrum. W dwie osoby to może nie być istotnie tańsze, ale my będąc z dziećmi wynajmowaliśmy mieszkanko - jest tego trochę do znalezienia przez internet.

A Wrocław naprawdę jest ładny i warto odwiedzić : ok2 : . Prawie tak samo jak Kraków ;)
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
cocoon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 739
Rejestracja: 03 kwie 2009, 20:53
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: cocoon » 07 paź 2011, 20:21

Tłoczno chyba nie będzie skoro na pytanie odpowiedział jedynie Sebastian. Czyżby Wrocław się wyludnił :D
CROMA 1,9 JTDM 150 KM 272/B AVORIO VANITOSO VR.z wirusem
FREEMONT URBAN 2.0 JTDM2 automat 170 KM (narazie)
była : Kappa 2,4 JTD 616A GRIGIO URANO z jeszcze nowszym wirusem :)
>wojtekr3@interia.pl 600 227 557
Idiotów na świecie nie ma wcale tak wielu. Są tylko bardzo dobrze rozstawieni

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: Sebastian » 07 paź 2011, 20:23

wujekp pisze: Prawie tak samo jak Kraków ;)
Ach ta Galicyjska zazdrość... ;)

PS. Co do przejezdności i funkcjonowania komunikacji miejskiej - jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem jak to się sprawdza u nas w mieście ;) Zawsze to informacja z pierwszej ręki ;)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: ktoś ŁDZ » 07 paź 2011, 20:49

Poruszanie się po mieście obstawiam raczej na komunikację miejską (będę polował na tramwaj Skody - design by Porsche Studio Design z tego co wiem). Autko wole zostawić gdzieś na parkingu, najlepiej strzeżonym - znacie jakiś pewniak? Co do hosteli, nie skorzystam (mam akurat złe doświadczenia z nimi). Co do cen hoteli czy pokoi (różnie to zwą) sprawdzałem na necie i od 50 do 70 zł/osoba da radę się zmieścić (pytanie czy dane aktualne, bukowanie później).
Dzięki za info co warto zwiedzić, zaznacze sobie wsio na mapie abym zbędnie nie błądził :D Bilety jak kolega mówił całodobowe, są może 2 dniowe i w jakiej cenie ulgowy i normalny.
P.S. Może niektórzy daliby rade spotkać się z nami 22-23 październik? Z chęcią poznam klubowiczów z waszego regionu :D
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: Lorgbow » 07 paź 2011, 22:02

Może nie jestem z Wrocka, ale tu studiuję od jakiegoś czasu, i co do poruszania się po mieście zgadzam się że najlepiej tramwajami, samochodem nieraz naprawdę jest spory problem gdzieś się dostać i zaparkować

Co do miejsc wartych zobaczenia, chyba wszystko zostało powiedziane, ja akurat pominąłbym Dworzec PKP bo w tym momencie nie ma tam nic ciekawego do zobaczenia, przynajmniej wg mnie ;)

W temacie miejsca parkowania - zależy gdzie się zatrzymacie, pod uczelnią mam spory parking bezpłatny zamykany na noc - całkowicie bezpieczny, ale w sporym oddaleniu od centrum

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: grzole » 08 paź 2011, 0:52

Sebastian pisze:
wujekp pisze: Prawie tak samo jak Kraków ;)
Ach ta Galicyjska zazdrość... ;)
Zazdroszczą... ale przez szacunek dla prababci Wandzi (tej co za... iść nie chciała) nie chcą przyznać, że Wroclove ładniejszy. ;)
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Radinho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław/Lubin

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: Radinho » 08 paź 2011, 11:17

ktoś ŁDZ pisze:Bilety jak kolega mówił całodobowe, są może 2 dniowe i w jakiej cenie ulgowy i normalny.
Tutaj znajdziesz cennik wrocławskiego MPK. Ważne, by pamiętać, że w weekend ceny biletów na autobus pospieszny i zwykły są takie same. Bilet kupisz w automacie w każdym tramwaju/autobusie - płatność tylko kartą debetową/kredytową/zbliżeniową (nie akceptują Maestro).

Co do noclegów i połączenia tego z komunikacją radziłbym szukać na obrzeżach, nawet w pobliżu pętli tramwajowych skoro chcecie wykorzystać komunikację miejską. Powinno wyjść taniej, teoretycznie... Np. ten hotel w cenie 150-187 zł (do miasta nawet na piechotkę stamtąd).

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: ktoś ŁDZ » 08 paź 2011, 11:34

Dzięki za info, nie wiedziałem że macie bilety pośpieszne i zwykłe w komunikacji miejskiej. Zaciekawiło mnie to.
Poruszanie się pomieście na bank komunikacja miejska lub spacery :D
Co powiecie o DW Piast przy ul. Piłsudskiego 98 (w centrum wg mapy), troszke na uboczu (chyba) Hotel Wieniawa ul Gajownicka 130, Hotel Etap Wrocław Południe ul. Wyścigowa 35a. Są one bliżej niż hotel zaproponowany przez Radinho oraz tańsze od 100 do 125 zł za pokój. Powiedzcie z której ulicy byłoby najbliżej zwiedzać Wrocław (wg. z mapy to Piast)?
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Radinho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław/Lubin

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: Radinho » 08 paź 2011, 12:35

ktoś ŁDZ pisze: Co powiecie o DW Piast przy ul. Piłsudskiego 98 (w centrum wg mapy), troszke na uboczu (chyba) Hotel Wieniawa ul Gajownicka 130, Hotel Etap Wrocław Południe ul. Wyścigowa 35a.
Jeśli ul. Piłsudskiego (hotel z widokiem na rozgrzebany plac przed Dworcem Głównym, ruchliwe miejsce), to bilet MPK w zasadzie na upartego niepotrzebny, no chyba, że do ZOO/Hali Stulecia (Ludowej), ale to i tak wystarczy jednym tramwajem. Z Gajowickiej w sumie też blisko (autobus/tramwaj) w pobliżu budowy Sky Tower (ten hotel "Wieniawa" to chyba jakiś lifting po PRL-u/majątku Ludowego Wojska Polskiego, poza tym do dziś armia ma tam swoje nieruchomości, biura). Wyścigowa to raczej już koniec świata, choć dojazd od strony A4 prosty, natomiast do komunikacji miejskiej to już raczej trzeba trochę podreptać (nie znam jednak tych rejonów, jakiś autobus na pewno tam jeździ).

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wrocław dla turysty z innego rejonu PL.

Post autor: grzole » 08 paź 2011, 12:53

ktoś ŁDZ pisze:nie wiedziałem że macie bilety pośpieszne i zwykłe w komunikacji miejskiej. Zaciekawiło mnie to.
Kiedyś, za głębokiego PRL'u, komunikacja miejska tak miała. Warszawa uciekła od tego rozwiązania ze 25 lat temu. To taki ciekawy relikt wynikający z mentalności decydentów, coś jak "klubokawiarnie w każdej wsi" proponowane ostatnio.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Dolny Śląsk i Lubuskie:::”