Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.2015)

Grupa Dolny Śląsk i Lubuskie

Moderator: MiroMiglia

pääkäyttäjä

Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.2015)

Post autor: pääkäyttäjä » 19 gru 2014, 10:30

Ahoj,

szukam dla siebie albo pokoju (na maks. 3 miesiące) albo kawalerki we Wrocławiu (to już na dłużej). Jak mogę powybrzydzać, to żadne przechodnie pokoje, zadna druga osoba w pokoju, etc. Kawalerka/pokój - koniecznie wyposażone. Internet nie musi być chociaż jak będzie to nie pogardzę. Jeżeli dalej mogę wybrzydzać, to idealnie jakby to była lokalizacja okolicy pl. Grunwaldzkiego. Czy ja mam jakieś preferencje, co do dzielnic? Może Krzyki ale nie np. Śródmieście (ktoś mnie ostrzegał przed paroma dzielniami ale nie pamiętam, co to było) :)

Jeżeli ktoś coś - to PW.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.2015)

Post autor: Sebastian » 19 gru 2014, 14:17

To albo okolice Grunwaldzkiego albo nie 'be' Śródmieście ;-) ;-)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

pääkäyttäjä

Re: Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.201

Post autor: pääkäyttäjä » 19 gru 2014, 14:36

Te wspomniane nieszczęsne śródmieście - znajomi coś gadali o miejscach, gdzie szlajają się cyganeria plus unikanie kamienic ;)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.2015)

Post autor: Sebastian » 19 gru 2014, 14:38

Proszę Cię, ja się tam wychowałem. Żyję ;-)

Ps. Jakby coś trzeba było pomóc to daj znaka - powalczymy z tą złą sławą tej jakże starej i urokliwej dzielnicy (stare, piękne przedwojenne budownictwo) :-)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

pääkäyttäjä

Re: Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.201

Post autor: pääkäyttäjä » 19 gru 2014, 14:41

Oki doki... po tygodniu rozglądania się i rozmawiania ze znajomymi, chętnie Wrocław bym zaorał. Najlepiej bombą atomową ;) :P

Pierwsze stwierdzenie/pytanie kolegi, z którym w Brnie pracowałem: "co już lubisz/kochasz w tym mieście ESKompromitacji?" Ja mu na to, że "drogi i czas przejazdu przez miasto zabija" ;)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.2015)

Post autor: Sebastian » 19 gru 2014, 14:44

Trochę nie rozumiem, ale oki :-)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.201

Post autor: maciej_ignys » 19 gru 2014, 14:49

daghda pisze:Oki doki... po tygodniu rozglądania się i rozmawiania ze znajomymi, chętnie Wrocław bym zaorał. Najlepiej bombą atomową ;) :P

Pierwsze stwierdzenie/pytanie kolegi, z którym w Brnie pracowałem: "co już lubisz/kochasz w tym mieście ESKompromitacji?" Ja mu na to, że "drogi i czas przejazdu przez miasto zabija" ;)
Zobacz jak mało trzeba żeby człowieka znienalubić :D
Jak możesz ?!!!!

Wrocław to jedyna Polska metropolia w ścisłym tego słowa znaczeniu. Świetnie skomunikowana, profesjonalnie zarządzana, zadbana, urocza i z klimatem.
Wrocław do powodzi w 1997 był niedoinwestowany i zaniedbywany a teraz błyszczy jasno na mapie Polski.

Ktokolwiek podniesie rękę na Wrocław to mu władza ludowa tą rękę.....
....a nie czekaj, tu się zapędziłem :lol:

I mówię to z pełną odpowiedzialnością jako rodowity Wielkopolanin, pyra z dziada, pradziada.

Howgh :D

pääkäyttäjä

Re: Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.201

Post autor: pääkäyttäjä » 19 gru 2014, 14:57

maciej_ignys pisze:
Zobacz jak mało trzeba żeby człowieka znienalubić :D
Jak możesz ?!!!!
My Hanysy podobno tak mamy ;) Gościnne to u siebie ale w gościach to wydziwiajom, że u nich (tych goszczących) jest większy burdel, jak doma u kołkastli :lol:
Wrocław to jedyna Polska metropolia w ścisłym tego słowa znaczeniu. Świetnie skomunikowana, profesjonalnie zarządzana, zadbana, urocza i z klimatem.
Wrocław do powodzi w 1997 był niedoinwestowany i zaniedbywany a teraz błyszczy jasno na mapie Polski.
Kpinę wyczuwam ;) Jedyne co chyba tu jest prawdą, to klimat - ale ja i tak zawsze wolałem (i byłem zbałamucony) Poznań tudzież Gdańsk.
Sebastian pisze:Trochę nie rozumiem, ale oki :-)
Imć Jacek, z którym to wspomagaliśmy Instytut Czarnej Magii zlokalizowany w Perle Południowych Moraw, wręcz nienawidzi WrocLove (samo to słowo wywołuje w nim przemianę w Mr Hyde'a; vtip je, że kolega pracuje w mieście, gdzie jest kościół z kości i czaszek a mieszka we Wrocku) i przy każdej wpadce, nie omieszka dać upust swej żółci tudzież pęka ze śmiechu. Drugi kolega, dłuższa znajomość z kamratem znanym z Lajkonikowa a potem do grodu Brněnki przeciągniętego, mówi iż różowo nie jest ale źle też nie.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.2015)

Post autor: Sebastian » 19 gru 2014, 15:04

mówi iż różowo nie jest ale źle też nie.
I tu się zgodzę, a podśmiechujków Igysiowych udaję, że nie widzę ;-)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.201

Post autor: maciej_ignys » 19 gru 2014, 15:21

Ależ wodzu, co wódz ?

Nie Panowie - jestem poważny jak rzadko.

Budując fontanny po Polsce całej miałem kontakt z pełnym zestawem atrakcji. Od badziewnych lub nieco lepszych hoteli, przez Januszy z wąsem którzy wozili mi piasek, od korków i patentów do urokliwych przedstawicieli kasty pasożytniczo-urzędniczej, miałem czas, okazję i potrzebę wczuć się w rytm i tempo miasta, powierzchownie acz z ciekawością poznać jego małe tajemnice, polityczne koterie i ogólny klimat.
Czy to był Szczecin, uroczy ale z kompleksem porzuconego postniemieckiego bękarta, rozdarty między Berlinem a próbą nadążenia za polskimi standardami, czy Kraków pyszny i odstręczający dla przyjezdnych, czy Poznań pszenno-buraczany bez wizji rozwoju i bez życia towarzyskiego, czy Częstochowa będąca w zasadzie brudnym i niebezpiecznym dodatkiem do Jasnej Góry z najgłupszymi urzędnikami w Polsce, Gliwice, Bolesławiec, Toruń, czy o Warszawce przez litość nie wspomnę.

I nie twierdzę że to jest raj na ziemi, ale na pewno jest bliżej niż jakiekolwiek miasto w PL

pääkäyttäjä

Re: Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.201

Post autor: pääkäyttäjä » 19 gru 2014, 15:25

Dobra, to gdzie NIE szukać lokum?

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.201

Post autor: maciej_ignys » 19 gru 2014, 15:53

Daleko od Centrum bo to kłopot a możliwie najbliżej miejsca pracy bo jak mniemam nie jedziesz na 3 miesiące się bawić tylko pracować. Oczywiście jakieś dalekie Psie Pole, typu Zakrzów lub Pawłowice to nie jest klimat Wrocławia ale to nie Łódź, nie ma tu Bałut ;-)
Śródmieście a najlepiej Stare Miasto jeśli nie będziesz używał auta jest idealnym wyborem.

pääkäyttäjä

Re: Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.201

Post autor: pääkäyttäjä » 19 gru 2014, 19:35

maciej_ignys pisze:Daleko od Centrum bo to kłopot a możliwie najbliżej miejsca pracy bo jak mniemam nie jedziesz na 3 miesiące się bawić tylko pracować. Oczywiście jakieś dalekie Psie Pole, typu Zakrzów lub Pawłowice to nie jest klimat Wrocławia ale to nie Łódź, nie ma tu Bałut ;-)
Śródmieście a najlepiej Stare Miasto jeśli nie będziesz używał auta jest idealnym wyborem.
Zanosi się dłuższy pobyt. Zmieniam po prostu pracę i wypadło na Wrocław. A w planach nie będę przenosić się tylko ja, więc wiesz... :)

Co do odległości... teraz do roboty zasuwam dziennie po 120 km w obie strony - niby Ostrava od Rybnika jest rzut beretem - problemem jest to, że między Rybnikiem (ostatnim największym miastem po polskiej stronie) a Ostrawą (stolicą MSK), komunikacja miejska w ogóle nie istnieje (da się dojechać zbiorkomem ale z przesiadkami to przy dobrych wiatrach - 2h wycięte z życiorysu w jedną stronę; dla porównania, między taką Bratysławą a Wiedniem, kursują pociągi a między przygranicznymi osiedlami - autobusy...). Więc jak nie będę musiał korzystać z auta - a patrząc na to, co się dzieje w mieście (roboty, korki, problem z parkowaniem, etc.) - tym lepiej.

Podobno zbiorkom we Wrocku nie jest idealny (a mając porównanie ze znacznie mniejszym Brnem czy Ostrawą - śmiem twierdzić, że w Polsce nie wiedzą, jak się robi komunikację miejską) - jak to w końcu jest?

Pozdro.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.201

Post autor: Sebastian » 21 gru 2014, 11:50

Zbiorkom u nas idealny niestety nie jest (w sensie punktualności czy sprawności przejazdu),ale w końcu to duże miasto i jakoś to MPK radę daje. Chodź ja i tak oczywiście rekomenduję używanie moto/skutera oczywiście ;)
Co do doradzania albo odradzania konkretnych miejsc/dzielnic: IMO nie ma takiej konieczności (w sensie nie wiem: strachu o bezpieczeństwo). Zwróć bardziej uwagę na skomunikowanie na linii dom<==>praca i będzie oki.
Czasy trókąta bermudzkiego już minęły ;)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

pääkäyttäjä

Re: Poszukiwane mieszkanie / pokój we Wrocławiu (od 1.02.201

Post autor: pääkäyttäjä » 20 sty 2015, 8:32

Chata znaleziona (co ja się po Wrocku w zeszłą sobotę najeździłem...). Wybór był trudny ale w końcu padło na kawalerkę z widokiem na ścianę z jednego z okien :lol: 250m od rynku :lol: za 1600 ze wszystkim. Paru znajomych mówi, że to i tak drogo. Do pracy albo "sztyrysta piechty" albo tramwajem parę przystanków. I w sumie to dobrze, bo ostatnie dwie kawalerki, jakie oglądałem były na Stabłowicach a druga na Vivaldiego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Dolny Śląsk i Lubuskie:::”